cooopec  Dołączył: 03 Sty 2009
VueScan i color management
w jakim profilu barwnym Vuescan zapisauje RAW'a?

nie wiem co za inteligent wymyslił taki program który w żadnym stopniu nie informuje o tym co otrzymujemy. nie mam zielonego pojęcia czy jakiekolwiek zmiany w zakladce color>output profile dają efekty? bo z tego co zauważam to raczej nie. jaki profil powinienem zapodac do tych tiffow w PS?
czy tak trudno tym programistom zrobić funkcje dodawania informacji o profilu?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cooopec napisał/a:
nie wiem co za inteligent wymyslił taki program który w żadnym stopniu nie informuje o tym co otrzymujemy

cooopec, przeciez to RAW. Profil bedzie mial taki, jaki mu przypiszesz. Profil to informacja dla programu, jak ma odczytac plik. RAW nie jest konwertowany do zadnego profilu.
 
cooopec  Dołączył: 03 Sty 2009
oj nie wiem czy to tak działa, bo to taki prawdziwy RAW też do końca nie jest.

z tego co mówisz to najsłuszniej byłoby przypisać profil mojego skanera, ale jak to robie to wychodzi papka. najlepsze kolory sa po przypisaniu sRGB.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cooopec napisał/a:
oj nie wiem czy to tak działa, bo to taki prawdziwy RAW też do końca nie jest.

Tak to dziala, to prawdziwy RAW.

cooopec napisał/a:
z tego co mówisz to najsłuszniej byłoby przypisać profil mojego skanera

Profil skanera jest profilem wejsciowym, a nie wyjsciowym.
 
cooopec  Dołączył: 03 Sty 2009
to co proponujesz przypisać?

jeżeli dostaje RAW'a z cyfrowki to konwerter uzywa profilu typu acr 4.4 aby mógł odczytac informacje z matrycy, nastepnie program(np lightroom) konwertuje plik do Adobe RGB czy sRGB.

w przypadku skanera obraz filmu zostaje zapisany na matrycy i nastepnie rozszyfrowany przez profil skanera, a dalej program powinien mi to przekonwertowac do czegos normalniejszego. wiec mysle ze plik z przypisanem profilem matrycy nie jest glupotą.
np taki silverfast wypuszcza HDR'a z przypisanym wlasnie profilem skanera.

Cytat
Profil skanera jest profilem wejsciowym, a nie wyjsciowym.


nie kumam. z twojego rozumowania wychodzi na to, ze mozna przypisac cokolwiek, jednak to nie ma sensu bo przypisanie roznych profili powoduje zmiany kolorystyczne, a nie na tym polega color management.

[ Dodano: 2009-05-01, 19:39 ]
nikt nie jest w stanie mi pomóc?



:cry:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach