Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
AF 540 FGZ
Powiedzcie mi proszę jak tą małpę zmusić do posłuszeństwa.
Jak wyczytałem w instrukcji obsługi i opisie Jarka, lampa powinna reagować na błysk lampy wbudowanej w korpus. A tu nic, zabrakło mi pomysłów jak i co przestawić.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A gdzie to masz napisane ? Bo ani DS, ani K100D oraz K10D nie umożliwiają tego. Co do manuali, to nie wiem

[ Dodano: 01-01-07, 19:59 ]
Chyba, że przez kabelek
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nie sterujesz bezprzewodowo z K100D ale wyzwolic sie powinno dac...

Pzdr
Spinner
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
W instrukcji mam, ze potrzebuje, cytuje
" podłącz opcjonalny adapter stopki ze stykami Fg ze stopka w aparacie. Następnie podłącz adapter na dole zewnętrznej lampy i połącz oba urządzenia wężykiem F5P (opcja)....Tylko automatyka błysku P-TTL może być używana w połączeniu z wbudowaną lampą błyskową "
W instrukcji K100D jest tylko taka opcja użycia obu lamp jednocześnie. Niestety nie ma nic na temat wbudowanej lampy jako wyzwalacza dla lampy zewnętrznej :-/

[ Dodano: 01-01-07, 20:19 ]
Było na Preview, że w styczniu będzie update do K10D, a w nim zaimplementowana funkcja wyzwalania z lampą wbudowaną. Nawet chyba dawałem to info na forum, a ktoś porządnie to przetłumaczył :-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
360FGZ działa w ten sposób.
Ustawić w konfiguracji tryb slave 2, przełącznik trybów na Slave, włącznik lampy w tryb Wireless - może Ci to jakoś pomoże
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aż sprawdze ze swoim zestawem
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jest napisane:
"AF 540 FGZ może być używana jako lampa slave, której błysk jest wyzwalany zdalnie przez lampę błyskową aparatu (wbudowaną lub zewnętrzną). Lampę slave można umieści w dowolnym miejscu zapewniającym uzyskanie korzystnego
efektu oświetlenia obiektu."
Ustawiałem po kolei wg. instrukcji i nic. Nie reaguje na błysk z Z-20, a Jarkowi udało się zrobić to C..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano, jak tylko się ogarne po wczorajszym - to postaram się jeszcze raz.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Udało się, ale tylko w pełnym manualu. Na automatyce lampy nie działa. Czy to tak ma być?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chyba tak.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z manuala wynika że powinien być M i A (własna automatyka) i u mnie na 360tce tak jest, dlaczego w 540tce miało by być inaczej?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Canin napisał/a:
Z manuala wynika że powinien być M i A (własna automatyka) i u mnie na 360tce tak jest, dlaczego w 540tce miało by być inaczej?

No właśnie, tylko jak ją sprowokować do takiego działania? Dopóki jest na M to pięknie sobie błyska aż miło. Po przełączeniu na A, milczy jak zaklęta.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Główny włącznik na pośrednią pozycję między Off i On.
Guzik "Wireless" - żeby na wyświetaczu pokazało się Slave.
Wtedy lampka Test mruga mi na czerwono.
Mogę wyzwolić swoją małpką Canona i w trybie M i w trybie A.
Flashshot poniżej :)

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Nic z tego. Wszystkie ustawienia takie same, tylko u mnie nie wyświetla zakresu odległości.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dziwne.
A skala odległości znika, gdy podniesiesz palnik - masz podniesiony?
Inna sprawa, że u mnie błyska obojętnie, czy na wprost, czy przy podniesionym.

Próbowałeś wyzwalać czymś innym?
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Guzik "Wireless"

To jest opis tej środkowej pozycji włacznika, Przycisk jest opisany jako M/C/S :mrgreen:
A ustawiłeś tryb SLAVE2 (manual strona 52 "Slave mode settings")?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Wielkie dzięki za pomoc.
Faktycznie skala odległości pojawia się w momencie opuszczenia palnika. Najważniejsze jest to, że działa w obu trybach. Nie wiem co robiłem źle i co później zrobiłem dobrze. Podejrzewam, że podczas prób urządzenia były na tyle blisko siebie, że po prostu nie widziałem delikatnego błysku w trybie A w przeciwieństwie do błysku pełną mocą w trybie M.
Acha, ten przełącznik koło przycisku TEST powinien być ustawiony w górnym położeniu, wtedy jest wyświetlana wartość zooma jaką mamy ustawioną na lampie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mnie tam nie chce działać z Kasetką :evil:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Musi, łaski nie robi. :mrgreen: Prawdopodobnie coś źle ustawiłeś tak jak ja na początku. Jak poprawiłem ustawienia to wszystko zaczęło działać. Jest posłuszna jak baranek. Po kolei jest tak:
1. Główny wyłącznik trzeba ustawić między OFF a ON.
2. Przyciskiem M/C/S włączyć funkcję SLAVE 2.
I to właściwie wszystko, żeby działało z dowolnym aparatem i dowolną lampą.

Z tego co Jarek pisał tutaj http://manufactura.home.p...topic.php?t=752 to może być problem z przedbłyskiem pomiarowym, na niego też zareaguje.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
1. Główny wyłącznik trzeba ustawić między OFF a ON.
Robię tak, czyli wireless
Zdano napisał/a:
Przyciskiem M/C/S włączyć funkcję SLAVE 2.
Hm..chodzi o kanał 2 czy Slave 2. Jeżeli o Slave 2, to nie mam czegoś takiego. Master, control i slave i wsio.
lampka testowa mruga, wszystko ustawione jak pisaliście , czyli A lub M .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach