iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
  największą odbitkę w Polscve - gdzie???
Panowie,

Poruszałem ten temat już na forum Korex, ale jak na razie ślepa uliczka...

Gdzie w Polsce można zrobić największą ODBITKĘ fotograficzną?

Ja znalazłem maszyne, która jest w Polsce i która robi techniką naświetlania cyfrowego na papier fotograficzny, który potem jest kompany w wywoływaczu i jest to: OCE LightJest 500

Szerokośc takiej odbitki to 193cm. JA chciałbym zrobić odbitkę 3x2,3 metra....!?
Czy istnieje taka techniczna możliwość.../

Czy wszystkie te wielkie zdjecia widziane od czasu do czasu na zagranicznych wystawach to są wydruki...??
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
iczek napisał/a:
JA chciałbym zrobić odbitkę 3x2,3 metra....!?
Czy istnieje taka techniczna możliwość.../

Mysle, ze da rade. Potrzebny jest specjalny powiekszalnik, ktory rzuca obraz na duza powierchnie (mozna w ten sposob robic odbitki na scianach).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
iczek napisał/a:
Czy wszystkie te wielkie zdjecia widziane od czasu do czasu na zagranicznych wystawach to są wydruki...??


Obawiam sie, ze te najwieksze tak. Co to zreszta za roznica, kiedy wydruki w tym momencie dorownuja trwaloscia odbitkom cz-b i daleko przewyzszaja wszelkie techniki kolorowe? I skoro jeszcze mozna drukowac na barycie... :-)
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Alkos, bardziej mi w tym momencie chodzi o jakość, nie o trwałość. Generalnie nie jestem zainteresowany tym, aby moje zdjęcia przetrwały dłużej niż ja :) Wieczność 100 lat kompletnie mnie nie bierze :)

Ważniejsze, że druk tego formatu zazwyczaj niestety jest słabszej jakości niż ta OCE maszyna...

Opieram się jednak na opiniach tych firm, z którymi rozmawiałem. Ponoć te OCE robi nieporównywalne jakościowo odbitki do wydruków na wielkich maszynach.

Z tym rzutnikiem to pierwsze co mi przyszlo do glowy, alke ten format?! Jak to potem wywołać...?

Widziałem kiedyś taki film, że goscie w specjalnych kuwetach rozwijali z rolki taki film i wołali... Ciekawe jakie koszty...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
iczek napisał/a:
Z tym rzutnikiem to pierwsze co mi przyszlo do glowy, alke ten format?! Jak to potem wywołać...?
iczek, w rynnie. Gdzies w 3/4 Fotografa Wojennego jest instruktaz. Albo jak ten gosciu od aparatu z foliowym odwlokiem. Tylko kurde najwiekszym problemem moze byc czasu. Moga Ci wyjsc takie czasy naswietlania, ze od pierwszej probki do pierwszej odbitki mina 3 dni.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
iczek napisał/a:
Ważniejsze, że druk tego formatu zazwyczaj niestety jest słabszej jakości niż ta OCE maszyna...


Ano tak, przy takim wiegusie... epson chyba nie robi maszyn na K3 na taka szerokosc...


.... a z drugiej strony po co ci jakosc przy tylu metrach kwadratowych? Przeciez to trzeba z kilku metrow ogladac...
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
iczek napisał/a:
Jak to potem wywołać...?
Gość na Gliwickim Miesiącu Fotografii wołał dziesięciometrowy papier za pomocą wiadra i mopa :-P
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
iczek napisał/a:
Gdzie w Polsce można zrobić największą ODBITKĘ fotograficzną?

Kolor czy B&W ? Z treści postów wynika że chodzi Tobie o kopię czarno - białą.
I teraz pytanie - czy ma to być w jednym kawałku, czy może być składane. Jeśli obraz może być składany to mniejszy problem, jeśli w jednym kawałku, to limitowany on będzie dostępnym materiałem, nie wiem czy teraz coś szerszego jak rolka 120 cm jest do dostania (to dotyczy papieru światłoczułego i tradycyjnej obróbki). Jest jeszcze emulsja w płynie i własna pomysłowość. W przypadku wydruku możliwości są większe, tak samo dla obrazu składanego jak i jednolitego.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
iczek napisał/a:
Gdzie w Polsce można zrobić największą ODBITKĘ fotograficzną?
W tej firmie chwalą się dużym formatem.
fotoplakat.pl
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Robiłem powiększenie cz.b. 6x4 m. Papier był w rolach 90 cm, wywoływałem w kloszach od świetlówek. Wynająłem salę z odpowiednio dużą ścianą, tam przypiąłem pasy papieru i naświetlałem poziomo ustawionym powiększalnikiem formatu 4x5 cala jako że taki był negatyw. Dużo było z tym problemów i nie do końca byłem zadowolony z rezultatów ale klient był zadowolony i zapłacił zawrotną na tamte czasy sumę. Było to na początku lat 80-tych !
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos napisał/a:
iczek napisał/a:
Ważniejsze, że druk tego formatu zazwyczaj niestety jest słabszej jakości niż ta OCE maszyna...


Ano tak, przy takim wiegusie... epson chyba nie robi maszyn na K3 na taka szerokosc...


.... a z drugiej strony po co ci jakosc przy tylu metrach kwadratowych? Przeciez to trzeba z kilku metrow ogladac...


Bo to będzie z DUZEJ odleglosci... ;)
MUSI byc duze i wypasione... ;)

[ Dodano: 2008-10-11, 09:01 ]
Jurek napisał/a:
Robiłem powiększenie cz.b. 6x4 m. Papier był w rolach 90 cm, wywoływałem w kloszach od świetlówek. Wynająłem salę z odpowiednio dużą ścianą, tam przypiąłem pasy papieru i naświetlałem poziomo ustawionym powiększalnikiem formatu 4x5 cala jako że taki był negatyw. Dużo było z tym problemów i nie do końca byłem zadowolony z rezultatów ale klient był zadowolony i zapłacił zawrotną na tamte czasy sumę. Było to na początku lat 80-tych !


Szok :)
Niezle, wiec jednak mozna...
Problem jest jeden....!
Ja nie jestem taki "złota rączka".
Ja wole zapłacić specjalistom i miec z głowy..
Ale chce jakość... i chciałbym odbitkę... i to jest problem...

Szukam teraz w Stanach, ale jak na razie słabe efekty...

[ Dodano: 2008-10-11, 09:04 ]
nopik napisał/a:
a cos takiego
http://www.fotonet.info/i...=l_powiekszenia


76cm... ja chce 240cm
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
iczek napisał/a:
i chciałbym odbitkę... i to jest problem...

Nie wiem czy aż tak duży problem jeśli skorzysta się z techniki "lambda", pytanie kto naświetli możliwie duży format papieru no i ile to będzie w sumie kosztować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach