KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Czy to nie oszustwo? (oferowanie 2500EURO za Smiene 8)
Sprzedaję na allegro smienę 8, i dzisiaj dostałem od kogoś takiego maila:

Hello Seller,
I saw your item listing on and i am very much interested in
purchasing your item to complete an urgent international order. I
will like to offer you 2500.00 Euro for 3 pices plus shipping cost for
the item and
i will be makingpayments with the Bank Transfer.Please: do get back to
me as soon as possible if this offer is ok withyou and i will like to
know the
shipping cost for the item via EMS POCZTEX to the address of my
client provided below and let me know what the total cost will be so
that i can arrange to pay as soon as possible. Expecting your reply
and oblig
shipping address is
NAME : **********
ADDRESS : **********
CITY : Agege
STATE : Lagos
COUNTRY : Nigeria
ZIP-quote : ***********
Also i will like to know the working condition of the item and as
well as what will be coming with the item.Get back to me as soon as
possible for full transaction and also to ensure as fast business
within the parties.
Best Regards

Dane wygwiazdkowałem bo po co komu, w każdym bądź razie, nie wiem czy ufać takiemu komuś? Nie wydaje wam się to podejrzane że za taki stary rupieć ktoś mi oferuje 2500euro? Już kiedyś wcześniej dostałem propozycję za lustro analogowe olympusa (warte grosze) propozycję 250 euro, też z nigerii, prawie by doszło do transakcji gdyby mi ktoś na allegro nie kupił...

ps. w koncie w banku i tak mam pusto, więc jeśli jakimś cudem by mi chcieli obrobić konto nie mieliby co sobie przelać gdybym dane do przelewu podał ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
KristoVeeR napisał/a:
COUNTRY : Nigeria

KristoVeeR napisał/a:
nie wiem czy ufać takiemu komuś?


Hahahahah :-D Nigdy.

http://www.google.co.uk/s...an+scam&spell=1
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Jejku, zawsze można założyć drugi rachunek oszczędnościowy w ramach Inteligo (w moim przypadku) i ten w razie czego podać. Jakby mi dawał za Smiene 2500 EWRO i te pieniądze faktycznie by sie na koncie znalazły, to bym mu wysłał aparat i ubezpieczył paczkę na wszystkie możliwe sposoby. Co z tego, że z Afryki ...

A swoją drogą, Alkos napisał już co o tym myśleć. To tak jak ze sprzedawaniem aparatów za grosze, trzeba umieć nie dać się wyrolować.
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Czyli że to złodzieje co konta okradają? Czy jak?

alkos podałeś link do googli, ale tam pierwsza pozycja (wiki):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel

wszystko ok, ale gościu mi oferuje że mi wyśle kase za przedmiot który ja mu mam wysłać, o żadnych testamentach czy podziałach nie pisze...
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Jak sądzę tego obawia się KristoVeeR, ale tutaj raczej chodzi o to co Alkos podał. W zasadzie ten mail to pewnie tylko wstęp, bo koleś chce wiedzieć tylko jakie są koszty wysyłki, a dopiero potem pewnie poprosi o przesłanie przedmiotów i że dopiero zapłaci klient dostanie aparaty i przekaże mu pieniądze.

[ Dodano: 2009-10-16, 11:05 ]
Swoją drogą rozwaliło mnie to:
Cytat
Oszustwo to aktualnie wyciąga od naiwnych w samych Stanach Zjednoczonych około 1 miliona dolarów dziennie - i tak już od lat, a zjawisko to coraz bardziej się nasila. Dla Nigerii jest to trzecia co do wielkości przychodów "gałąź przemysłu"
Żeby sie dać na ten szwindel nabrać to trzeba być chyba kretynem ...

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
KristoVeeR napisał/a:
Czyli że to złodzieje co konta okradają? Czy jak?
Nie, po prostu w ten sposob nawiazuja z toba osobisty kontakt, a potem wciagaja Cie w jakas gierke. Najpewniej dostaniesz mejla, ze jego klient jest przesladowany i nie moze przeprowadzac transakcji, bo rzad je automatycznie przejmie, no ale jesli wplacisz przez Western Union 250 euro kosztow operacyjnych, to na pewno cos sie wymysli, a ta kase oczywiscie dostaniesz z powrotem ;-)

Charyzjusz Chakier odpowiedzial kiedys na taki nigerian scam i doprowadzil prawie do konca ;-)

Czytac od dolu: http://chakier.bblog.pl/kategoria,,4864.html

Schemat na pewno podobny. Tutaj i tutaj tez cos w koncu daja prawie za darmo. Jak widac poszli po rozum do glowy i zauwazyli, ze latwiej naciagnac napalonego sprzedawce przez aukcje niz wypuszczac w siec miliard haczykow na slepo.

 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Stary nigeryjski przekret polegajacy na wyciaganiu numerow kont, ale ze trafili z tym na allegro to chyba nowosc. Wywal maila i sie nie zastanawiaj a jesli ktos zalicytowal to wywal go jako element niewiarygodny zglaszajac przy okazji do allegro.

 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Ja się nie znam, ale co można zrobić posiadając numer czyjegoś numer konta? Wiele firm i osób podaje publicznie te numery i skoro robią to nadal to raczej nie włamuje się do nich nikt na konta. Co innego z numerami kart płatniczych i kodami do nich, ale tutaj raczej podawac go nie trzeba.
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Nie nie licytował nikt, bo jest kup teraz.
Poza tym jakby nie było mógłbym założyć konto, w najbardziej oszczędnym wariancie, bez kart, i podać mu, niech przelewa, jak nie to zamknę rachunek i tyle.
Ale skoro tak mowicie to chyba dam sobie spokój :)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
KristoVeeR napisał/a:
nie wiem czy ufać takiemu komuś

W takim razie nie miałeś nigdy do czynienia z ofertami z Nigerii :-)

Nie radzę Tobie nawet odpisywać na ten mail, bo wówczas oszust dostaje go z Twojego konta e-mail, a nie za pośrednictwem serwisu, będziesz później zasypywany przeróżnymi propozycjami świetnych interesów, spamów itd.

Jeśli chodzi o słynnych już na całym świecie oszustów z Nigerii, to nawet prawdopodobnie umoczony jest w ten proceder cały tamtejszy rząd....
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
radekone napisał/a:
Stary nigeryjski przekret polegajacy na wyciaganiu numerow kont
A po cholere komu w Nigerii nr konta gdziekolwiek na swiecie? Prawie wszystkie instytucje i polowa sprzedawcow allegro jawnie publikuje numery kont. Tu chodzi tylko o nawiazanie kontaktu - tak jak Cyganka, ktora w podziece za rzucony datek "za darmo" ci powrozy i nagle nie wiesz jak i gdzie ginie ci portfel.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
radekone napisał/a:
ale ze trafili z tym na allegro to chyba nowosc.

Ta "nowość' ma już kilka lat :-(
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Wcześniej dostałem podobny (do innego aparatu - Olympusa IS-200), prawie że doszło do transakcji, tyle że zanim dowiedziałem się w banku to co trzeba było do międzynarodowego przelewu, ktoś kupił na allegro. Poza tym nie oferował 2500 tylko 150 euro.
Tak to wyglądało:

Hello Seller,


I'm Johnny ,I saw your item listing on ALLEGRO and i am verymuch interested in purchasing your item to complete an urgentinternational order.And i will like to pay you 150Eur l .alsoinclude the shipping cost to my client in Nigeria .Hope the item isin a good condition if you are interested with the offer and readyto sell,send me your payment information so that i can transfer the money into your account immediately. hoping to hear from you asap.Iwill like you to ship via or EMS SPEED POST Ok...

1- Bank Transfer Or 2- PayPal

Account Name:
Account number:
Bank name:
Address / City / Postal quote:
SWIFT quote:

2- PayPal Transfer

Name:
PayPal Email:

Willing to hear from you asap.
We are looking forward to hear from you
Regards.

Mr Johnny
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Yeti napisał/a:
radekone napisał/a:
ale ze trafili z tym na allegro to chyba nowosc.

Ta "nowość' ma już kilka lat :-(


nie wiedzialem:)

byl nawet kawal o tym na czasie jak gosc sie nabral na taki mail i podal numer konta z banku merrill lynch. nigeryjczyk sie wtedy oburzyl, ze to chyba jakis przekret:)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jeszcze jedna taka wklejka i pentax.org.pl trafi na jakas czarna liste spamerska :-P
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Skoro ten Chryzjusz Chakier będzie spadkobiercą, to chyba mu się udało?
Co może się stać jeśli podam mu dane do przelewu?
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
dla mnie sprawa z nawiązaniem kontaktu jest oczywista :D
skoro to aukcja KUP TERAZ to po co wysyła jakakolwiek wyższą ofertę ? niech kupuje i juz :D
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Myślę że gościu nie ma konta na allegro...

Napisze mu że mam zasade: kasa przychodzi - wysyłam przedmiot, innych cudów nie ma.
 

whitesand  Dołączył: 18 Sie 2008
KristoVeeR napisał/a:
Skoro ten Chryzjusz Chakier będzie spadkobiercą, to chyba mu się udało?
Co może się stać jeśli podam mu dane do przelewu?


Serio pytasz ? :shock:


Rozumiem że 2500 euro zrobiło na tobie odpowiednie wrażenie, ale każdy z piszących w tym temacie odradza ci nawet odpisywanie na tego maila. Aż tak lubisz pieniądze czy co ? Mail do kosza, podobnie jak ten temat.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
KristoVeeR, daj sobie spokoj. Nie widzisz, ze to sie kupy nie trzyma? Ja wiem, ze 2500 euro piechota nie chodzi, ale ty nigdy tych pieniedzy nie dostaniesz. A Charyzjusz nie zostal zadnym spadkobierca ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach