H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wspomaganie focusa, Latarka
Widziałem takie coś montowane na sanki, co świeciło. Nie wiem na ile wspomagało to AF, za to MF i generalnie trafienie w cel w nocy nawet bardzo.

używacie czegoś takiego?

Po jakim haśle to namierzyć?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Właśnie się zastanawiałem jakby tu skonstruować cuś wpinanego na sanki, które świeci w takich samych momentach jak te pomagajki w lampach.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Zdaje się, że chyba bEEf cosik takiego prezentował

[ Dodano: 2009-09-21, 21:40 ]
Ale odpalało się to z guziora
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Kiedyś stosowałem dziecinny laserek do pomocy AF w kodaku 6490 . Sprawdzało się nieźle . Pentax jednak posiada 11 punktów i trzebaby tak zmodyfikować aby światło docierało właśnie do tych punktów . Przełączyć na ostrzenie tylnym punktem AF i modlić się aby trafił . Szczególnie przy 16 milimetrach jest to bardzo niepewne , wtedy lepiej na głębię ostrości
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
ubeuszek napisał/a:
Właśnie się zastanawiałem jakby tu skonstruować cuś wpinanego na sanki, które świeci w takich samych momentach jak te pomagajki w lampach.
Niestety trzeba by się skomunikować z aparatem, tak jak to robią lampy. Inaczej tylko ręcznie.
METZ ma/miał takie stopki do systemu SCA.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Szwagier ma takie coś do Nikona, ma swoje zasilanie AAA i nie jest zsynchronizowane z body. Ale w internecie nic takiego nie moge znależć - pod jaką to może występować nazwą?
Ideałem by było połączone z body i doświetlające tylko wtedy kiedy jest naciśnięty do połowy spust migawki, albo jakiś guziczek. Wydaje mi sie, że widziałem kiedyś coś takiego, ale było koszmarnie drogie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach