jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Matryca SuperCCD Fuji jak wiadomo... Taka sama jak w S3.
Chociaż gdzieś mi się obiło o uszy, że te matryce też produkuje dla Fuji Sony... Może to plota była...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
do najdroższych amaratów
w ten sposób Bronek stworzył nowe pojęcie w dziedzinie fotografii. Ja troszkę zmienię jego definicję, bo nie pasuje przeciwstawność najdroższych i amaratów:
____________________________________________________________________________
AMARAT - aparat (analogowy/cyfrowy) przeznaczony dla użytkowników-amatorów (lub nieco szerzej- wszystko co nie jest pro)
____________________________________________________________________________
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tref napisał/a:
AMARAT - aparat (analogowy/cyfrowy) przeznaczony dla użytkowników-amatorów (lub nieco szerzej- wszystko co nie jest pro)

Dobre :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
AMARAT - aparat (analogowy/cyfrowy) przeznaczony dla użytkowników-amatorów (lub nieco szerzej- wszystko co nie jest pro)
Czyli co, ten lepszy, to będzie PROPARAT?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
oops :oops: no nic, skoro dopisales do tego definicje "encyklopedyczna" to pozostaje dumnie wypiac klate i juz nic nie poprawiac ... chociaz ten Hasselblad to nie za bardzo mi tam pasuje, pewnie mialo byc cos innego ;-)
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
I did .... to dziala i wiecie co trwalo z 20 min. wszystkiego; ze szklami Pentaxa wyeliminowalem BF a na sigmie mam maly FF.....czy ktos z was probowal lub doczytal w necie na swiecie co jeszcze mozna zepsuc przez menu nie dla uzytkownikow :?:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pi.wa, - mozesz dokladniej opisac co ci sie udalo i czy sa roznice w swietle dziennym i sztucznym?
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mialem ja w K10 BF na szklach Pentaxa ( 80-200/2.8; 40/2,8 etc.) i z wielkim i wszechogarnijacym strachem siegnalem do niedobrego menu dla nieuzytkownikow
pojawil sie pasek-linijka z mozliwoscia przesuwania suwaka o mikometry zdaje sie ( wartosci w prawo sie sumuja w lewo odejmuja ) w moim przypadku wartosci + 100 lub 120 skompensowala BF, a aparat nadal dziala i lepiej ostrzy ( slawny linijkowy test wypadl pomyslnie ); wedlug tego co zauwazylem kompensacja dziala dla wszystkich temperatur barwowych...czym moge jeszcze sluzyc? :-D
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Podziwiam odwagę!
Ja ciągle mam małego FF-a i żal mi sie rozstawać z nową zabawką... :-/
Ale tak odważny chyba nie będę... ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pi.wa, - bardzo dziekuje.....powiedz mi czy posiadasz 200 mm 2.8 pentaxa ? Jezeli tak to czy mozesz mi sfocic COS na 2.8....? moze byc ktos.....w pelnym planie ktos.....na K10D
 
M@cieq  Dołączył: 06 Lis 2006
BF/FF
Chopaki! Dajcie znać, jeśli będzie w Polsce można wreszcie kupić Pentaxa k10D bez problemów z BF i FF. Ja się dalej wstrzymuję z zakupem. Poczekam cierpliwie. O rany ile problemów mają niektorzy po jego zakupie... :roll: Za taka kasę :!: powinno chodzić bezproblemowo. Wyrazy współczucia.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
M@cieq napisał/a:
Dajcie znać, jeśli będzie w Polsce można wreszcie kupić Pentaxa k10D bez problemów z BF i FF


można i wielu taki egzemplarz nabyło, między innymi i ja, co nie zmniejsza faktu, że w wielu puszkach ten problem występuje, a tak nie powino być w aparacie za ponad 3 tys.zł. :-|
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
M@cieq napisał/a:
Wyrazy współczucia.
- ???????
 
M@cieq  Dołączył: 06 Lis 2006
asklop napisał/a:
M@cieq napisał/a:
Dajcie znać, jeśli będzie w Polsce można wreszcie kupić Pentaxa k10D bez problemów z BF i FF


można i wielu taki egzemplarz nabyło, między innymi i ja, co nie zmniejsza faktu, że w wielu puszkach ten problem występuje, a tak nie powino być w aparacie za ponad 3 tys.zł. :-|


Moje gratulacje z tytułu nabycia udanego korpusu. Należę do kategorii pechowców to może się zdarzyć, że trafię na wadliwy egzemplarz :mrgreen:
 
Tom.O  Dołączył: 21 Lut 2007
Na wstepie witam wszystkich:)
Prosze mi powiedziec czy przy zakupie musze dokonywac selekcji body+obiektyw, czy moze moge sobie wszelkie wady AF usunac poprzez menu serwisowe?

Jak to jest z ostrzeniem na obiekty oddalone o 3m do nieskonczonosci ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tom.O napisał/a:
Prosze mi powiedziec czy przy zakupie musze dokonywac selekcji body+obiektyw


Nie musisz, możesz. Jest duża szansa że będziesz miał OK od razu :-)

Tom.O napisał/a:
czy moze moge sobie wszelkie wady AF usunac poprzez menu serwisowe?


Jesli już bedziesz mial jakies problemy, to albo tak albo nie. Czasami body ma równy BF/FF z wszystkimi szkłami - wtedy tak, a czasami tylko z jednym - i wtedy bedziesz musial dostrajac AF przy kazdym zalozeniu tego szkla... :-/

Tom.O napisał/a:
Jak to jest z ostrzeniem na obiekty oddalone o 3m do nieskonczonosci ?


Zupełnie w porządku :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tom.O napisał/a:
Jak to jest z ostrzeniem na obiekty oddalone o 3m do nieskonczonosci ?

Na plus czy na minus :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
alkos napisał/a:

Tom.O napisał/a:
Jak to jest z ostrzeniem na obiekty oddalone o 3m do nieskonczonosci ?


Zupełnie w porządku :-)

No właśnie niestety niezupełnie...
Może nie na odległościach 3m, ale AF mojego K10D ma właśnie największe problemy z trafieniem z ostrością na dłuższych dystansach. Wtedy BF może sięgać nawet kilku metrów. Na krótkich dystansach jest ostatnio ok... Chociaż 35/2 nie wynoszę na światło dzienne, żeby się nie denerwować... ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75, - wez odeslij ten korpus do serwisu.....
 
Tom.O  Dołączył: 21 Lut 2007
Czyli podsumowujac, w przewadze do konkurencji moge wade w postaci BF/FF usunac samemu poprzez menu serwisowe.
Na czym wiec ma polegac selekcja podczas zakupu? (poza bad pixelami) ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach