TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Muszla oczna do cyfrówek Pentaxa (Samsunga)
Witam serdecznie!
Od jakiegoś czasu focę GX-1S jednak bardzo irytuje mnie dołączona do niego "płytka" muszla oczna i tu pojawia się pytańsko do forumowej braci:
-jeśli coś wiecie na ten temat, kupiliście cos takiego, a jeszcze lepiej macie adres na taki towar to bardzo ładnie poproszę o wszelkie informacje w tej sprawie.
Chyba że zostało tylko Allegro i kupowanie w ciemno - czego wolałbym uniknąć...

Pozdrowionka
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
podobno trzeba samemu osobiście mierzyc czy cos bedzier czy nie bedzie pasowało tez się zastanawiałem nad muszla oczna do kasetki ale narazie natym spełzło
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mam dwie muszle serii M, ktore na 100% pasuja do K100D, ale nie wiem jak z Samsungiem. Pentax nie zmienil szerokosci wizjera od zmiany z czasow M - wtedy to zostal on poszerzony, zapewne na potrzeby 'telewizora' z MESuper ;-) Z tego co wiem, niektore muszle od Nikona tez powinny pasowac do Pentaksa - ale na takie swietokradztwo raczej nie mozna sobie pozwolic ;-)


Ja tam malo cyfrowy jestem, ale widzialem, ze jest jakas specjlalna muszla, co prawda plaska, ale z soczewka +1,5, ktora zostala zaprojektowana, zeby ulatwic reczne ostrzenie. Cos slyszeliscie o niej?

dz.

PS. Zupelnie przypadkiem mam jedna muszle M na sprzedaz ;-) zapraszam do Giełdy
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Też mam muszlę oczną pasującą do wizjera Pentaxa K100D (i pewnie innych od serii M wzwyż), ale jest nią jeden problem: chociaż prowadnice muszli idealnie pasują na szerokość do wizjera "kasetki" to obudowa ekranika umieszczona pod wizjerem nie pozwala na dosunięcie muszli do końca. Skutkiem tego muszla łatwo wypada z mocowania :(
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
o, to sie podłączę choć założyłem inny temat obok: widzę, że zdejmowałeś "muszlę' fabrycznie dołączaną do K100D?? Jak to zrobiłeś?? Ja walczę z nią i nic mi nie wychodzi :-/
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
wyrwij musi się dac nie ma siły no chyba że przykleiłes super glue nic tam nie zepsujesz bo to metalowe
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Nie no, panowie, potwierdzam to, co napisał cypis - przed chwilą próbowałem i to ni cholery nie idzie! A nie należę ci ja do wątłych anorektyków, o nie. Mam wrażenie, że jak będę ściskał i ciągnał mocniej to pójdzie w diabły, choćby i był tam metal. Może jakaś seria kasetek ma taki feler? Ale kicha :shock:

[ Dodano: 2007-03-01, 20:59 ]
Dobra, cypis, poszło. Pierwsze primo - nie słuchaj, że do góry. Bzdura. Jak zdejmiesz, to zrozumiesz, dlaczego nie ma prawa w ten sposób zejść :) Ta pseudo-muszla nie ma po prostu prawdziwych "sanek", tylko takie plasticzane zatrzaski. Tak, jak w instrukcji, ściskasz i odginasz z jednej strony - śmiało.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
O! dzięki, dzięki za determinację i odwagę. Zaraz biorę aparat i męczę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Bzdura. Jak zdejmiesz, to zrozumiesz, dlaczego nie ma prawa w ten sposób zejść :) Ta pseudo-muszla nie ma po prostu prawdziwych "sanek", tylko takie plasticzane zatrzaski.
To musieli zmienić mocowanie. jak rany, pamiętam, że zdejmowałem ciągnąć w górę. Chyba, ze mam coś z pamięcią :-/
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
argawen masz cos z pamięcia mocowanie zawsze było i jest takie samo w kasetce:] :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
argawen, nie może być :-) Tam jest tak, że jest taki prostokąt z blachy, otaczający wizjer. Ale ten plastik to też jest prostokąt, obejmujący dookoła ten w korpusie. W sanki wchodzą takie plasticzane zatrzaski. Więc w górę nie pójdzie, bo to tak, jakbyś włożył mniejszą ramkę w większą i próbował ją wyjąć przesuwając w bok. Trzeba do siebie :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
davnes, bEEf, Możliwe :-/ , już dosyć dawno nie miałem w ręku Kasetki. Jak wróciła z serwisu, to poszła w dobre ręce. Być może pomyliło mi się z DS. Bo z K10D, to muszlę wysuwam do góry. Więc sorry, że wprowadzałem w błąd.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
argawen ee tam za głupoty nie ma co przepraszac ale jakbys pomylił Żywca z Tyskim to bym nie wybaczył :-P
 

o.malachowski  Dołączył: 22 Mar 2007
Cześć.

To mój pierwszy post na forum - Witam Was serdecznie.

Mam problem. Ostatnio na nocnym plenerze zgubiłem muszle od mojego *ist DL2. Czy ktoś może mnie poratować i wskazać miejsce gdzie może rosną jakieś muszelki albo na jakiś gablotach za szkłem leżą? Cena nie gra roli... to po prostu pentax i ma byc kompletny!

pozdrawiam,
Oswald
 

rusek  Dołączył: 02 Kwi 2007
o.malachowski napisał/a:


Mam problem. Ostatnio na nocnym plenerze zgubiłem muszle od mojego *ist DL2. Czy ktoś może mnie poratować i wskazać miejsce gdzie może rosną jakieś muszelki albo na jakiś gablotach za szkłem leżą? Cena nie gra roli... to po prostu pentax i ma byc kompletny!


nad morzem duzo muszelek widzialem,
 

o.malachowski  Dołączył: 22 Mar 2007
rusek, no kurde byłem ostatnio ale żadna jakoś nie podpasowała. Próbowałem strugać z drewna ale mi nie idzie ;)

Ktoś ma jakiś pomysł jeszcze?

pozdrawiam :)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
alledrogo poszukaj może ktos wystawi :-x
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
dzerry napisał/a:


Ja tam malo cyfrowy jestem, ale widzialem, ze jest jakas specjlalna muszla, co prawda plaska, ale z soczewka +1,5, ktora zostala zaprojektowana, zeby ulatwic reczne ostrzenie. Cos slyszeliscie o niej?




nazywa się Pentax Expansion eye cup of O-ME53 / K10D
na ebayu z transportem to 120PLN.

używam z DSem, nie poraża jakoś specjalnie
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O.malachowski, Vitaj.
Napisz do Apollo, być może jako przedstawiciel Pentaksa mają w starych, zaśniedziałych szufladach różne akcesoria do body.
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
A tak a propo's jaki jest rozstaw sanek w K10D?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach