rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Dlaczego nie Canon 40D
Powiem tak... używam P od czasów P-30 (jak był produkowany) ale na dziś potrzebuję ISO 1600 i sprawnego AF. Mam K10. Iso - wiadomo - dziś mogę kupić w świetnej cenie GX-20 i po sprawie. Ale AF... Gdybym jeszcze nie miał w ręku C 40D / C50D, a tak.. mam porównanie i jest dla naszego systemu miażdżące. Żeby ten K-7 był tańszy!!

Nowy 40D kosztuje 3 tys zł (a używany 2,5), K-7 - 4,7 tys... (50D nie biorę pod uwagę, bo filmów nie robię, a i 10Mpix spokojnie wystarczy) Szkieł też nie liczę , bo za te, które mam do P, spokojnie kupię co mi potrzeba w Canonie, a chyba nawet taniej będzie.

No to powiedzcie mi moi drodzy, dlaczego nie warto kupić tego 40D ?? Bo choć b. lubię P, ekonomia mnie b. gniecie... Na forum Canona się nie pytam, bo tam wiadomo, że C jest najlepszy... O Nikonach i innych nie piszcie - chodzi mi konkretnie o tego C40D.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Ech, następny. Jaa no chcesz canona to kup. Nie kumam takich tematów.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
e tam, matth, ja z znam za i przeciw. P ma dla mnie lepszą ergonomię, genialne ltd itd - ale ergonomią fotki nie zrobię, gdy AF się gubi. Chodzi mi o to czy w C40D nie natnę się na coś, z czego nie zdaję sobie sprawy (bawiłem się nim może godzinę), a co dyfkwalifikuje go w obliczu takiego K-7.
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Kiepski wyświetlacz i brak korekcji AFu w body - a tak poza tym to przyjemna puszka.



Za te pieniądze to nic ciekawsze nie wyrwiesz. D300 kosztuje dużo więcej, a Sony jest "obciachowy". 8-)

edit:
No chyba, że Fuji S5 Pro, ale obecnie ceny zwariowały... Tak do 2500 to jeszcze rozsądna oferta...

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
c40d świetnie się trzyma moim zdaniem ;-)
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
zastanowiłbym się nad używanym C30D - to było cudo ... tak z 1 600 zł
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
mishieck napisał/a:
Kiepski wyświetlacz
bez znaczenia, mogłoby go nie być...
mishieck napisał/a:
i brak korekcji AFu w body
o... to ważne
mishieck napisał/a:
No chyba, że Fuji S5 Pro,
ee.. za duża egzotyka :-P choć tak poważnie to też kiedyś o nim myślałem.
 
super_me
[Usunięty]
rbucz napisał/a:
za duża egzotyka

jaka egzotyka?
toż to ma bagnet nikona więc i oferta szkieł ciekawa ....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matth napisał/a:
Nie kumam takich tematów.
Ja także :shock:
Nie lepiej spytać na forum Canona. Tam z pewnością znajdziesz więcej informacji o korpusie lub odpowiedzą ci posiadacze tego aparatu.
Jak zastanawiałem się nad zmiana na Canona( dawno temu i nieprawda :-P ) , to znalazłem tam tyle informacji, że nie sposób było je wszystkie przeczytać.

[ Dodano: 2009-08-24, 16:12 ]
rbucz napisał/a:
ee.. za duża egzotyka
Jestem zszokowany :shock:
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
rbucz, nie warto kupować Canona 40D, ponieważ nie wyzwala błysku wbudowanej lampy błyskowej w trybie Life View, a bez tego, jak każdy wie, trudno o jakiekolwiek poprawne zdjęcie, spytaj Alkosa.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
super_me napisał/a:
jaka egzotyka?

argawen napisał/a:
Jestem zszokowany

Już nie brnijcie ;-) wiem co to jest Fuji S5 pro, za mało emotek z uśmieszkiem dałem ;-) ;-) I zostawmy go w spokoju. Na razie rozważam C40D. Powiedzmy sobie jasno - gdyby K7 było 1,5 tys.zł tańsze - nie byłoby tematu. Kiedyś z pewnością będzie... tylko kiedy.

[ Dodano: 2009-08-24, 16:19 ]
ubeuszek napisał/a:
nie wyzwala błysku wbudowanej lampy błyskowej w trybie Life View
No :-) to jest argument :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Gdyby babcia miała wąsy. Jest w ogóle sens rozważania 40D jak ostatnio na allegro 5D chodzą po 3,5k? Taką przesiadkę to zrozumiem, na 40D - nie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rbucz napisał/a:
Powiedzmy sobie jasno - gdyby K7 było 1,5 tys.zł tańsze - nie byłoby tematu.
Ale chyba nikt tu nie ma ci za złe, że chcesz zmienić system. Lepiej to zrobić, niż biadolić nad Pentaxem. Szkoda zdjęć i czasu.
Ale więcej informacji znajdziesz na forum Canona. Nie jest to nowy korpus, więc opinii jest od zatrzęsienia.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Aaa.. pamiętać trzeba, że żeby używać w canonach lamp bezprzewodowo trzeba mieć albo nadajnik w sanki, albo dwie lampy.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
matth napisał/a:
jak ostatnio na allegro 5D chodzą po 3,5k?
Pewnikiem zjechane niemiłosiernie.
Widzę raptem jedną sztukę :-P . W dodatku bez kup teraz. Aukcja trwa.
 

Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
Re: Dlaczego nie Canon 40D
rbucz napisał/a:
potrzebuję ISO 1600 i sprawnego AF

Z tym różnie bywa. Chcesz sprawnego AF to Nikon. Dodatkowo będziesz sobie wyciągał szczegóły z ciemnych obszarów technologia dilajting.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
argawen, przejrzyj zakończone.. Ostatnio tanie się zrobiły znowu.
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
ubeuszek napisał/a:
nie wyzwala błysku wbudowanej lampy błyskowej w trybie Life View

Skąd takie dziwne informacje? Aż sprawdziłem mój wyzwala :-P , ale fakt, że musiałem sprawdzić nie używałem w sumie za dużo. Co do wad mój niespełna roczny c40d był dwa razy w serwisie, rez wymiana wyłącznika, przestał działać, dwa kalibracja AF w body. AF z 85 1.8 i 50 1.8 nie trafiał BF. Ale na plus raz czekałem 8 dni, drugi 4. Co do wyzwalania bezprzewodowego lamp to rzeczywiście go nie ma a ewidentnie by się przydało. Ale szkła są tanie i są. (oczywiście nie mówię o "L", ale jest dużo dobrych szkieł w dobrej cenie)
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
matth napisał/a:
Jest w ogóle sens rozważania 40D jak ostatnio na allegro 5D chodzą po 3,5k? Taką przesiadkę to zrozumiem, na 40D - nie.

ja przegladalem niby zakonczone i te za 3,5 lub w okolicach to odwolane oferty chyba
raczej w tej cenie 5d to tylko brac by bylo
mishieck napisał/a:
No chyba, że Fuji S5 Pro, ale obecnie ceny zwariowały... Tak do 2500 to jeszcze rozsądna oferta...
______
:)
swietny aparat
jakby nie te niektore kosmiczne ceny ;)
za to ostatnio s3 niedrogo sa :)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
seweryn1, w aparacie użytkownika calistratis nie szło, chyba, że nie umiem obsługiwać, i nie do końca to było najważniejsze ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach