fakkovv  Dołączył: 03 Lis 2008
Wyrwany bagnet
Witam!

Mam taki malutki problem, wyrwałem dzisiaj bagnet z korpusu mojego K10D. Wszystkie 5 otworów w body ma zerwane gwinty, dwa są dodatkowo pęknięte, sam bagnet wydaje się być lekko wygięty.
Czy orientuje się ktoś może gdzie można to naprawić (po za serwisem Apollo) i ile może to kosztować?

[ Dodano: 2009-09-08, 22:22 ]
Uprzedzając pytania w stylu "Jak się wyrywa bagnety?": aparat spadł mi na podłogę z parapetu :-|

[ Dodano: 2009-09-08, 22:29 ]
Autofocus i pomiar światła działają normalnie. Nic po za bagnetem i miejscem do którego był przykręcony nie jest uszkodzone...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
fakkovv nie chcę być złośliwy, ale w kwestii tego korpusu to raczej określenie
Cytat
malutki problem
traktowałbym jako spore semantyczne nadużycie. Nie wiem czy to w ogóle jest do naprawienia, spróbuj może w serwisie na Czapskich, jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Żaba, jeśli ktoś głównie używał korpusu do fotografii otworkowej, to rozwalony bagnet może być tylko malutkim problemem :)

fakkovv, skąd wiesz, że AF działa? Udało Ci się jakieś szkło przyczepić i zrobić zdjęcie?
 
fakkovv  Dołączył: 03 Lis 2008
Żaba napisał/a:
spróbuj może w serwisie na Czapskich, jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic.

Do serwisu na Czapskich próbowałem się dodzwonić, ale "abonent czasowo niedostępny". Numer znalazłem na tym forum w jakimś innym wątku.

[ Dodano: 2009-09-08, 22:38 ]
LDevil napisał/a:
fakkovv, skąd wiesz, że AF działa? Udało Ci się jakieś szkło przyczepić i zrobić zdjęcie?

No może nie podczepić (bo nie ma do czego), ale przyłożyć w odpowiednim miejscu i nawet zdjęcie zrobić ;-)
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Tu będzie do wymiany cały moduł, w którym siedzi lustro najprawdopodobniej. Rozwierć otwory w mocowaniu bagnetowym i wkręć większe śruby jak Ci w serwisie podadzą zbyt wysoką cenę.
 
fakkovv  Dołączył: 03 Lis 2008
Masaho napisał/a:
Tu będzie do wymiany cały moduł, w którym siedzi lustro najprawdopodobniej.

Tak by wynikało z instrukcji serwisowej którą sobie obejrzałem zaraz po...
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Grubsze śrubki dało by się jeszcze zaimplementować, nie wiem za to jak rozumieć:
fakkovv napisał/a:
sam bagnet wydaje się być lekko wygięty.
 
fakkovv  Dołączył: 03 Lis 2008
Masaho napisał/a:
nie wiem za to jak rozumieć:
fakkovv napisał/a:
sam bagnet wydaje się być lekko wygięty.

A no tak, że jak kładę bagnet na płaskiej powierzchni, to nie cały do niej przylega ( a chyba powinien).
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
No to dochodzi metaloplastyka, albo wymiana serwisowa. Ciekawe czy z jakiegoś analogowego korpusu po wywierceniu otworów w odpowiednim miejscu dało by się takie mocowanie przystosować do kadychy.
 
fakkovv  Dołączył: 03 Lis 2008
Masaho napisał/a:
Ciekawe czy z jakiegoś analogowego korpusu po wywierceniu otworów w odpowiednim miejscu dało by się takie mocowanie przystosować do kadychy.

Nie mam w tej chwili mz-5 pod ręką, żeby sprawdzić, ale na zdjęciu wygląda na dokładnie taki sam, tzn śrubki są w tych samych miejscach.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Obczaj jeszcze czy podczas uderzenia nic się nie porobiło z układem stabilizacji matrycy, bo to strasznie delikatny element jest. Wyłącz SR i sprawdź na długim czasie naświetlania czy coś tam się czasem nie telepie w jakiś nienaturalny sposób. Osobiście miałem z tym problem.
 
fakkovv  Dołączył: 03 Lis 2008
Masaho napisał/a:
Obczaj jeszcze czy podczas uderzenia nic się nie porobiło z układem stabilizacji matrycy, bo to strasznie delikatny element jest. Wyłącz SR i sprawdź na długim czasie naświetlania czy coś tam się czasem nie telepie w jakiś nienaturalny sposób. Osobiście miałem z tym problem.

Wygląda na to, że jest ok.
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
O tyle dobrze, powodzenia w reperowaniu.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Potem jeszcze trochę szpachli i lakieru, po czym pójdzie na allegro jako bezwypadkowy, z małym przebiegiem, użytkowany wyłącznie przez kobietę :evilsmile:
 
fakkovv  Dołączył: 03 Lis 2008
...a do tego w bardzo okazyjnej cenie ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
fakkovv napisał/a:
LDevil napisał/a:
fakkovv, skąd wiesz, że AF działa? Udało Ci się jakieś szkło przyczepić i zrobić zdjęcie?

No może nie podczepić (bo nie ma do czego), ale przyłożyć w odpowiednim miejscu i nawet zdjęcie zrobić ;-)
Przyznam szczerze, że jestem w szoku. :shock: Może wobec tego wystarczy bagnet rozpłaszczyć (czyli wyprostować ;-) ) i przykleić/przykrecić odrobinę większymi albo dłuzszymi śrubami (nie wiem ile tam miejsca jest).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach