DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Skanowanie "na mokro"
Wiem, że niektórzy diehardzi od razu z koreksu ładują film do skanera. Ale jak? Sam miałbym obawy przed wrzuceniem do relatywnie drogiego elektronicznego urządzenia paska kliszy ociekającego płynem do mycia naczyń, nie wspominając już o tym, że wartswa cieczy pewnie skutecznie zepsułaby efekt takiego skanowania.

Czy odsączacie wodę z kliszy jakimś wihajsterem? Czy może macie na to inny sposób?

Domyślam się, że oprócz błyskawicznego ujrzenia efektów działanie to ma jeszcze tę zaletę, źe na takim filmie jeszcze nie zdąży osiąść kurz. Dlatego jestem zainteresowany tematem.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
DDspeed napisał/a:
wartswa cieczy pewnie skutecznie zepsułaby efekt takiego skanowania

Podobno "warstwa cieczy" polepsza jakość. Właśnie po to niektórzy skanują na mokro. I wydaje mi się, że nie robią tego od razu po wyjęciu z koreksu, tylko po wysuszeniu i ponownym zwilżeniu. Do póki film nie wyschnie, jest bardzo wrażliwy na zarysowania i skanowanie w takim stanie mogło by go mocno poharatać.
To wszystko są tylko moje domysły i przemyślenia, więc nie bierz tego do serca ;-) .
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Skanowanie na mokro nie polega chyba na skanowaniu filmu prosto z koreksu. Polega na zwilżeniu (wodą/fluidem) i włożeniu W ODPOWIEDNIE USTROJSTWO - pomiędzy 2 szybki, a dopiero potem do skanera.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
DDspeed napisał/a:
Wiem, że niektórzy diehardzi od razu z koreksu ładują film do skanera

Serio?
Ja bym się odważyła... Niechcący dowiedziałam jak cholernie delikatny jest świeżo wywołany negatyw....
A co osiadającego kurzu - wystarczy lekko mechaty sweterek, albo dywan w pokoju ze skanerem - i już piękne paproszki na filmie :-)

[ Dodano: 2008-04-10, 15:04 ]
costa napisał/a:
(wodą/fluidem)

Gliceryna?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ktoś ostatnio zadawał to pytanie i alkos odpowiadał, że na glicerynę tylko muszę odszukać ten wątek
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Ja mam na myśli skanowanie od razu po wywołaniu, choć widzę, że to nie jedyne znaczenie skanowania "na mokro". :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
A co osiadającego kurzu - wystarczy lekko mechaty sweterek

Trzeba skanować nago po wcześniejszej kąpieli w płynie K
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Trzeba skanować nago

A najlepiej wcześniej wydepilować klatę...
...no i resztę ciała też...
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
DDspeed, masz błąd w temacie. Powinno być "na go", a nie "na mokro" :-P .
 

DDspeed  Dołączył: 03 Wrz 2007
Najlepiej by pewnie było zbudować śluzę powietrzną i robić obróbkę w całkowitej próżni będąc ubranym w skafander a'la pracownicy Intela z reklam.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
E tam, ja skanuje zanim mi film wyschnie, gdyz zazwyczaj spiesze sie spac ;-) Zazwyczaj wychodza jakies krople i zacieki, ale to w koncu tylko podglądówki ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a ja robię szast prast szczypcami, i film mokry,ale bez żadnych kropelek idzie do skanera. który potrafi go wysuszyć nawet, bo troszkę się grzeje lampka w środku
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nudzi mi się, to odświeżę ten dynamiczny wątek i powiem, że ja nie skanuję na mokro, bo nie mam płaskiego skanera, a jakbym miał, to kto wie. Ciekawe prawda? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
guerilla, nigdy bym nie wpadł na suszenie negatywów za pomocą skanera :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cypis napisał/a:
powiem, że ja nie skanuję na mokro, bo nie mam płaskiego skanera, a jakbym miał, to kto wie.


Skanuje na wilgotno w dedykowanym... ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
ale to w koncu tylko podglądówki
to znaczy, ze potem jeszcze raz skanujesz picki?

dz.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
alkos napisał/a:
Skanuje na wilgotno w dedykowanym... ;-)


:shock: :shock: :shock: aż tak ci się spieszy?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
to znaczy, ze potem jeszcze raz skanujesz picki?


Tak, do druku... jedno na tysiac moze ;-)

cypis napisał/a:
aż tak ci się spieszy?



ano :-) widzisz - skanuje i wywoluje srednio jeden dziennie...
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
okej, to ja już sobie stąd idę ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach