kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
technik219 napisał/a:
nawet to czy końcówka filmu ma się schować w kasecie, czy zostać
pozytywny szok. :shock:
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
da się lampkę wyłączyć. da się zrobić jeszcze wiele innych rzeczy. instrukcja po polsku jest tu: http://www.mynikon.com.pl...%20man%20pl.pdf
funkcje indywidualne zaczynają się od strony 47 - warto zerknąć ;-)

mam f80 z gripem i 50/1,8d. kosztowało mnie to w sumie 820zł. stan perfekt. mimo, że ostatnio nie używam i pewnie przez długi czas poleży, nie zamierzam sprzedawać. no _f_ way! ;-)

[ Dodano: 2009-07-02, 10:41 ]
technik219 napisał/a:
nawet to czy końcówka filmu ma się schować w kasecie, czy zostać

a to już chyba Cię poniosło. w z1p to i owszem. ale w f80 raczej nie.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
ryve napisał/a:
a to już chyba Cię poniosło. w z1p to i owszem. ale w f80 raczej nie.

Szczegół :-P Pomyliło mi się z opcjami szybkiego i cichego zwijania :-B
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jest jeszcze wersja F80s, która zapisuje dane ekspozycji bodajże pomiędzy klatkami.
Już miałem go kupić za rzeką, ale przeczytałem parę postów Spinnera, no i jestem tutaj.
Jednak F80, jak również jego klon cyfrowy Fuji S3Pro najprzyjemniej układają się do ręki (i nie tylko) spośród korpusów AF.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
emigrant napisał/a:

Już miałem go kupić za rzeką, ale przeczytałem parę postów Spinnera, no i jestem tutaj.


I bardzo dobrze, ciesze sie:-)

BTW - zmienie chyba ksywke na Misjonarz:-)

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
BTW - zmienie chyba ksywke na Misjonarz:-)

To bym nam pasowało do tajnej koncepcji powstałej podczas zlotu czarownic na Roztoczu w tamtym roku 8-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
jiro, kupiles juz?

z moich takich ostatnich doswiadczen.. bawilem sie om2 i om10 z winderem. fajne aparaty, do skazowki mozna sie przyzwyczaic ale przeszkadza mi w nich ten adapter do zmiany czasow. nie wiem czy one wszystkie chodza tak ciezko czy tylko te. w OM10 nie pasowalo mi tez wylaczanie sie swiatlomierza i zeby go ponownie wlaczyc, trzeba bylo krecic on/off. nie wiem czy to przez winder ale troche bez sensu.

wczoraj za to troche przez przypadek kupilem za niewielkie pieniadze czarnego nikona fm2 w stanie chyba nieuzywanym z jakims szkklem macro. jeszcze nie pstrykalem ale chyba ciezko bedzie mi sie z nim rozstac (taki byl plan) bo swoja 'potencjalna lekkoscia uzytkowania' zaskoczyl mnie bardzo.. jest kapitalny. na codzien uzywam mx'ow i mesupera i najbardziej przypomina mi on troche tego pierwszego tylko jakby bardziej ergonomiczny. pierwsze wrazenie..
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
radekone napisał/a:
bawilem sie om2 i om10 z winderem. fajne aparaty, do skazowki mozna sie przyzwyczaic ale przeszkadza mi w nich ten adapter do zmiany czasow.

Manual adapter "ma" tylko OM 10. Bez adaptera pracuje tylko w trybie "auto". Do tego pozbawiony jest pomiaru OTF. Natomiast OM 2 nie potrzebuje adaptera, ponieważ do wyboru ma tryby auto i manual. No i oczywiście pomiar światła OTF w trybie auto, a w trybie manual tak jak w innych aparatach - bez OTF. Co do wyłącznika "ON-OFF", to nie potrzeba go za każdym razem w OM 2 włączać. W pozycji OFF automatyka aparatu działa w zakresie 1/30 - 1/1000 sek. Dopiero jeśli zachodzi potrzeba użycia czasów z zakresu 1/30 - 120 sek. należy przełączyć w pozycję ON. Nawet z dedykowaną lampą aparat działa gdy przełącznik jest w pozycji OFF.
To tytułem wyjaśnienia innym czytającym, bo na pewno to wiedziałeś, tylko tak niezręcznie napisałeś, jakby oba aparaty wymagały adaptera. :-D

[ Dodano: 2009-09-10, 15:48 ]
Jak będziesz sporządzał testament, to nie zapomnij ująć w nim FM-2. Na pewno (jeśli będą jeszcze filmy) będą go używać Twoje wnuki :-D
 
Rado  Dołączył: 15 Lut 2009
technik219 napisał/a:
Wszystko się da wyłączyć i włączyć... nawet to czy końcówka filmu ma się schować w kasecie, czy zostać.

To można zmienić ale trzeba wgrać w serwisie nowy soft.

BTW: też mam F80 (w wersji "s") i jestem z niego baaardzo zadowolony. Rozważałem zakup F100, wiem że jest super ale dla mnie za duży i za ciężki. F80 ergonomicznie jest al dente i ma wszystko co trzeba dla zaawansowanego focenia. Zmieniłem w nim muszlę oczną na półokrągłą i jestem bardzo zadowolony, boczne światło wpada w minimalnych ilościach. No i warto dokupić pojemnik na baterie MB-16. Wprawdzie nie ma pionowego spustu migawki ale aparat lepiej się chwyta, no i można używać zwykłych paluszków zamiast drogich baterii CR-123.

 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
dzieki:) z om2 to mi sie pomylilo widocznie z tym adapterem bo to z om10 wiecej czasu spedzilem. co do dzialania swiatlomierza w pozycji off to tlumaczy dlaczego wszystkie zdjecia mi powychodzily bo oczywiscie zdarzalo mi sie zapomniec przelaczyc z off na on :mrgreen: a wszystko dzialalo, czyli w nim jest tak samo jak pisales o om2 (nie wiedzialem o tym nawet, malo sie znam na olkach).

dziekuje za kolejny argument pod haslem 'chyba sobie zostawie tego fm2' 8-)
kupilem go ze szklem w cenie samego szkla (nikkor 55mm/2.8 macro) wiec sie wezme za motylki i inne takie.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Ale "Olków" też sie nie pozbywaj. Ceny teraz nieszczególne, a to na prawdę bardzo porządny sprzęt, z duszą, że tak powiem. Odłóż na półkę, co jakiś czas przepstrykaj na wszystkich czasach, a kiedyś je również docenisz (OM-2 na pewno - głowę daję). :-D
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
olki nie moje:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach