mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Sigma 24-70 f2.8 EX DG
Znajomy pojechal na łork&travel do Stanow. Na poczatku mowilem mu, zeby przywiozl mi 50mm f1.4 Teraz jednak coraz bardziej zastanawiam sie nad zmiana koncepcji i kupnie sigmy z tytulu.

Jedynie mam obawy, jaka sztuka trafi sie i czy nie bedzie problemow z FF/BF. Bez sprawdzania wszyscy polecaja kupowac stalki, bo z zoomami spora loteria jest.
Grono osob posiadajacych to szklo nie jest zbyt szerokie, jednak Ci co posiadaja je niech wypowiedza sie odnosnie jakosci, gdzie kupowali, czy zauwazyli problemy z AF i czy trafili na jakies wadliwe egzemplarze.

Za wszelkie sugestie bede wdzieczny.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
mazi napisał/a:
Na poczatku mowilem mu, zeby przywiozl mi 50mm f1.4 Teraz jednak coraz bardziej zastanawiam sie nad zmiana koncepcji i kupnie sigmy


Może jednak pozostań przy opcji zakupu stałki - jest większa pewność bo jak sam napisałeś
mazi napisał/a:
Bez sprawdzania wszyscy polecaja kupowac stali, bo z zoomami spora loteria jest.


Może nie koniecznie 50/1.4 - bo w cyfrze jest to jednak dość wąsko - ale takie FA35/2AL to jest szkiełko godne polecenia - kąt widzenia przyzwoity (taki standard dla cyfry) - zabawa jak kiedyś z Zenkiem (zoom w nogach się włącza) - właśnie wróciłem z wczasów na których FA35/2AL królował - i po drugim dniu już mi nie brakowało zoomowania, a jakość naprawdę super (wprawdzie robiłem głównie rodzinne albumówi - ale widać różnicę - te zdjęcia mają w sobie coś fajnego)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
mazi napisał/a:
Za wszelkie sugestie bede wdzieczny

właśnie zapłaciłem za to szkiełko jednak dostawa ma być dopiero czwartek/piątek - jeśli zdążę przetestować przed wyjazdem (niedziela) to opiszę Ci moje wrażenia :-)
i porównanie! bo 50-tke też mam ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
B&H w NY. Wszystko działa, jak należy.
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
jacekkar1 napisał/a:

Może nie koniecznie 50/1.4 - bo w cyfrze jest to jednak dość wąsko - ale takie FA35/2AL to jest szkiełko godne polecenia[...]

mysle o nim, mysle... jednak odkad zaczalem zastanawiac sie nad S 24-70 to ona bardziej mi w glowie siedzi :)

[ Dodano: 2008-07-14, 16:20 ]
DeTe napisał/a:
mazi napisał/a:
Za wszelkie sugestie bede wdzieczny

właśnie zapłaciłem za to szkiełko jednak dostawa ma być dopiero czwartek/piątek - jeśli zdążę przetestować przed wyjazdem (niedziela) to opiszę Ci moje wrażenia :-)
i porównanie! bo 50-tke też mam ;-)


bede wdzieczny :)

[ Dodano: 2008-07-14, 16:20 ]
lipalipski napisał/a:
B&H w NY. Wszystko działa, jak należy.


odbierales osobiscie testujac z body czy wysylka / przewoz przez znajomego?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mazi napisał/a:
odbierales osobiscie testujac z body czy wysylka / przewoz przez znajomego?

Znajomy znajomego kupił mi w B&H, a jego koleżanka przywiozła obiektyw i jeszcze parę rzeczy. I wszystko jest git. Nie wiem, czy miałem fuksa, ale nie słyszałem o wadliwych 24-70/2.8 jeszcze. Być może za mało popularny jest.
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Myślę intensywnie o tej Sigmie. Zastanawiam się, ile może właściwie kosztować taka operacja? Za 1500zł można już gdzieś tan obiektyw u nas kupić w sieci. A w Stanach pewnie jakieś 900zł? Niestety będę musiał kupić w kupujemywusa.com lub czymś takim. Ale cena wzrośnie o jakieś podobno koszty. Sam już nie wiem? Chyba jednak w naszym internecie. O matko... czemu nic nie jest proste?
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
cinekk1 napisał/a:
Myślę intensywnie o tej Sigmie. Zastanawiam się, ile może właściwie kosztować taka operacja? Za 1500zł można już gdzieś tan obiektyw u nas kupić w sieci.
O matko... czemu nic nie jest proste?

http://www.transit.pl/sho...t&categorie=433
1715 + 19 zeta przesyłka + 3 lata gwarancji sigma Polska - musiałbym gdzieś dostac za połowę tej kwoty żeby warto było rezygnować z gwarancji i ryzykować BF/FF :roll:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cinekk1 napisał/a:
A w Stanach pewnie jakieś 900zł?

Około 430 zielonych
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
plwk napisał/a:
Około 430 zielonych

no... przy cenie 2 PLN za dolara to jest argument :-|
jednak ja zamówiłem u nas, wiesz jak to jest - MUSIAŁEM mieć już :mrgreen:
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
Zamówiłem ten obiektyw w jednym ze sklepów internetowych za ok 1700 ze dwa miesiące temu. Po miesiącu czekania napisali mi maila, że anulują zamowienie, bo jak napisali "chwilowo niedostępny". Żeby było śmieszniej to został mi filtr UV 82 mm , który w między czasie zakupiłem na allegro :-? . Teraz szukam obiektywu z tym gwintem, bo jakoś do 24-70 straciłem zapał. Może sigma 20/1,8. Ma ktoś ten obiektyw?


Edit

No i czy warto go kupić?

 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Smialo podaj co to za zacny sklep tak kolowal Cie.

Jak dorobie sie tego szkla to zglosze sie do Ciebie po filterek :)
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DeTe napisał/a:
plwk napisał/a:
Około 430 zielonych

no... przy cenie 2 PLN za dolara to jest argument

Pod warunkiem, że ktoś przywiezie
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
Nie zrobię im tego chociaz bardzo mnie kusi :evilsmile: :evilsmile:
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
hrynek napisał/a:
Teraz szukam obiektywu z tym gwintem, bo jakoś do 24-70 straciłem zapał. Może sigma 20/1,8. Ma ktoś ten obiektyw?


sprzedaj filtr. kupowanie na siłe obiektywu do UVki jest kiepskim pomysłem.
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
ttb napisał/a:
sprzedaj filtr. kupowanie na siłe obiektywu do UVki jest kiepskim pomysłem.


Nie, nie źle mnie zrozumiałeś. Filtr niech sobie leży, ale ja naprawdę jestem zainteresowany szerszą stałką. O tej 20-stce czytałem sporo dobrego, ale wiadomo testy to tylko testy.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
hrynek napisał/a:
Może sigma 20/1,8. Ma ktoś ten obiektyw?

mam
lekko winietuje przy 1.8, aberracji nie umiem ocenić :oops:
brzegi słabe do f4-f5.6 ale możliwe, że mam jakiś walnięty egzemplarz bo wyraźnie prawa strona jest gorsza niż lewa, środek ok,
na K200D wyświetla mi 1.7 na pełnej dziurze :mrgreen:
ogólnie kupiłem do fotografowania wnętrz, w których nie można lub nie wypada używać flasha ale w terenie też się sprawdza - rzadko potrzebuję mieć głębię ostrości równo rozłożoną na całym kadrze ;-)
tu masz sample:
http://tedenet.akcja.pl/Sigma/index.html
a tu masz przykład zdjęcia, w którym mi te w/w wady nie przeszkadzają: :-)
http://tedenet.akcja.pl/IMGP0430.JPG
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
DeTe dzięki.
Jeszcze się zastanowię czy nie dołożyć trochę do 10-20.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
hrynek napisał/a:
Jeszcze się zastanowię czy nie dołożyć trochę do 10-20

IMHO to dwa różne szkła do różnych zastosowań - jeśli do szerokich planów w dobrym świetle to oczywiście 10-20 będzie lepsza, musisz zdecydować czego będzie Ci bardziej potrzeba - dużego zakresu szerokiego kąta czy lepszego światła przy stałej ogniskowej :!:
a! i jeszcze jedno - nie wiem jak 10-20 ale 20-tka ostrzy już od ok. 15-20cm, co przy tej ogniskowej i f1.8 czasem daje ciekawe efekty ;-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
hrynek napisał/a:
Zamówiłem ten obiektyw w jednym ze sklepów internetowych za ok 1700 ze dwa miesiące temu. Po miesiącu czekania napisali mi maila, że anulują zamowienie, bo jak napisali "chwilowo niedostępny".

A w B&H od ręki, z półki.

hrynek napisał/a:
Żeby było śmieszniej to został mi filtr UV 82 mm , który w między czasie zakupiłem na allegro

A po co komu taki filtr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach