Czy uważasz, że możemy zaakceptować taki banner we flash, czy też administracja powinna przycisnąć przedstawicieli Hoya-Pentax i coś zmienić? Link do bannera: http://www.pentax.org.pl/S_01.html
tak, akceptuję taki flash-banner
21% Complete
12 (21%)
nie akceptuję, powinna być nazwa Pentax
78% Complete
43 (78%)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hoya bierze się do roboty! [Prima aprilis]
Prima aprilis, czyli żart się udał -poniższa informacja nie jest prawdziwa, niestety

Firma Hoya w ramach fuzji z Pentaksem zamierza stworzyć na świecie - w tym i w Polsce - sieć dystrybucji z prawdziwego zdarzenia. W tym celu wkrótce dojdzie do powstania nowej firmy, całkowicie odpowiedzialnej za dystrybucję Pentaxa na Polskę a tym samym rezygnacji z dotychczasowego dystrybutora - firmy Apollo. Jednocześnie na terenie naszego kraju rozpisany zostanie przetarg na serwisowanie sprzętu Pentaksa w Polsce. Jako pierwszy zwiastun nadchodzących zmian, nasze forum zostanie w najbliższym czasie przeniesione na nowy serwer, całkowicie sponsorowany przez Hoyę. Prawdopodobnie do sierpnia zostanie zakończony wstępny etap budowy infrastruktury regionalnych sieci dystrybucji, tak, by jesienią, gdy dojdzie do zakończenia fuzji Hoya-Pentax, całość już funkcjonowała bez problemów. Inną stroną tych zmian będzie stopniowe wprowadzenie nowego loga na wszystkich produktach konsorcjum - w tym aparatach fotograficznych i osprzęcie do nich. Logo bedzie złożone z nazw obu firm, czyli wkrótce na aparatach i obiektywach pojawi się napis "Hoya Pentax", podobnie jak to bylo z firmami Sony Ericsson czy Konica Minolta. Trzymamy kciuki za nowe zmiany, oby wyszly nam na dobre!

___________________________________________________________________________
UWAGA, tu tref.

Właśnie otrzymałem nową propozycję bannera. Tym razem [jestem zaskoczony] mamy coś do powiedzenia. Firma Hoya-Pentax przesłała nam wersję próbną do zaaprobowania. Mnie się podoba, trochę brakuje tu nazwy Pentax, ale skoro dają kasę na serwer, to można się chyba zgodzić na małą rezygnację z kilku literek. Jeśli stwierdzicie, że nie, to zawsze możemy [ja i Sylwiusz] podyskutować z przedstawicielami naszej nowej firmy.
Robimy ankietę? Chyba robimy.


LINK

MAŁE SPROSTOWANIE - dla tych co nie załapali - to info oczywiście tylko w związku z 1 kwietnia i nie ma wiele wspólnego z prawdą ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja! Obiektywy będą normalnie w sklepie dostępne :?: Niesamowite... :shock:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwiusz napisał/a:
Logo bedzie złożone z nazw obu firm, czyli wkrótce na aparatach i obiektywach pojawi się napis "Hoya Pentax"


A jednak. I'm a diehard, Hoya-Pentaxian ;-)

dz.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ale jaja! Strona http://www.rakuten.co.jp/ podala informacje, ze dla uczczenia fuzji, zostanie wypuszczona kolejna limitowana wersja LX'a, wzbogacona o blokade ekspozycji, oraz uwaga, jako opcja - cyfrowa scianka FF z nowa 3 warstwowa matryca Samsunga. No to niezle ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szkoda, ze akurat zycie zmusza do zerwania z fotografią... Fajne zaplecze się buduje... powodzenia chłopaki!

:-(
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Szkoda, ze akurat zycie zmusza do zerwania z fotografią...


Kurcze, jednak dziwne, jak to wszystko sie sklada. U mnie wprost przeciwnie, a jutrzenka zmian byl kurier, ktory dzisiaj rano mnie odwiedzil....

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:

Kurcze, jednak dziwne, jak to wszystko się sklada. U mnie wprost przeciwnie, a jutrzenka zmian byl kurier, ktory dzisiaj rano mnie odwiedzil....


Szkoda ze nie wiedzialem wczesniej, oddalem od reki w komisie K10D za 650e... 2k zdjec przebiegu, szlag by to...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Super, że będzie serwis w Polsce! To naprawdę świetna informacja.

Akurat dobrze się składa, bo - niestety, na paprochu na matówce moje problemy się nie skończyły (tu opis moich zmagań). Żeby uspokoić skołatane nerwy zapaliłem sobie cygaro - zawsze tak robię, to mi pomaga. Nieszczęśliwie obok leżała "na pleckach" kasetka bez obiektywu - domyślacie się, co się stało... :-( Pomny niewesołych doświadczeń z gruchą postanowiłem wyciągnąć popiół z komory odkurzaczem - to nie był dobry pomysł, pół godziny szukałem listków migawki w worku na śmieci :evil: Nic to, myślę sobie, zadzwonię do milo, to poskłada. Niestety... Oglądałem pod światło rozmiar zniszczeń, gdy na kolana wskoczył mi kot - o nie! - myślę - niegdy więcej kocich włosów na matrycy! Odganiając kota, łokciem strąciłem aparat - tak teraz myślę, że to chyba wtedy poszło lustro i wyświetlacz LCD. Bo chyba nie wtedy, gdy przechodząca obok żona przestraszyła się moich wrzasków i rozlała niesioną przez siebie kawę. Hm... myślałem, że plastik obudowy wytrzymuje większe temperatury. Otóż - siuprajz - nie.

Tak... Dziwny, pechowy dzień...
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja dziś zabieram się do testowania 645D. Przed chwilą dotarł do mnie kurier, aż mnie zatkało, że pracują w niedzielę. W końcu nowa firma musi przełożyć się na nową jakość. Napisałem, że zgłaszam się na beta-testera. I o dziwo, przyjęli moją kandydaturę. No to teraz ukochane śniadanko - jajecznica na boczku i kawka. Potem cygaro, żeby się rozluźnić i jazda w plener. Jak to dobrze, że kupiłem wczoraj tego landrovera. Pierwsze wrażenia i jakieś sample dziś wieczorem.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A ja pozdrawiam wszystkich w pierwszym dniu nowego miesiąca.
Trzymajcie się.
Idzie wiosna.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zważywszy na fakt, że w marcu po raz pierwszy przekroczyliśmy magiczną liczbą 10.000 postów na miesiąc myślę, że nawiązanie współpracy z Hoya pozwoli nam funkcjonować wreszcie tak, jakby tego życzyli sobie nasi admini.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Sylwiusz - chciałbym żeby tak rzeczywiście było :mrgreen: Pozostaje mi wierzyć, że ta wiadomość nie jest związana zbyt mocno z dzisiejszą datą ;-)

Pozdrawiam
Marucha
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bEEf napisał/a:
Akurat dobrze się składa, bo - niestety, na paprochu na matówce moje problemy się nie skończyły (tu opis moich zmagań). Żeby uspokoić skołatane nerwy zapaliłem sobie cygaro - zawsze tak robię, to mi pomaga. Nieszczęśliwie obok leżała "na pleckach" kasetka bez obiektywu - domyślacie się, co się stało... :-( Pomny niewesołych doświadczeń z gruchą postanowiłem wyciągnąć popiół z komory odkurzaczem - to nie był dobry pomysł, pół godziny szukałem listków migawki w worku na śmieci :evil: Nic to, myślę sobie, zadzwonię do milo, to poskłada. Niestety... Oglądałem pod światło rozmiar zniszczeń, gdy na kolana wskoczył mi kot - o nie! - myślę - niegdy więcej kocich włosów na matrycy! Odganiając kota, łokciem strąciłem aparat - tak teraz myślę, że to chyba wtedy poszło lustro i wyświetlacz LCD. Bo chyba nie wtedy, gdy przechodząca obok żona przestraszyła się moich wrzasków i rozlała niesioną przez siebie kawę. Hm... myślałem, że plastik obudowy wytrzymuje większe temperatury. Otóż - siuprajz - nie.

Tak... Dziwny, pechowy dzień...


Tak, dzis jest prima aprilis, wiem :P A moze zmienmy ten temat na Prima Apirilis? Bo dzerry tez niezle pojechales ze stopka :P No a o alkosie juz nie wspominam :P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
milo, całą zabawę popsułeś :-P
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
milo, całą zabawę popsułeś :-P


Jaka zabawe? Moim zdaniem nikt nie zartuje. Milo po prostu zazdrosc zzera. Eh, polskie piekielko ;-)

dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
To sa wiadomosci od moich zrodel bezposrednio zwiazanych z Pentaxem, wszystko jak najbardziej serio!!!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ale fajne logo mamy :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
milo napisał/a:
Ale fajne logo mamy :)


Zdano, trzeba bedzie zrobic nowa patie kubkow.

dz.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
Ale fajne logo mamy :)


Mi się nie podoba ;-) Chciałam to inaczej napisać, ale cenzura nie puściła :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
milo napisał/a:
Ale fajne logo mamy :)


Mi się nie podoba ;-)

mygosia, jak Ci się może nie podobać nowe logo - fantastyczny pejzaż Haiti z Kadyszką na pierwszym planie :shock:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach