xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Średni format płaskim skanerem ...
Witam,

czy jest jakoś możliwe zeskanowanie negatywu do średniego formatu tak po prostu "z szyby"?
Chodzi o epsona v200, który nie ma opcji do średniego w ramce do skanowania filmów... Oryginalne oprogramowanie wyklucza taką opcje - może się da jakoś inaczej?

pozdrawiam!
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
xrog napisał/a:
Chodzi o epsona v200, który nie ma opcji do średniego w ramce do skanowania filmów... Oryginalne oprogramowanie wyklucza taką opcje - może się da jakoś inaczej?

Lampa w klapie ma szerokosc pozawalajac na skanowanie tylko 35mm.

Mozna pokombinowac z polozeniem od gory na negatywie jakiejs pleksy i na to silny strumien swiatla + Vuescan.
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Dzięki, dan, za tę informację, oszczędziła mi sporo czasu.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
dan napisał/a:
Mozna pokombinowac z polozeniem od gory na negatywie jakiejs pleksy i na to silny strumien swiatla + Vuescan.


Zakładając że mam lampę (/ zbuduję na wysokowydajnych diodach Cree) - jaki płaski skaner zasugerowalibyście do średniego formatu ?
Zaznaczam - nie musi mieć lampy, ani wciągarki do małego obrazka.

Temat skanera domowego był wielokrotnie poruszany, ale zawsze "z opcją na film 135".
A co na 120 / 220 ? (tańsze niż dedykowane do materiałów transparentnych).
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
HMMMM
wiedziałem że tak się to skończy :-)

No dobra - czy znajdzie się dobry forumowicz, który zanabędzie w moim imieniu ów V500 w usa i w dowolnym terminie dotrze z nim do Polski ?
Mogę zaoferować zwiedzanie 3miejsciej starówki i flaszkę domowej nalewki ;-)
(tak, dobija mnie to że usa sprzęt jest 25% tańszy (netto))
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Cypis aka Piotr, do średniego tańszy jest Canon 8800F, ktoś już go zanabył i pokazywał skany.. Osobiście zanabywam w przyszłym tygodniu :-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
dan napisał/a:
Mozna pokombinowac z polozeniem od gory na negatywie jakiejs pleksy i na to silny strumien swiatla + Vuescan.
Z filmem B&W mi to wychodziło, z kolorem ani trochę.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
djack napisał/a:
z kolorem ani trochę.

Z kolorem negatywowym, czy slajdami ?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Z negatywem.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A co się działo? Nierówne oświetlenie? Przebarwienia?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Raz, że za ciemne było, dwa, że kolory też nie wychodziły. Może jakby użyć mocniejszego źródła światła i o białej barwie, to coś by z tego wyszło. Ja użyłem zwykłej lampki biurowej i kilkakrotnie złożonej kalki technicznej jako rozpraszacza.

Z tego B&W wyszło coś takiego (zdjęcie jest nieostre, bo było robione kompletnie rozklekotanym Lubitelem)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
djack napisał/a:
bo było robione kompletnie rozklekotanym Lubitelem

a są inne Lubitele? :-P
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Mam kilka pytań do użytkowników Canona 8800f - usuwanie paprochów realizowane jest przez oprogramowanie czy dodatkowy skan (w podczerwieni :?: )? VueScan obsługuje ten skaner poprawnie (łącznie z funkcją usuwania paprochów)? Czy standardowe ramki do średniego spełniają dobrze swoją funkcję czy lepiej od razu szukać innych, np. z betterscanning?
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
piotrecius napisał/a:
Mam kilka pytań do użytkowników Canona 8800f - usuwanie paprochów realizowane jest przez oprogramowanie czy dodatkowy skan (w podczerwieni :?: )? VueScan obsługuje ten skaner poprawnie (łącznie z funkcją usuwania paprochów)? Czy standardowe ramki do średniego spełniają dobrze swoją funkcję czy lepiej od razu szukać innych, np. z betterscanning?


ad.1 Sprzętowo - podczerwień

ad.2 Vuescan obsługuje poprawnie

ad.3 Ramki są OK (wchodzą prawie 4 klatki 6x6)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach