pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Sony Alpha DSLR-A850 - FF
optyczne wyrwały się z plotką , jeżeli okaże się prawdziwa to może być małą rewolucją . Pełna klatka za grosze .

http://www.optyczne.pl/20..._DSLR-A850.html
http://www.optyczne.pl/index.php?aparat=972
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pikolo, grosze :?: przecież jeszcze nie znamy ceny

w porównaniu do A900 okrojono jedynie tryb seryjny i wizjer, na więcej niż 800-1000zł upustu bym nie liczył w porównaniu do "starszego brata"

a to wciąż nie są grosze
 
tabu25  Dołączył: 01 Gru 2008
Hym ciekawie ciekawie
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jak by było za ~4k to mógłby być hit, ale w systemie jeszcze szkła są ważne, a jak jest z pełnoklatkowymi stałkami w systemie alfa, pod względem wyboru i ceny, nie mam pojęcia. Aż zaraz wskoczę na skąpca.pl i się zorientuję. :->
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
gdzieś tam rzucili że 1000$... nadzieja
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No i wracam:
- 20/2.8 za około 1700zł
- 28/2.8 za około 1000zł
- 50/1.4 za około 1200zł

na FF w zasadzie brakuje portretówki ale falcon 85/1.4 by mi wystarczył.

Noo, gdyby Sony wydało tanie FF, to taki zestawik 20/2.8 (zamiast sigmy 10-20), 50/1.4 zamiast sigmy 30/1.4 i falcon 85/1.4 (IMHO dużo lepsza ogniskowa na FF niż na aps-c) na prawdę miałby sens.

Ale to nie jest jeszcze ten aparat, matryca ma 24 mega tak jak w 900'tce, chociaż by to dyskwalifikuje u mnie ten aparat.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
Jak by było za ~4k to mógłby być hit, ale w systemie jeszcze szkła są ważne, a jak jest z pełnoklatkowymi stałkami w systemie alfa, pod względem wyboru i ceny, nie mam pojęcia. Aż zaraz wskoczę na skąpca.pl i się zorientuję. :->
Nie przesadzaj z 4k. Niepełnoklatkowy Pentax jest za 5k.
Ze szkłami jest bardzo dobrze. Zeissy z AFem i nic więcej nie trzeba.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
Zeissy z AFem i nic więcej nie trzeba.
Zeissy z Af'em i nic więcej nie zostanie jak już sprzedasz dom, samochód i wszystko co masz żeby je kupić :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
na FF w zasadzie brakuje portretówki
A Zeiss 85/1,4 i 135/1,8?

Eldred napisał/a:
Zeissy z Af'em i nic więcej nie zostanie jak już sprzedasz dom, samochód i wszystko co masz żeby je kupić :-P
W innych systemach nie jest taniej. Wiesz: być albo mieć. ;-)

Poza tym α900 jest tańsza o 2k od Canona 5dmkII i o 1k od Nikona D700.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
jeżeli na dzień dobry cena zalecana przez producenta będzie wynosić około 6 tyś , to w sklepach będzie go można napewno kupić po dwóch trzech miesiącach za max 5 i pół kawałka . Cenowo korpus będzie bezkonkurencyjny dla nowych półprofesjonalnych i zaawansowanych fotoamatorów . Niestety nie wiem jak wygląda sytuacja ze szkłami do pełnej klatki w systemie alfy , jeżeli jest duży wybór , to mniejsze systemy mogą mieć problemy z przetrwaniem .
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Tylko ten AF w Zeissach bywa dużo gorszy niż w Pentaksie. :-P
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
czekamy na jutrzejsze wiadomości
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
dsk napisał/a:
Tylko ten AF w Zeissach bywa dużo gorszy niż w Pentaksie. :-P
Nie wiem jak jest z tanimi amatorskimi szkłami, ale tymi droższymi się bawiłem dość długo i AF jest bardzo szybki i pewny.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja niestety nie wiem niczego z własnego doświadcznia. Czytałem opinie o Zeissie 85/1.4, z których wynikało, że to taki manual z dodaną funkcją automatycznego ostrzenia. :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jasne 85ki zawsze miały to w komplecie razem ze światłem. ;-)
W Canonie 85/1,2 zachowuje się tak samo, w Nikonie wiertarkowy 85/1,4 też nie jest szybki. Natomiast wersje ze światłem 1,8 wręcz przeciwnie. Te ustawiają ostrość błyskawicznie. W Sony jeszcze nie ma tej wersji, ale pojawi się.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Wierzę. :-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Mamy kilka możliwości w wypadku potwierdzenia się plotek o tych 1000$. Można udać, że nic nie zauważyliśmy i fotografować dalej tym, co mamy. Zrobić przejście na M42, np na Takumary i mieć w nosie wszystkie systemy, bo M42 prawie wszędzie lub wszędzie w ogóle da się podpasować. Zrobić forumową zrzutę i koledzy z działu "zrób to sam złotą rączką" opracują tani i wygodny sposób zamontowania bagnetu Pentaxa w Sony. Na koniec długo, długo nic, aż wreszcie ostatecznie przejście na system Sony. Mam nadzieję, że do tego czasu panowie z Pentaxa ruszą... koncepcją w tym kierunku. Zresztą chyba nie jestem wcale tak napalony na FF, ale w czasie końca łykendu nasuwają się różne tematy do rozważań. :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
No i wracam:
- 20/2.8 za około 1700zł
- 28/2.8 za około 1000zł
- 50/1.4 za około 1200zł

na FF w zasadzie brakuje portretówki ale falcon 85/1.4 by mi wystarczył.

Noo, gdyby Sony wydało tanie FF, to taki zestawik 20/2.8 (zamiast sigmy 10-20), 50/1.4 zamiast sigmy 30/1.4 i falcon 85/1.4 (IMHO dużo lepsza ogniskowa na FF niż na aps-c) na prawdę miałby sens.

Ale to nie jest jeszcze ten aparat, matryca ma 24 mega tak jak w 900'tce, chociaż by to dyskwalifikuje u mnie ten aparat.

Jak cena bedzie okolo 5500-6000zl, to moim skromnym zdaniem, moze niezle namieszac. Poza tym, wtedy mam nadzieje ze i Pentax wreszcie pokaze swoj model FF, np. cos na bazie K7 byloby idealem. Samsung ponoc pracuje nad matryca FF wiec kto wie....Tak czy owak, osobiscie bez porownania wolalbym tego typu body niz cokolwiek z APS'em. Z 43mm czy 77 bylby piekny zestaw, ewentualnie z Planarem zamiast 43mm, to juz kwestia bezposredniego porownania.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Alek napisał/a:
Pentax wreszcie pokaze swoj model FF, np. cos na bazie K7 byloby idealem.
Dla mnie zdecydowanie nie. Wolę duże korpusy, znacznie wygodniejsze w pracy. Rozmiar K10/20 z gripem byłby idealny.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Nie kręci filmów i ma 3kl/sek. - to ciekaw jestem, kto to kupi (w necie przewidują, że ok. $1800 - A700 kosztuje $1400)?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach