jacek-ie
[Usunięty]
[jacek-ie]
Witam,

pozwalam sobie wstawić tu moje pierwsze zdjęcie na tym forum, choć nie pierwsze w mojej karierze oczywiście. Ciągle mam wrazenie, ze tylko pstrykam, choć dużo czytam i staram się poprawić ...

Przygotowałem fotkę zgodnie z zaleceniami moderatora, ale robię to pierwszy raz, nie wiem, czy mi to wyjdzie ...


Pozdrawiam,

Jacek

ps.

dostałem juz pouczenie, jak to się robi, więc wrzucam fotkę

Nr 1.



Ufff, jakoś to zadziałało ...


Pozdrawiam

 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Aby umieścić fotkę, najpierw przygotuj ją tak, by dłuższy bok miał 700 pikseli i zapisz na jakimś serwerze. Znając link do pliku foty możesz ką opublikować na tym forum klikając podczas edycji postu klawisz Img i wpisując w pojawiającej się formatce wspomniany link.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Nie trzeba pomniejszać do 700px. Można pomniejszyć do jakiegoś sensownego rozmiaru, np. 1280 na dłuzszym boku. Forum samo pomniejszy. Proponuję tylko pomniejszyć do 700-800 do 900px wysokości kadry pionowe (forum skaluje tylko względem osi X, a nie dłuższego boku).
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Re: Jacek z zielonej wyspy ... Pierwsze z kolekcji ...
jacek-ie napisał/a:

Uprzejmie przepraszam za utrudnienie i proszę o radę, jak to wrzucić tutaj ??



http://serwispc.co.cc/galeria/imgp1827a.jpg

Pozdrawiam


Zacznij od tego linka
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Pewnie forum pomniejszy fotę - chociaż ja wolę zrobić to sam, dlatego tak poradziłem. PS lepiej skaluje foty niż przeglądarka czy skrypt na serwerze.
 

baldek  Dołączył: 22 Mar 2009
jeszcze 10 minut temu widziałem Twoje zdjęcie ....coś pomieszałeś
 
jacek-ie
[Usunięty]
Fotka nr 1
Witam,

no właśnie ...

nic nie mieszałem, sam też nie widzę ...

Dziwne ...

Czytałem post, który ktoś mi podesłał o linkach, ale nie widzę powiązania ... daję pełną ścieżkę do swojego serwera ... chyba, że jest przeciążony ...

J.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Link twój już nie działa.

Wypróbuj ten serwis
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wiele trudu trzeba sobie sobie zadać, żeby zobaczyć to zdjęcie. A nie warto. Znaczy fotka nie warta tego zachodu.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ciężko coś na tym zdjęciu zobaczyć. Za ciemne jest mz.
 
jacek-ie
[Usunięty]
Fotka
Witam,

właśnie chodziło mi o ukazanie tych świateł na polu do mini golfa. Zdjęcie jest naturalne, bez żadnej obróbki w fotoshopie, bo się na tym kompletnie nie znam.

Jeżeli ktoś ma chęć i ochotę na zabawę, to mogę wysłać oryginał, niestety tylko jpeg, wcześniej robiłem w RAWie, ale kończyły mi sie karty już ... Może coś da sie z tego wyciągnąć ...

Pozdrawiam,

ps. dorzucam jeszcze jedno

Nr 2.



Nr 3.



I z innej bajki jakby ...

Nr 4.



I coś historycznego ...

Nr 5.



I by już Was za bardzo nie męczyć

Nr 6.



I na sam koniec

Nr 7.



Pozdrawiam i proszę o komentarze ...

J.
 

sharik  Dołączył: 21 Lis 2007
Nie myśl, że przychodzi mi to łatwo... Sam wstawiam w tym dziale swoje gnioty i liczę na krytykę żeby się czegoś nauczyć. To co zaprezentowałeś niestety baaardzo słabe technicznie. W swoim albumie zostawiłbym jedynie nr 3 po obróbce. Jedynka jest niedoświetlona, nr 2 nieostre, nr 4 jeśli tematem zdjęcia ma być kot to bliżej, jeśli płotek to może pod innym kątem żeby nie było widać tego przepalonego chodnika, co do krajobrazów to leżą w przenośni (przepalone niebo, winieta straszna, nieostro-zamglenie) i dosłownie (nr 7 na boku).
Pozdrawiam.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
jacek-ie napisał/a:
Ciągle mam wrazenie, ze tylko pstrykam
Słusznie odnosisz takie wrażenie, niestety.

A skoro te zdjęcia dla samego Ciebie są nieciekawe, to w jakim celu pokazujesz je innym?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Podpisuję się pod Kolegą Ijon.... :-/
 
jacek-ie
[Usunięty]
Witam,

no i o to tu chodzi, czyli zostałem złajany ;)

W pierwszym poście zaznaczyłem, że zdjęcia są surowe, nie obrabiane w żadnych programach graficznych, zdjęcie nr 1 jest rzeczywiście ciemne, ale robione było z ręki, nie miałem ze sobą statywu niestety.

W takim razie proszę o skupienie się na zdjęciach nr 3 oraz na poniższym , przyciąłem je odrobinę ...

Nr 4 v.b



Dziękuję i idę się dokształcać dalej, może za jakiś czas zasłużę na lepsze oceny ;)

Pozdrawiam,

J.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jacek-ie napisał/a:
W pierwszy poście zaznaczyłem, że zdjęcia są surowe, nie obrabiane w żadnych programach graficznych,
tylko wiesz, zastanawiam się, co można by po obróbce wyciągnąć z 2ki :?:
 
jacek-ie
[Usunięty]
Raczej chodziło mi o wyciągnięcie 1-nki ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach