maxweber  Dołączył: 23 Mar 2009
Wężyk spustowy i obiektywy manualne
Czy wężyk spustowy będzie wspólpracował z obiektywami manualnymi w trybie bulb? U mnie w tym trybie współpracuje tylko z obiektywami ze stykami. Może ktoś ma jakąś radę co z tym fantem zrobić.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
:shock: :shock: :shock:
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
:lol:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Wężyk współpracuje z aparatem, a nie z obiektywami. Co podepniesz, to nie ma znaczenia. Będzie współpracował identycznie* jak przez wciśnięcie spustu na aparacie.

*zdaje się, że można ustawić w menu, żeby przy używaniu wężyka nie włączał się AF.
 

maxweber  Dołączył: 23 Mar 2009
Widzę, że niektórych to bardzo rozśmieszyło. Ale u mnie naprawdę w przypadku podpięcia manuala nie działa...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
maxweber, a jak ci działa z kitowym obiektywem?
A jak aparat współpracuje z manualnymi szkłami ale bez wężyka i w innych trybach (Av, M)??

[ Dodano: 2009-08-08, 17:29 ]
Albo najlepiej wejdź do mnie na GG. Mam trochę czasu, to na bierząco sprawdzimy, co jest nie tak.

[ Dodano: 2009-08-08, 17:31 ]
A! Już chyba wiem, co się dzieje - pułapka ostrości!
Jak robisz manualnymi, to przełącz na MF, albo w AF ustaw ostrość tak, żeby potwierdzenie się zapaliło.

Dobrze zgaduję???
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Mnie nie rozśmieszyło, tylko zdziwiło ( :shock: ). Aż sprawdziłem jeszcze raz z manualnym obiektywem. Działa.
Zresztą i tak w zasadzie używam tylko manuali...
 

maxweber  Dołączył: 23 Mar 2009
Sęk w tym, że mam ustawione MF i dalej nic. Aparat współpracuje z manualami dobrze, i bagnetowymi i m42. Tryb bulb działa mi tylko w przypadku, gdy podłączone są szkła ze stykami. W innych trybach wężyk działa niezależnie od tego co jest podpięte, tylko w bulb są takie problemy. Stąd moje zapytanie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Mam takie głupie pytanie - nie robi zdjęcia w ogóle, czy robi bardzo krótką ekspozycję?

[ Dodano: 2009-08-08, 18:52 ]
Chyba trochę się pośpieszyłem z głupim pytaniem. Wyjaśnijmy sobie - z obiektywami AF jesteś w stanie w trybie B zrobić dowolnie długą ekspozycję, tak?
 

maxweber  Dołączył: 23 Mar 2009
Dotychczas w trybie bulb przy manualu nie robił zdjęcia w ogóle. Zmieniłem ustawienia w menu odnośnie używania pilota i okazało się, że działa.
Wielkie dzięki za nakierowanie mnie na dobrą ścieżkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach