guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
Chciałbym, ale drogie to. Na razie nawet tą kupę z Siksa skanuję pożyczonym skanerem :-P .
Pierwsze i ostatnie zdjęcie robione Sonnarem niby MC.


ou! to na MC? ja takie babole miałem nagminnie na zebrach.. właśnie dlatego jednego dnia jak wróciłem trochę pijany wszedłem na ebaya i kupiłem p67 i zapłaciłem paypalem. rano o tym nie pamiętałem, dopiero jak próbowałem wypłacić pieniądze potem z konta to się okazało że pusto trochę ;-)
 
forestowy
[Usunięty]
Podepne się pod temat i poprosze o ocene moich pierwszych skanów z analoga.
Skanowane VueScan'em z metodą Alkosa. Jeśli skopane proszę nastawić na właściwe tory cennymi wskazówkami.




 
maciekw  Dołączył: 07 Sty 2008
Ja się nie znam, ale mi się podoba i uważam, że bardzo dobrze Ci to cz-b wyszło. Ale syfki są :-P
Który skaner w końcu wybrałeś?
 
forestowy
[Usunięty]
Inny niż pierwotnie zakładałem :) Dorwałem Epsona 2480 za pare złociszy i postanowiłem wypróbować.
To moje pierwsze skany w życiu więc nie bardzo mam z czym to porównać. Z tąd moja prośba o ocene. Giąłem już krzywą lekko, ale nie wiem czy nie za mało, mam wrażenie że lekko "mdłe" są te skany. A może za dużo wymagam od sprzętu ? Co myślicie ? Można efekty uznać za przyzwoite chociaż ?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wg mnie są ok. Możnaby jeszcze kontrast podciągnąć, albo biele i jasności, ale to już pikuś.
 
maciekw  Dołączył: 07 Sty 2008
Te parę złociszy a efekt jak z V200 na moje. Dobry zakup.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Podepnę się pod prośbę - pierwsze skanowanie dla mnie było traumatyczne w sensie ustawienia kolorów. Z resztą pomógł Dan, więc zaoszczędził mi całkowitego załamania i coś tam wyszło... :-)

Obrobione na szybko w GIMP wygląda tak:

w GIMP dodałem: lekki kontrast, lekko saturacja, zmniejszanie z wyostrzeniem

a wcześniej same skany są tutaj:
http://www.smolak.net/kon...x_org_pl/skany/
- tam robiłem tylko suwaki od kolorów, nie ukrywam, stresujące zajęcie
- zapis poszedł do tiff (zamieszczony w linku wyżej 85MB)
- z tego tiff zrobiłem jpg (sam nie wiem po co, ale waży mniej = 16MB)

Czy ktoś wyrozumiały może ocenić moje "wysilki" i ew. zwrócić uwagę, na co mam zwrócić uwagę... ;-)

Skaner: Epson V500
Soft: ten dołączony do skanera
jest tam też Adobe Elements - warto tego używać? Czy lepiej Raw Therapee (a może to to samo w sensie funkcjonalności)?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To z tego nowego Kijeva? Kurcze, to chyba jednak faktycznie potrzebuję średni format :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Moim zdaniem bardzo ladnie jak na pierwsze proby z kolorem :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Dzięki, chłopaki, chociaż raczej liczyłem na jakiś mały klaps zamiast głaskania... :-)
"Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju!"
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
SQ6GIT, stwierdzenie "nieźle jak na pierwszy raz" znacza "do d..., ale jesteś nowicjusz to co będziemy ciebie zrażać". ;-) Lepiej ci? :evilsmile:


Wygląda porządnie, nie masz co się martwić. :-B
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
:-) hej, nie jestem masoch, chodziło mi o klapsa w sensie konkrety, a nie ogólniki... ;-)
Dobra, rozumiem, muszę kilka poskanować, żeby zobaczyć jak mi to idzie.
Skoro ten wyszedł, to pewnie jak w pokera - pierwszy raz jak ktoś gra, zawsze dostaje dobre karty... ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
SQ6GIT napisał/a:
:-) hej, nie jestem masoch, chodziło mi o klapsa w sensie konkrety, a nie ogólniki... ;-)
Dobra, rozumiem, muszę kilka poskanować, żeby zobaczyć jak mi to idzie.
Skoro ten wyszedł, to pewnie jak w pokera - pierwszy raz jak ktoś gra, zawsze dostaje dobre karty... ;-)


jak już się czepiać - może troszkę żółtego zdjąć .. no i wyskoczył chłopak z GO ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Bardzo dobrze zeskanowane. Wyglada jak z cyfry :-P Co to za negatyw?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
chyba Reala, muszę zobaczyć

[ Dodano: 2008-10-05, 21:23 ]
Reala 100
sprzęt: Arax-60
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Wyglada jak z cyfry

Dokladnie :-D
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
toście mnie teraz załamali...
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
To zeskanuj B&W :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach