j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Dzięki alkos :-)
Zastanawiam się nad nimi, ale dochodzę do wniosku, że trzeba będzie spróbować samemu co lepiej leży.

Mam wrażenie, że 35tka jest trochę droższa (średnio o ~30 dolców). 45tka była sprzedawana w zestawach, tak?
*puf*

 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
j+ napisał/a:
Mam wrażenie, że 35tka jest trochę droższa (średnio o ~30 dolców). 45tka była sprzedawana w zestawach, tak?


to zalezy jak trafisz
ja np swoją 45 kupiłem na ebayu z przesyłką za 130 euro a wcześniej widziałem za ponad 200 a nawet 300 (Niemcy)

myślę, że możesz tak samo trafić z 35
 
gilbert  Dołączył: 19 Lut 2009
podobno 35/2 to jedyne szkło które nie dorównuje leicowskim. oczywiście nie mowie tego z własnego doświadczenia ale tak czytałem na jakiejś stronie.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
podobno 35/2 to jedyne szkło które nie dorównuje leicowskim


tutaj by musiał się Alkos wypowiedzieć jako posiadacz obydwu aparatów :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilbert napisał/a:
podobno 35/2 to jedyne szkło które nie dorównuje leicowskim. oczywiście nie mowie tego z własnego doświadczenia ale tak czytałem na jakiejś stronie.


Kazde dorownuje, ale jesli juz dzielic wlos na czworo, to to akurat nie. 28/2.8 za to przewyzsza leikowska wersje na 110% ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gilbert napisał/a:
tak czytałem na jakiejś stronie
Jak sie czyta fora, to mozna odniesc wrazenie, ze wsrod uzytkoniwkow Contaksow G jest najwiecej grain-peeperow :-P Moim zdaniem bzdurne sa takie porownania, szczegolnie biorac pod uwage cene.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Moim zdaniem bzdurne sa takie porownania, szczegolnie biorac pod uwage cene.


No ba! :-)
 
gilbert  Dołączył: 19 Lut 2009
dzerry, co znaczy okreslenie grain-peeperow?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilbert napisał/a:
grain-peeperow


to samo co pixel peeper, tylko analogowo.

taki onanista kliszowy ;-)
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
gilbert, to taki analogowy pixel-peeper:)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
alkos napisał/a:
taki onanista kliszowy

a proszę o zdefiniowanie i o symptomy.. :-)

(czy jeśli kupuję w spożywczym więcej octu niż innej żywności, to już jakiś wstępniak jest? )
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Cytat
(czy jeśli kupuję w spożywczym więcej octu niż innej żywności, to już jakiś wstępniak jest? )

zdecydowanie tak ;]
 
Mauros  Dołączył: 12 Lip 2007
Kolejna rolka filmu w G1 i najbardziej mnie w nim wkurza spust migawki a dokładniej wciskanie go do połowy (blokada af). Ta połowa drogi spustu (half way) jest bardzo słabo wyczuwalna. Kilka razy mi się zdarzyło wcisnąć za mocno, mimo że wcale mocno nie było ale też kilka razy potrafił mi się odblokować (af) po przekadrowaniu, naostrzyć ponownie już na co innego, i zwolnić migawkę :evil:
Morał: uważnie i powoli muszę wciskać co mnie wkurza niezmiernie. Mam nadzieję, że kolejne 10 rolek to zmieni :->
Kolejna rzecz.. podpiętego do G1 mam Planara 45/2 i jest to świetny obiektyw ale...
Na ulicy mając 45mm 'niby' nie muszę podchodzić aż tak blisko ale na odbitce/skanie zazwyczaj okazuje się, że byłem jednak wiele za daleko. Oczywiście zdaję sobie sprawę ze swojego braku doświadczenia, lenistwa oraz nieśmiałości :oops: ale stwierdzam że szersze szkło byłoby lepsze na ulicę - mobilizowałoby do podejścia bliżej. Tyle moich wrażeń z krótkiego użytkowania Gjedynki
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Mauros napisał/a:
Na ulicy mając 45mm 'niby' nie muszę podchodzić aż tak blisko ale na odbitce/skanie zazwyczaj okazuje się, że byłem jednak wiele za daleko.

IMHO to kwestia wizjera, w Contax G są małe i trochę intuicyjnie robisz..
Spróbuj zanotować przy jakimś ujęciu ile metrów byłeś od obiektu a potem będziesz wiedział na ile podchodzić.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mauros napisał/a:
Kolejna rzecz.. podpiętego do G1 mam Planara 45/2 i jest to świetny obiektyw ale...
Na ulicy mając 45mm 'niby' nie muszę podchodzić aż tak blisko ale na odbitce/skanie zazwyczaj okazuje się, że byłem jednak wiele za daleko.


Polecam Biogona 28/2,8. Obok jego wielu zalet jedną chciałbym podkreślić. Na ulicy czasowe używanie czegoś tak szerokiego powoduje, że powroty do 45 są przyjemne i owocne. Taka sinusoida jest IMHO bardzo interesująca. A przy jakości obu szkieł, to sama przyjemność.

Co do spustu to niestety wada. Tzn. co G1 to inaczej reaguje. Ale wszystko da się wyćwiczyć, jak podkreślał niejednokrotnie alkos.

[ Dodano: 2009-04-22, 23:21 ]
SQ6GIT napisał/a:
IMHO to kwestia wizjera, w Contax G są małe i trochę intuicyjnie robisz..

No, ale wizjerek się przecież zmienia w zależności od odległości. Szybko to się staje jasne i wiadomo co i jak.
Im więcej człek robi zdjęć, tym lepiej potrafi przewidzieć pole widzenia obiektywu jeszcze przed podniesieniem aparatu do oka.

Ja równocześnie fotografowałem ME Superem i G1 i nie miałem problemów z przestawieniem się, mimo że wizjery obu aparatów dzieli przepaść.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
jorge.martinez napisał/a:
No, ale wizjerek się przecież zmienia w zależności od odległości. Szybko to się staje jasne i wiadomo co i jak.

chodzi mi o widzenie kadru, wiem, że ma korektę paralaksy

jorge.martinez napisał/a:
wizjery obu aparatów dzieli przepaść.

ogromna... :-)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Cytat
Im więcej człek robi zdjęć, tym lepiej potrafi przewidzieć pole widzenia obiektywu jeszcze przed podniesieniem aparatu do oka.


święta racja :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Po tygodniu obcowania z G2 wciąż nie dowierzam szybkości jego AF. Wreszcie bez lęku mogę podnosić aparat do oka wiedząc, że ten nie będzie sią zastanawiał nad tym, czy zdjęcie zrobić, czy nie, tylko po prostu wyzwoli migawkę.

Czy ten aparat ma jakieś wady? Jest bateriożerny i czuły na macanie (że się łatwo wszystko przestawia). Coś jeszcze?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
jorge.martinez, spytaj trefa. Miał z nim przygodę.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zle znosi niskie temperatury. Na mrozie potrafi strzelac pustke klatki albo strzelac sam z siebie. Poza tym, jak dla mnie to cud malina. Coraz czesciej za nim teksnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach