Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Torba - ma być dyskretna
no właśnie. od dłuższego czasu odczuwam dyskomfort przechadzając się (głównie po mieście), nie zależnie już czy z torbą typu colt (wiadomo, że do aparatu, i wiadomo, bo napis PHOTO cośtam - kapa), czy z profi szeroką torbą wystającą znad uda - mega kapa. preferowałbym coś dyskretniejszego, wyglądającego bardziej 'cywilnie' - już biegnę z typami które sobie upatrzyłem:

Domke F5-X - IDEAŁ ..byłby, gdyby nie ta cena :-/


ewentuaaalniee coś na wzór, może nawet mniejsze: Mekko F-30


najbardziej zależy mi na szybkości wyciągnięcia aparatu z torby (szybki zgrabny chwyt za grip).. z tych co mam nie ma o tym mowy - niewygodnie nosi sie je 'na odwrót' i z uchylonymi max zamkami :-/ te wyglądają na bardziej podatne na takie manewry

więc pytanie:
spotkaliście się z takim typem torby, dostępnej, w okolicach bo ja wiem.. mniej jak 200, okolice 150,-?
zastanawiam się też nad skrajnym rozwiązaniem jakim byłoby kupno jakiejś torby w sklepach typu house itd. - najzwyklejsza torba, która jest takim szałem u nastek/nastków + urządzenie w niej przegródek..

pozdrawiam
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
Re: Torba - ma być dyskretna
Sprawdz ofertę naneu pro.
Na przyklad LIMA. Możesz ją miec za ~100pln.

ksz
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Fajna Mekko pokazywal mi Dzerry i Zbynio - niestety nie pamietam symbolu, wyglada jak chlebak - mieli fajna wersje czarna... Nie wiem nawet czy to nie byly te modele ktorych zdjecia zamiesciles - "na zywo" zyskuja...

Patrzyles na firme Crumpler? Tylko w cenie niestety sie ciezko zmiescic...

Mi sie marzy Tenba Messenger ale tylko w sklepach USA widzialem...

Pzdr
Spinner
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Hakro, Hakro widziales kiedys na zywca Domke F5XB? To jest malenstwo - smiesznie sie z tym wyglada. Ale jesli Ci to nie przeszakadza, mozna ja dosc tanio wyrwac na ebayu. Czasami pojawia sie w wersji Tamron, wtedy schodzi za kilka dolarow.

Ja codziennie uzywam Mekko S803 - podrobka Domke F803. Na allegro 179 zl. Moim zdaniem idealna. Nosze ja codziennia od kilku miesiecy i jakos cholera nie chce sie ladnie powycierac ;-) F30 jest kobylasta - szersza, wiec bardziej podobna do torby foto.

pozdrawiam

dzerry
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Mam od roku czarną systemową torbę Nikona (tą większą, sprzedawaną m. in. z D200, bo nowa jest malutka, robiona przez Crumplera). Jedynie trzeba zaszyć czymś logo firmy na klapie i można śmigać. Sporo miejsca,, dobrze uszyta. I jak ktoś się nie przyjrzy (llub nie zna), to nie wygląda... :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
[rK] napisał/a:
Niby, ze smieszny jestem?


Nie, raczej straszny. :-P :-P :-P

Co to za dalmierz, 6x6? Duze toto jak jakies fuji...

[ Dodano: 2008-07-03, 09:32 ]
[rK] napisał/a:
Dyskretna? Kup jakas cywilna, odpowiedniej wielkosci. Potem w sklepie typu OBI - podklad pod panele podlogowe (tak to sie chyba nazywa), ewentualnie kalimate jesli ma byc grubiej. Wytnij scianki, obszyj gruba podszewka. Zszyj je do siebie i wsadz do torby. Aha - doszyj rzepy w odpowiednim miejscu.


Popieram!!! Chodze z taka od 4 lat, wkladka z grubych podkladek pod myszki... ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
[rK] napisał/a:
Niby, ze smieszny jestem? :-x
Ej, no ty wygladasz OK ;-) Mi chodzilo o taki wyglad ;-)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
[rK] napisał/a:
M6


Ahaaaa! :-D Mialem M7 w lapkach i nie wydawala mi sie taka wielka :-)

[rK] napisał/a:
No tak. Kwestia spodni.


Raczej koniukcji koszuli i spodni. I może grzywki jeszcze.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Ja codziennie uzywam Mekko S803

a jaka to ma pojemnosc ;)
czy np wejdzie tam k10d z podpietym 50-135 DA* + 16-50 bądz 17-50?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
vertiico napisał/a:
czy np wejdzie tam k10d z podpietym 50-135 DA* + 16-50 bądz 17-50?
Nie wiem jak duzy jest 50-135, ale wydaje mi sie, ze spokojnie. Ja w niej ostatnio nosilem na przyklad GX1s z kitem, plus G2 z obiektywem plus lampa plus filmy plus baterie, albo G2 plus Yashica Mat, albo G2 + LX i dwa obiektywy - no powiedzmy jeden, bo jeden z nich to M40/2.8 ;-)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008

 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Co do toreb to również nie chciałem aby od razu było wiadomo, że mam aparat, i używam zwykłej torby w której na co dzień nosze książki ma szeroki pas (5cm) który nie wrzyna się w ramie jest pojemna i uniwersalna, posiada opcję powiększenia pojemności przez powiększenie komory otwarciem suwaka. Ogólnie polecam ;-)
 

Matewka  Dołączył: 16 Wrz 2006
kasza napisał/a:
Na przyklad LIMA. Możesz ją miec za ~100pln.

Dla mnie to wygląda, jak torba na laptopa. Jeszcze gorsze ryzyko, jeśli oczywiście Hakro ma na uwadze "nie-rzucanie się w oczy".
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Nie wiem jak duzy jest 50-135, ale wydaje mi sie, ze spokojnie.

gx10 z założonym 50-135 ma długość: 22cm ( zapewne musiałbym włożyć pionowo, obiektywem w dół ).

na allegro jest tylko jedna aukcja, i tam opis:

Wymiary (długość x wysokość x szerokość) w cm:
Zewnętrzne: 34,5cm x 26-30cm x 14cm
Wewnętrzne: 31cm x 25,5cm x 12cm
Wewnętrzne insertu: 26,5 cm x 19cm x 11cm

i martwi mnie te 19cm w wysokości :cry:
bo torba wygląda świetnie :roll:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
vertiico napisał/a:
i martwi mnie te 19cm w wysokości
No to rzeczywiscie moze byc problem. Zmiescic, to sie zmiesci na 100%, ale bedzie opieral sie na obiektywie - nie wiem czy to dobrze. To jest chyba za mala torba na takie lufy.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Wykorzystam waszą dyskusję do własnych celów :evilsmile: Na razie mam tylko Lowepro Mini Trekker, który jest wielki i nieporęczny... Skusze się więc na Mekko S803..
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach