szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
skanowanie aparatem i balans bieli
witam!
ostatnio bawie sie troche ps'em i camera raw'em i przyznam szczerze ze sie w tym troche gubie ;-)

jako ze mam pare wywolanych filmow bez odbitek ani skanow w labie pomyslalem ze moglbym je prowizorycznie zeskanowac aparatem cyfrowym. problem tkwi jednak w balansie bieli... czy znacie jakis program w ktorym mozna odwrocic kolory z negatywu na pozytyw i ustawic bb? w camera rawie musze najpierw ustawic bb a dopiero pozniej w photoshopie odwrocic kolory przez co efekt nie do konca jest zadowalajacy. chyba ze ja cos zle robie ;-)


pozdrawiam
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11649 - tam jest dyskusja na ten temat.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
kiedys przegladalem tamten watek, ale mowiac szczerze nie chce mi sie teraz czytac kilkunastu stron...

wlasciwie chodzi mi tylko o to czy jest jakis ogolnie dostepny program w ktorym moge najpierw odwrocic kolory kolorowego negatywu a nastepnie ustawic balans bieli (zdjecia negatywow robilem w rawach).

w camera rawie musze ustawic bb a odwrocenie kolorow dopiero w ps przez co nie ma za bardzo mozliwosci ponownej zmiany bb...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
szymon_h napisał/a:
wlasciwie chodzi mi tylko o to czy jest jakis ogolnie dostepny program w ktorym moge najpierw odwrocic kolory kolorowego negatywu a nastepnie ustawic balans bieli (zdjecia negatywow robilem w rawach).
RawTherapee, Pentax Photo Lab i pewnie kilka innych.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
odwrócenie krzywej tonalnej obróci Ci tony, a potem możesz korygować WB. spróbuj, może się uda
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
szymon_h napisał/a:
wlasciwie chodzi mi tylko o to czy jest jakis ogolnie dostepny program w ktorym moge najpierw odwrocic kolory kolorowego negatywu a nastepnie ustawic balans bieli (zdjecia negatywow robilem w rawach).
szymon_h, gdyby to bylo takie proste, to ten watek nie mialby kilkunastu stron. Jak ci sie kiedys zachce, zaparz sobie kawe albo herbate i przejrzyj ten temat. Tam sa wszystkie odpowiedzi na twoje pytania. Niestety nie ma cudownej metody - kilka osob poswiecilo swoj czas i bardzo obszernie opisalo w szczegolach rozne podejscia do tematu. Zapraszam do lektury. http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11649 Ten temat zamykam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach