miaziol  Dołączył: 20 Wrz 2008
Fotojoker kompetencja sprzedawcy
Witam
Mialem ciekawa przygode w lodzkim fotojokerze trafilem na bardzo milego i "kompetentnego" inaczej sprzedawce. Pan jest zagorzalym fanatykiem marki na C. Wytlumaczyl mi co nastepuje: Stabilizacja matrycy jest do d... ze wzgledu na rejestracje mniejszej ilosci lini. Przeciez matryca jak sie porusza to zapisuje mniej lini niz matryca nieruchoma. Podawal tutaj jakies liczby ile to mniej lini zapisuje taka matryca i z czym to jest zwiazane. Najlepiej wedlug niego kupic C40D z obiektywem ze stabilizacja bo wszystkie aparaty ktore maja stabilizacje w korpusie to kupa g... Ciekaw jestem jaka jest wasza opinia na ten temat :)
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Poprosił bym go o źródło tej "wiedzy" bo ciekawe rzeczy gada :-) Ja bynajmniej pierwsze słysze :-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Fajna teoria, że też optyczni jeszcze na nią nie wpadli :-)
 
miaziol  Dołączył: 20 Wrz 2008
Po takim tekscie jak to sie mowi cycki mi opadly i nie mialem ochoty dalej ciagnac tej dyskusji :)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Generalnie, to oprócz ceny stabilizacja w obiektywie nie ma żadnych większych wad, a dodatkowo ma parę zalet. A o skuteczności będzie można się przekonać, kiedy Sigma wypuści szkła OS na nasz bagnet.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
O, a o tym nie słyszałem.. to by była double stabilizacja. Trzeba by wtedy wyłączyć tę w korpusie, czy nie?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Pewnie będzie się dało korzystać z obu stabilizacji na raz, ale rezultaty nie będą zachwycające.
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
LDevil, afuszejk, stabilizacja w obiektywach Sigmy nie będzie działać w naszym systemie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja myślę, że coś w tym jest.

Ale rozwiązanie jest proste - robić zdjęcia w pionie. Matryca wtedy zarejestruje dużo więcej linii.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
No widzisz LDevil to już jest moim zdaniem niepotrzebne generalizowanie. Co najwyżej będziesz mógł porównać skuteczność stabilizacji w tym konkretnym obiektywie, w odniesieniu do stabilizacji w konkretnym korpusie. Choć pewnie i tak znajdą się piewcy wyższości jednego rozwiązania nad drugim, bo przecież jedynie słuszne może być tylko jedno rozwiązanie...
Skuteczność stabilizacji w obiektywie jest różna podobnie, różna jest skuteczność tej w aparatach. Zalezy to nie tylko od generacji sprzętu jak i też bardziej banalnych ograniczeń fizycznych: mniejszy, a zatem lżejszy element do stabilizacji, niezależnie czy to zespół soczewek do przesunięcia, czy też matryca, można przesunąć szybciej i bardziej precyzyjnie ze względu na mniejszą bezwładność.

Dla mnie największą zaletą stabilizacji w obiektywie to to, że pomaga mechanizmowi AF, bo utrzymanie punktu AF na czymś kontrastowym nie zawsze jest łatwe przy dłuższych ogniskowych. Największą wadą jest to... że jest w obiektywie :-P

Idealnie dla mnie było by mieć stabilizacje w korpusie działająca z przysłowiowym słoikiem od musztardy i kilka tele z własną stabilizacją :-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Cześ napisał/a:
LDevil, afuszejk, stabilizacja w obiektywach Sigmy nie będzie działać w naszym systemie.
Hmm, jestem w 100% pewien, że w wywiadzie z szefem Sigmy wspominał on o ujednoliceniu linii obiektywów. Co przekładać się będzie na to, że zapanują silniki ultradźwiękowe (co na razie się sprawdza), oraz że stabilizacja będzie dla każdego systemu. Jakby nie patrzeć, to jest w tym jakiś sens.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
WuWu84 napisał/a:

Dla mnie największą zaletą stabilizacji w obiektywie to to, że pomaga mechanizmowi AF, bo utrzymanie punktu AF na czymś kontrastowym nie zawsze jest łatwe przy dłuższych ogniskowych.


agree
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
LDevil, sprawdź sobie informacje na stronach Sigmy. Stabilizacja nie będzie działać z korpusami Pentaksa i Sony.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Cześ, to ja już sam nie wiem kto prawdę mówi:
optyczne.pl napisał/a:
AO: Sigma jako niezależny producent obiektywów musi brać pod uwagę trendy wyznaczane przez koncerny takie jakie Canon, Nikon, Olympus, Pentax czy Sony. Ostatnimi czasy daje sie zauważyć dwojakie podejście tych firm do stabilizacji obrazu. Canon i Nikon, w takie systemy, sukcesywnie wyposażają obiektywy, natomiast pozostali konsekwentnie rozwijają ten mechanizm w korpusach aparatów. Jak na to wszystko zamierza zareagować Sigma? Czy docelowo wszystkie modele obiektywów będą dostępne w wersji ze stabilizacja i bez?
MY: Nie ma w planach zróżnicowania linii produkcyjnej obiektywów adresowanych do producentów takich jak Sony, Olympus czy Pentax, które oferują system stabilizacji matrycy. Zatem model 18-200 mm f/3.5-6.3 DC OS w każdym mocowaniu będzie oferował stabilizację. Docelowo użytkownicy lustrzanek ze stabilizowanymi matrycami, będą mogli używać stabilizowanych obiektywów i wybierać rozwiązane w danej sytuacji skuteczniejsze.

MY = Masao Yamaki - Dyrektor Zarządzający oraz jeden z założycieli firmy Sigma Corporation
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
LDevil, przyznam, że nie wiem jak będzie w przypadku 18-200 OS, bo tego szkła nie ma nawet w zapowiedziach do naszego systemu. OS na pewno nie będzie działał w 120-400 i 150-500.
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
Ktoś kiedyś na tym forum wstawił linka do jakiegoś niemieckiego magazynu, gdzie sobie te różne stabilizacje testowali. Z tego, co pamiętam, to na Olku sprawdzali działanie stabilizacji w korpusie przy jednoczesnej stabilizacji w obiektywie. No i wyszło im, że przy zdublowanej stabilizacji działa to tak, jak gdyby aktywowana była tylko jedna - czyli nie zaobserwowali żadnych znaczących różnic na korzyść lub niekorzyść jednocześnie działających stabilizacji.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
WuWu84 napisał/a:
Dla mnie największą zaletą stabilizacji w obiektywie to to, że pomaga mechanizmowi AF, bo utrzymanie punktu AF na czymś kontrastowym nie zawsze jest łatwe przy dłuższych ogniskowych.

Mówisz o żyroskopie czy stabilizacji ?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Ja bardzo serdecznie przepraszam wszystkie Panie i Panów.
Ale jaki jest sens rozwijać wątek o jakimś, za przproszeniem, przygłupie który nadmiernie wczuł się w przesłane materiały propaganowe.
Odrobinę luzu i dystansu proponuję. Jeżeli poważnie przyjmować reklamę wg. tego co pokazują np. w TV na temat Ajaxa to wiekszość Niemców brudzi jak świnie. Vide reklama na temat Ajaxu profi, czy jakuś tak. Potrzeba nawet specjalnej, odzianej na czarno ekipy, żeby ten chlew postprzątać.
Dajmy se na luz. A jeżeli to kogos tak strasznie boli to proponuję zrobić ankietę. jak wyjdzie, że trza gościa anihilować to wezmę dubeltówkę (10% mojego dochodu idzie na zbrojenia) i go zastrzelę. Ci co zagłosowali na tak będą mi przysyłać mi paczki do pierdla.
Jestem po wypiciu sporej ilości wódki z bardzo miłym kamieniarzem i nastawiony dość mocno pokojowo. Naprawdę uważacie, że warto się tym rajcować :?:

Pozdrówka - Kuszelas
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
najgorsze jest to ze taka opinia jest powszechna wsrod sprzedawcow foto
niestety wiekszosc z nich swoja wiedze zawdzeicza folderom reklamowym i szkoleniom z n i c
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
WuWu84 napisał/a:
Fajna teoria, że też optyczni jeszcze na nią nie wpadli
:mrgreen: :mrgreen: dobre ;]
Marcin1978 napisał/a:
Ktoś kiedyś na tym forum wstawił linka do jakiegoś niemieckiego magazynu, gdzie sobie te różne stabilizacje testowali. Z tego, co pamiętam, to na Olku sprawdzali działanie stabilizacji w korpusie przy jednoczesnej stabilizacji w obiektywie.
e? :shock:
Jaki obiektyw i jaki korpus ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach