kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Mam takie pytanie, skanuje softem minolty negatyw bw, do bw positive 16 bit, kiedy wczytuje funkcję c-log-rev-inv.amp, photoshop nie reaguje i nie odwraca negatywu. Dopiero w funkcja negatyw RGB odwraca. Najdziwniejsze jest to, że funkcja c-log... czasami działa czasami nie, najczęściej przy odwracaniu pierwszej klatki poźniej moge uzywać tylko wspomnianej funkcji negatyw RGB lub dowolnie innych z paska wyboru. Czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dziwaczne. Ktory PS?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
CS3 extended
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Powinno byc ok. Gdzie przechowujesz plik funkcji? Próbowałeś w katalogu fotoszopa dla curve presets?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Wczytuje z pulpitu tam gdzie pierwotnie zapisałem, wieczorem sprawdze to może być przyczyna.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
kefa, u mnie po wgraniu tej funkcji nie działało do końca - jakimś cudem w ostatnim kroku robiła się maska do warstwy korekty i dopiero po usunięciu tej maski lub spłaszczeniu było widać efekty działania - też mam CS3 /ale nie wiem, czy extended/
Sprawdź krok po kroku funkcję i ewentualnie zmodyfikuj na własne potrzeby.

[ Dodano: 2009-01-19, 09:08 ]
a, i ja nie trzymam tego na pewno na pulpicie, tylko w odpowiednim, photoshopowym folderze
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
cotti napisał/a:
jakimś cudem w ostatnim kroku robiła się maska do warstwy korekty i dopiero po usunięciu tej maski lub spłaszczeniu było widać efekty działania

czyli tak jak u mnie, dopiero funkcja negatyw RGB ściąga mi maskę. Licze na to, że to kwestia przeniesienia pliku*.amp
Czy zwykłe odwracanie w photoshopie aż tak bardzo różni się od tego przy użyciu funkcji c-log...?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kefa napisał/a:
Czy zwykłe odwracanie w photoshopie aż tak bardzo różni się od tego przy użyciu funkcji c-log...?


Tak. Jak dokladnie ładujesz plik funkcji?

kefa napisał/a:
funkcja negatyw RGB ściąga mi maskę


co to za funkcja? Invert / ctrl+i ?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos napisał/a:
Jak dokladnie ładujesz plik funkcji?

ctrl+m wczytaj c-log...
alkos napisał/a:
co to za funkcja? Invert / ctrl+i ?

w tym samym oknie czyli ctrl+m rozwijam pasek funkcji wybieram funkcję negatyw RGB
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
ctrl+m wczytaj c-log...


I pokazuje ci taka ladna, gladka krzywa po zaladowaniu?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos napisał/a:
I pokazuje ci taka ladna, gladka krzywa po zaladowaniu?
chyba tak widze, ta krzywa jako przekatna wykresu (z lewego dolnego rogu do prawego górnego). Kilka razy przy załadowaniu tej funkcji (kiedy działała) negatyw został automatycznie odwracany.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
i jest prosta, bez "kwadracików"? W momencie kiedy ja widzisz i nacisniesz OK powinno ci odwrocic. Jesli nie odwraca, przeinstaluj PS.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
jest prosta, wieczorem spróbuję zmienić lokalizacje pliku *.amp jak nie pomoze to przeinstaluje (a mam wersje 30 dniowa nie wiem czy to ma znaczenie)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
alkos napisał/a:
jest prosta


to znaczy chodzilo mi czy jest "gładka" ;-) no bo jak to - krzywa i prosta ? :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
wkleiłem plik *.amp do folderu szopa "krzywe" nie pomogło, przeinstalowałem szopa wkleiłem znowu do folderu "krzywe" nie działa :-| Nie wiem czy wklejam do nieopowiedniego folderu czy sam nie wiem..?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mi cholera dzialalo z dowolnego folderu... cos musi byc nie tak z twoim PS... ze sie tak niesmialo wyraze - moze lewa łatka? :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
alkos napisał/a:
moze lewa łatka? :-P
ani na 30 dniowej wersji trial nie działa ani na lewej :-P Ale na tej trialowej powinno śmigać
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Opracowuje wlasnie wersje pod EpsonScana. O ja glupi, ale czasu zmarnowalem skanujac klatka po klatce :evilsmile:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
O, chętnie podpatrzę.. :-)
Bo szkoda mi kupować VueScan - a USD chyba droższy niż 2PLN?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dan napisał/a:
O ja glupi, ale czasu zmarnowalem skanujac klatka po klatce :evilsmile:
znaczy się kombinujesz cos z hurtowym skanowaniem? Jesli tak to uratujesz nie jeden zwiazek :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach