Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
cotti napisał/a:
albo: kolega dał mi na przechowanie, bo jemu żona nie pozwala kupić :evilsmile:
:mrgreen: :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cotti napisał/a:
kolega dał mi na przechowanie, bo jemu żona nie pozwala kupić

Żaden chłop by na to nie wpadł :mrgreen:
 
gotiger  Dołączył: 02 Mar 2008
zorzyk napisał/a:
cotti napisał/a:
kolega dał mi na przechowanie, bo jemu żona nie pozwala kupić

Żaden chłop by na to nie wpadł :mrgreen:

zorzyk, zgadzam się :-P
cotti, dobre :mrgreen:
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
Pozwoliłem sobie pobawić się w archeologa i odkopać temat z przepastnych czeluści forum :mrgreen: aby zadać pytanie forumowym Krakusom (i nie tylko): w którym zakładzie w Krakowie najlepiej skanują negatywy? Bo jak na razie zeskanowałem jeden i jestem średnio zadowolony z efektów...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wypalacz Rafał napisał/a:
w którym zakładzie w Krakowie najlepiej skanują negatywy?

Jakub Jewuła
http://skanowanie.com.pl
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
OK, dzięki :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Odpowiedział krakus północno-wschodni
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
alkos napisał/a:
zorzyk napisał/a:
(wersja Umax Powerlook 270 Plus z ICE)


Nie to samo co Acer / benq ? Jesli tak, to dosyc słuszna opcja :-)


Witam :mrgreen:
Mam prośbę doAlkosa- czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Tzn, czy ten skaner oferuje rozsądną jakość? Interesuje mnie ten Umax, a to jest to samo co Acer / Benq. Mogę kupić używanego w cenie nieznacznie niższej niż nowy Plustek 7200. I właśnie się zastanawiam co wybrać.[/b]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kurde, nie wiem tak do konca, ja tylko z internetowych opinii go znam ;-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Morg, miałem plusteka 7300, miałem acera bez ICE, mam umaxa z ICE.
Bierz umaxa jak jest dobra oferta - jest ostrzejszy i wygodniejszy (w plusteku musisz ręcznie ramki przepychać, Umax holder sam wciąga i przesuwa).
Robiłem gdzieś na forum porównanie, bo przez chwile miałem 2 - plusteka i acera - choć nie wiem, czy sampli już nie wcięło.

[ Dodano: 2009-10-27, 21:47 ]
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=11848
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Alkos, gilby - dzięki za odpowiedzi :-D

gilby - przekonałeś mnie swoim porównaniem, czekam więc na przesyłkę z Umaxem (wersja z ICE), zapłaciłem 500zł, nie wiem czy cena dobra, z braku porównania. Szkoda tylko że z powodu interfejsu SCSI będę musiał używać z komputerem stacjonarnym, który jest jednak dużo wolniejszy (i starszy) niż laptop na którym zwykle pracuje. Dzięki!

Wreszcie następca Epsona Perfection 1260 Photo, którego używałem dotąd... Jeśli kogoś interesuje mogę wrzucić skany z tego badziewia ku przestrodze ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Morg napisał/a:
Szkoda tylko że z powodu interfejsu SCSI będę musiał używać z komputerem stacjonarnym, który jest jednak dużo wolniejszy niż laptop. Dzięki!
Są karty PCMCIA / SCSI. Używałem z powodzeniem skanera Minolty na SCSI z laptopem.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Morg - 500 zł, jeśli w załączeniu dostaniesz Silverfasta AI i Photoshopa 5 (ja dostałem) to bardzo dobra cena. Jeszcze ważny jest stan skanera, ale zakładam, że nie kupiłeś jakiegoś po "350 tysiącach kilometrów"
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
gilby - Dzięki za pomoc :-D Skaner jest świetny, biorąc pod uwagę stosunek cena / jakość. Skany są ostre, a rozpiętość tonalna lepsza niż w skanach z labu, do tego ICE które się sprawdza. Teraz muszę wziąć się za naukę skanowania kolorowych materiałów.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
:-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach