kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Pomoc w założeniu bloga
Hej

Chodzi za mną założenie bloga od dłuższego czasu takiego na serwerze bez reklam (może być płatny) z własną domeną. Proszę mnie tylko nie kierować na bloggery itp., bo nie wiem jak to sobie skonfigurować i od razu mówię, że nie jestem leniwy. Czy mogę liczyć na pomoc forumowicza ktory pomoże mi to wszystko zorganizować albo chociaż nakierować. Oczywiście nie za kasę ale za odbitki może za jakiś alkohol :mrgreen: lub inne propozycje.
Pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kefa, chcesz na pixelposcie, czy wordpressie? Pixelpost jedno zdjecie we wpisie i niewiele w sumie wiecej, worpdress - pelen wypas i czego dusza zapragnie, ale ciut trudniejszy do personalizacji - wiecej rzeczy po prostu trzeba poustawiac i wiecej decyzji podjac. Oba do postawienia w czasie od 5 minut do pol godziny (zaleznie od kumacji ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry, Chciałbym mieć bloga z jednym zdjęciem na jednej stronie (czasem kilka jako set) i żeby można było przewijać next i previous, oczywiście plus komentarze. Coś typu twój prosty w formie i nie to, że bym chciał kopiować ;-)
dzerry napisał/a:
od 5 minut do pol godziny (zaleznie od kumacji
no właśnie nigdy nie robiłem takich rzeczy więc z kumacją ciężko. Czyli przy moich oczekiwaniach najlepszy będzie chyba wordpress?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kefa napisał/a:
Czyli przy moich oczekiwaniach najlepszy będzie chyba wordpress?
Tak. Worpdress instaluje sie tak latwo, ze az trudno w to uwierzyc. Tylko troche trudniej go potem dostosowac pod siebie, ale skorek jest z milion do wyboru. Potrzebujesz serwera z PHP i MySQL. W PHP potrzebujesz bibliotek graficznych, ale teraz to juz chyba standard.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Worpdress instaluje sie tak latwo, ze az trudno w to uwierzyc

Łatwe to będzię jak juz to zrobię ;-) Na razie musze zaklepać domenę, zaparkować na jakimś serwerze, znaleźć skórkę (tu mogę mieć problem), zainstalować wordpressa, skonfigurować (tu na pewno będę miał problem) :-|
dzerry, Nie obrazisz sie jak zadam na pw po pracy trochę pytań? :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kefa napisał/a:
zainstalować wordpressa, skonfigurować (tu na pewno będę miał problem) :-|
Nic nie konfigurujesz. Instalacja jest naprawde banalna.

kefa napisał/a:
Na razie musze zaklepać domenę, zaparkować na jakimś serwerze
Jesli tylko mozesz, kup domene i hosting w tej samej firmie - to naprawde ulatwia zycie.

[ Dodano: 2009-05-13, 09:46 ]
kefa napisał/a:
dzerry, Nie obrazisz sie jak zadam na pw po pracy trochę pytań?
Spoko ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Nic nie konfigurujesz. Instalacja jest naprawde banalna.
dobry znak
dzerry napisał/a:
Jesli tylko mozesz, kup domene i hosting w tej samej firmie - to naprawde ulatwia zycie.
wstępnie chyba będzie home.pl ale jeszcze czegoś poszukam. Mam nadzieję, że w końcu się uda :-)
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
kefa napisał/a:
wstępnie chyba będzie home.pl ale jeszcze czegoś poszukam

Sprawdź ovh.pl.
Używam i sobie chwalę.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
rafalf napisał/a:
Sprawdź ovh.pl.
Popatrzę sobie. Wogóle na co zwrócić uwagę poza cenami?
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Na ilość miejsca na serwerze, na limity transferu, na liczbę baz danych.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
rafalf napisał/a:
Na ilość miejsca na serwerze, na limity transferu, na liczbę baz danych.
Do bloga naprawde wsystarczy minimalna konfiguracja. Ja mam na jednej bazie 6 blogow, bo nie chcialo mi sie za kazdym razem zakladac nowej. Transfer jest pomijalny, chyba, ze kefa, nagle stanie sie popularniejszy od Tomaszewskiego na przyklad - no chyba, ze w ofercie jest transfer rzedu 10MB na miesiac, ale o takich nie slyszalem. Moje 8 blogow, czesc dosc popularnych ;-) , generuje okolo 8GB miesiecznie, w tym sa tez jakies wielkie pliki, ktore raz na jakis czas wrzucam do sciagniecia, hotlinkowane zdjecia i wszystkie moje ad-hoc galerie. Mysle, ze 5GB/ miesiac wystarczy z nawiazka. Miejsce jest takze pomijalne, bo nie znam w tej chwili oferty mniejszej niz 100 MB, a to wystarczy z zapasem na kilka lat. Ja mam 1 giga i nie moge tego zapelnic.

Co do home.pl - szczerze polecam business starter - przejrzysta obsluga, dobry support, kilka razy odzyskiwalem bez problemu skasowane przez przypadek dane, super dostepnosc, zadnych problemow praktycznie. Tylko drogo. Tkwie tam przez zasiedzenie, bo nie mam sily tego wszystkiego przenosic na inny serwer - raz w roku zagryzam zeby, place i zapominam.

A tak w ogole, to rowniez polecam OVH, podobnie jak wszystkim, ktorzy mnie sie pytaja ;-) Cenowo zdecydowanie lepiej niz home.pl, a w obsludze nie zauwazysz roznicy. No ale tez nie dostaniesz smyczy i podkladki pod mysz, ani fascynujacego magazynu "Hosting" :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
chyba, ze kefa, nagle stanie sie popularniejszy od Tomaszewskiego
zadowolę się na razie tym, jeżeli ktoś tam zajrzy czasem ;-)
Home.pl trochę przydrogo ale na ovh nie ma wolnej domeny która chcę i jest na home.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kefa napisał/a:
Home.pl trochę przydrogo ale na ovh nie ma wolnej domeny która chcę i jest na home.
Ej, nie ma takiej mozliwosci. Jak jest wolna, to jest wolna.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
Ej, nie ma takiej mozliwosci. Jak jest wolna, to jest wolna.
na home jest kefa.org.pl na ovh nie ma
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kefa napisał/a:
na home jest kefa.org.pl na ovh nie ma
Bo ovh chyba nie ma uwowy z NASK na polskie domeny... A nie chcesz darmowej kefa.art.pl? ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dzerry napisał/a:
kefa.art.pl
O ta mi sie bardzo podoba. Gdzie ją mogę zarejestrować?
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Dołączam się do pytania... gdzie mogę dostać darmową art.pl?
Bo ja bym taką chciał :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kefa, rafalf, http://www.art.pl/
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Tak, dzięki właśnie też znalazłem :)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
opiszon napisał/a:
http://www.art.pl/
O kurde będę artystą ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach