tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Topic o wszystkim czyli niczym
Właśnie tak mnie natkneło żeby zrobić wątek o wszystkim czyli o niczym, w którym to można będzie wylewać swoje radości i żale, sukcesy i porażki, pisać o pogodzie, o d..ie Maryni, poobrażać modów, napisać o wpływie kroku marszowego na terenach podmokłych na pogłowie świń na warmii i mazurach, o tym jak dobrze mieć banding supełkowy a linearny już nie, itd, liczę na waszą fantazję, ma to być poprostu całkowite kompletne OT od OT od OT przelewanie pustego w próżne, ot poprostu żeby Tref miał trochę mniej roboty w pozostałych topikach

Ok, zaczynam pierwszy:
Uwielbiam to forum, a cha ma być zaraz jakiś fajny teatr na first channel polish tiwi.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
* ZAMYKAM TEMAT *

[ Dodano: 2007-02-12, 15:28 ]
No dobra, to był taki czerstwy żart.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jarek Dabrowski, atak admina? ;-)
To ja zacznę: uwielbiam kawę, właśnie idę sobie zrobić <mlask> O własnościach smakowych będą informował na bieżąco, stay tuned.

[ Dodano: 2007-02-12, 22:19 ]
A więc: kolor - czarny, temperatura - wysoka, zapach - jest
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Jarek Dabrowski, atak admina? ;-)
To ja zacznę: uwielbiam kawę, właśnie idę sobie zrobić <mlask> O własnościach smakowych będą informował na bieżąco, stay tuned.


Hmmm... A ja za bardzo nie moge pic kawy, chociaz bardzo lubie :) Moj uklad krazenia zle reaguje - konkretnie dostaje hertz klekotow ;) + trzesace sie rece :-/ Czasem jak chce sobie poszalec, to robie sobie rozpuszczalna z mleczkiem.

Co ciekawe cisnienie mam dosyc niskie [zwykle ok. 100/60] i wszyscy wokol sie dziwia jak moge zyc bez "dopalacza", ale moj organizm juz sie przystosowal chyba :-D Czasem sie wspomagam Red bullem o poranku - niedobre toto w smaku, ale dobrze mi robi ;-)

A dla przyjemnosci w pracy pije "kawe o poranku" z biedronki [70% kawa zbozowa, 30% naturalna] z mleczkiem i cukrem - ale to taki deser.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Oto jest prawdziwe osiągnięcie agrarnej myśli socjalistycznej - uzyskanie kawy z biedronki.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A propo kawy.
Wśród nielicznych myśli przelatujących mi czasmi przez banię, pojawiła się na chwilę taka, by rozpocząć nowy chellenge.
Chodziłoby o to, by np. przez weekend sfotografować zadany motyw w możliwie najlepszy sposób. Np. fotografia jabłka (produkt ogólnie dostępny). Reszta to już wyobraźnia, więc możnaby się posiłkować radami z Googli nt. fotografowania żywności produkując nieomalże zdjęcia reklamowe, bądź nawiązujące do Starego Testamentu - liczy się w końcu pomysł i jakość wykonania.
Myślę, że powszechność cyfry umożliwia taką zabawę a sam chellenge jedynie pokazałby/rozwinął naszą kreatywność.
Ale jak wspomniałem, była to myśl wysoce ulotna jedynie, o której już nie pamiętam...

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Oto jest prawdziwe osiągnięcie agrarnej myśli socjalistycznej - uzyskanie kawy z biedronki.


Hm w sumie - taka biedronka rozmiarem podobna do ziarenka. Zbieramy, prażymy, (nabiera ładnego brązowego koloru) i do puszeczki. I jak fajnie grzechocze przy potrząsaniu!

<odruchowe zerknięcie na kubek>

Zmieńmy temat.

[ Dodano: 2007-02-12, 22:32 ]
Michu, moim, zupełnie nieistotnym zdaniem, pomysł prima sort. Naprawdę.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:

Ale jak wspomniałem, była to myśl wysoce ulotna jedynie, o której już nie pamiętam...


Jestem za ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, musiałem Ci wygarnąć, masz ciężki dowcip.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Jarek Dabrowski, musiałem Ci wygarnąć, masz ciężki dowcip

Za to lekkie pióro.

[ Dodano: 2007-02-12, 18:17 ]
Michu napisał/a:
Wśród nielicznych myśli przelatujących mi czasmi przez banię, pojawiła się na chwilę taka, by rozpocząć nowy chellenge.
Chodziłoby o to, by np. przez weekend sfotografować zadany motyw w możliwie najlepszy sposób.
Super pomysł. Jakby co służę czasem i miejscem na serwerze. Kto będzie wymyślał tematy? No i czy jednak nie lepiej robić to w cyklu tygodniowym?

Oczywiście zdjęcia będzie można robić wszystkim, nie? Odkurzaczem, tosterem - byle na temat.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
uwielbiam kawę,
mygosia napisał/a:
ja za bardzo nie moge pic kawy,
Jarek Dabrowski napisał/a:
uzyskanie kawy z biedronki.
Michu napisał/a:
A propo kawy.
jeszcze jeden OT i trzeba będzie zmienić temat wątku! :-P :mrgreen: Coście się tak uczepili kawy, skoro miało być o wszystkim i o niczym.

Pijąc dziś małą czarną :-P (podobno pomaga w utrzymaniu powiek w pozycji górnej, ale moje ostatnio działają jak migawka w trybie strzelania serii) pomyślałem sobie, że posiadanie ekspresu ciśnieniowego na prywatny użytek byłoby czymś niesamowitym. Co ranek kawka z pianką i mleczkiem, mniam. Ale może lepiej, że takiego cuda nie mam...
:mrgreen:

[ Dodano: 2007-02-13, 00:30 ]
Pomysł Micha już widziałem u konkurencji, ale nie umniejszam koledze przeciągów między uszami (chyba tamtędy wpada i wypada ten wiatr odnowy?) :-P Także jestem za! Niezłe byłoby choćby 5-cio dniowe poszukiwanie obiektów do tematu.
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kto będzie wymyślał tematy?
No właśnie, ktoś się zgłasza na ochotnika? Jeśli wymyślający będzie mógł brać udział w konkursach to mogę być ja.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
No właśnie, ktoś się zgłasza na ochotnika? Jeśli wymyślający będzie mógł brać udział w konkursach to mogę być ja.
Tak, tak, i pierwszy temat będzie: Tabelka. Sfotografuj tabelkę tak, jak tylko najlepiej potrafisz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jarek Dabrowski, skoro chcesz? Ale ja uogólniłbym nieco i zaproponował temat nr1:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: "ZESTAWIENIE" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Proponuję najpopularniejszy temat, czyli focus chart. Złudna banalność tematu to tylko większe pole dla wyobraźni. Więc - do dzieła! A nie, sorry, rozpędziłem się...

[ Dodano: 2007-02-13, 01:10 ]
Mam coś jeszcze trudniejszego w tym guście:

Sfotografuj dekielek od środka, koncentrując się na klasycznych zasadach kompozycji (złoty podział, mocne punkty itp). W dołączonym eseju opisz swoje doznania podczas tej mistycznej czynności (maks 2000 znaków).

Zawsze lubiłem minimalizm w fotografii. Cyfra daje tu znaczne pole do popisu.

 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Wy się śmiejcie, a ja jakiś czas temu oglądałem zdjęcia szkolne (studyjne?) fotografa wysoko wykształconego :mrgreen: w szkole wyższej w Pradze czeskiej.
A tematem jednego z ćwiczeń była ?

cegła ;) :oops:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Proponuję najpopularniejszy temat, czyli focus chart.
Bardzo dobry pomysł.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Wy się śmiejcie, a ja jakiś czas temu oglądałem zdjęcia szkolne (studyjne?) fotografa wysoko wykształconego w szkole wyższej w Pradze czeskiej.
A tematem jednego z ćwiczeń była ?

cegła ;)


No i właśnie o to chodzi. Jakby kto pytał, to sam polecam takie zabawy :-) Na podstawach kompozycji miałem do wykonania 3 prace:
1. Tematem pierwszej był punkt.
2. Tematem drugiej była linia.
3. Tematem trzeciej była płaszczyzna, przy czym praca ta miała być nawiązaniem do 2 poprzednich.
Wszystko to do zrobienia w ściśle określonym formacie, już nie pamiętam, powiedzmy: 15x15cm. Z zajęć tych wyniosłem tyle, że głowa mała. Mówię to 100% serio.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
na pl.rec.foto obecnie toczy się podobna zabawa prowadzona przez Marka Lewandowskiego - można poszukać postów oznaczonych tagiem [CKT] - Cykliczny Konkurs Tematyczny
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Hm, dzięki, Jarku, rzucę gałką oczną jutro w przerwie na... kawę, ekhm, ok. Chyba się zapętliłem, pora spać :-) A pomysł tematycznych konkursów coraz bardziej mi się podoba.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Heh, mam juz pomysł na 3 zdjęcia - punkt/linia/płaszczyzna

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach