mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
negocjatorek napisał/a:
jak ktoś chce nowy MZ-5 (chyba, że pomyliłem numerek) to widziałem u mnie w jednym labie, że stoi...

Po ile - tak z ciekawości?

Bo u nas w Klimczoku - nadal jest Mz5n i Mz3 - nówki nieśmigane :evilsmile:
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
jak pojde do labu to zapytam i odpowiem, ale szybko to nie nastąpi bo nie ma mnie na miejscu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
mygosia, a po ile macie te MZ3? W takiej cenie, jak 10 lat temu, czy może jednak ktoś w międzyczasie wpadł na pomysł, żeby się tego już pozbyć z wystawy?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
matb napisał/a:
W takiej cenie, jak 10 lat temu
:!:

Tutaj pisałam ;-)
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=352864

Ale ostatnio nalepka z ceną była wstydliwie zakryta, więc może będzie "promocja" :-D Jakieś 2 tygodnie temu widziałam.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Planuję zakup jakiegoś manualnego body ze stykami i najlepszy wydaje mi się ProgramA/SuperA. Jak te korpusy współpracują z obiektywami bez pierścienia przysłon. Z takim np. Tamronem 70-200 da się przymknąć przysłonę np. do 4?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Karol Popik, obiektyw bez pierscienia w SuperA bedzie dzialal tylko w pelnym programie i priorytetcie czasu. Przyslone ustawiasz zmieniajac czas - mozesz ustawic kazda przyslone na jaka pozwoli Ci swiatlomierz dla danego czasu.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Dzięki. Teraz trzeba tylko upolować ładny egzemplarz ;-)

[ Dodano: 2013-05-07, 19:22 ]
Jeśli wymuszę przysłonę inną niż w pełni otwartą, to skąd będę jaką, te aparaty chyba nie wyświetlają nigdzie przysłony?
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Przysłona i czas są wyświetlane w wizjerze.
Tak jak opisał dzerry będzie działał tylko SuperA. W ProgramA dostępny będzie tylko tryb P bez możliwości ręcznego ustawienia czasu i przysłony. Obydwa parametry będa dobierane przez automatykę aparatu.
Do współpracy z obiektywami bez pierścienia przyslon polecam serię Z. Używam między innymi właśnie z Tamronem 70-200 i działa rewelacyjnie. Dostępne są wszystkie tryby, a przysłonę można ustawiać z poziomu body.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Kupiłem już wreszcie pierwszego pleśniaka, jednak jest to P30N ;-) Nie pokazuje on przysłony w wizjerze, stąd moje pytanie:Jeżeli mam obiektyw bez pierścienia przysłon i światłomierz pokaże mi np. 1/500 to jeżeli ustawię 1/250 to aparat domknie przysłonę o 1 EV?
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Czy z powyższych korpusów obsługujących obiektywy bez pierścienia przesłony MZ-50 to dobry wybór czy polecilibyście coś innego w podobnej cenie?
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Mz-50 nie jest zły, ale bardzo budżetowy. Plastykowy bagnet zniechęca do podpinania ciężkich szkieł. Swojej dziewczynie do nauki kupiłem nówke nieśmigany i bardzo mile mnie zaskoczył, ale ona nic wielkiego nie podpina.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
krzychu1979 napisał/a:
Plastykowy bagnet zniechęca do podpinania ciężkich szkieł.
Bez przesady. Ja do MZ-30, czy MZ-10 podpinałem Taira 300 z TCx1,7AF i nic się nie działo. Z plastiku to się teraz nawet promy kosmiczne robi. Jak nie będziesz tym rzucał, to bagnet wytrzyma. A przy nagłym uderzeniu, to może nawet metalowy bagnet pęknąć, albo mocowanie w obiektywie.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Spokojnie, podpinać mam zamiar DA 35 i 50 ze stopki. Nic większego nie wchodzi w grę. Chcę taniutkiego dobrego analoga do utrwalania jakiś większych okazji rodzinnych a potem po dłuższym czasie zrobienia z tego odbitek/skanu. Taki powrót do przeszłości. Zatęskniłem za tym klimatem gdy po roku wywoływało się film i robiło odbitki a człowiek nawet nie pamiętał co tam jest. Miałem używanego starego chinona cp-7 ale wyzionął ducha a po drugie pozbyłem się manualnej 50tki i potrzebuje czegoś do obiektywów które mam.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Dada - ja nie napisałem, że się nie da. Napisałem że zniechęca 😃. Ale jeśli chodzi o małe szkiełka to ciekawy korpus jest.
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Z-20.Korzystam w komplecie z DA 55-300 i nie narzekam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach