kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
jiro napisał/a:
nie skanuje 10 filmow dziennie zeby mialo to dla mnie znaczenie
jak tak to rozumiem ale nikt tyle chyba nie skanuje ;-) Bardziej chodzi chyba o wygode ale jezeli jest szybszy to warto
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
jiro jakbyś mógł zarzuć samplami z V300... też się czaję na ten skaner ;)
 

dismas  Dołączył: 25 Mar 2007
Skanery Epson
Witam, wybaczcie, że wtrącę małą dygresję odświeżając wątek.
Od dawna chodzi mi po głowie, że mam tyle starych negatywów... itd. Wiadomo - odbitki się częściowi rozeszły a nowych robić nie chcę - brak kasy i miejsca na kolejne albumy.
Powiedzcie uczeni mężowie i białogłowy czy warto zanurkować do piwnicy, i wyjąć z najciemniejszego kąta przystawkę do negatywów do Epsona 1250, i spróbować z niej skorzystać? Czy to jest porównywalne z obecnymi skanerami? Dodam, że próbowałem tej przystawki użyć na początku używania skanera ale efekty uznałem za marne, tylko wtedy znałem się na skanowaniu jak wilk na gwiazdach. A może od razu pomyśleć o zakupie jakiegoś V350 i nie tracić na próżno czasu?

Pozdrawiam. André
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Chyba kupię tego Epsona v350. Po zastanowieniu wychodzi, że będzie wystarczający.
Podeśle ktoś jakieś większe próbki zeskanowanego filmu? Te z fotosika od bEEfa usunięte, a inne to przeważnie max. 700pixeli.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
DrEwNiAK napisał/a:
Podeśle ktoś jakieś większe próbki zeskanowanego filmu?
Zobacz może tutaj:
http://www.flickr.com/sea...2&q=v350&m=text
http://www.flickr.com/sea...0&q=v350&m=text
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Dzięki. Trochę słabo z ostrością, ale czego się spodziewać po tak niskobudżetowym sprzęcie ;-) W sumie nie ma o czym pisać, bo wiele w wątkach zostało powiedziane.
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
DrEwNiAK, idzie do mnie V350.
Jak poczekasz kilka dni to, to mogę wysłać Ci kilka skanów i moją opinię z użytkowania.
;-)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Ok ;-) Jeszcze zapytam: za ilę kupiony?
 

Draca  Dołączyła: 12 Cze 2008
Okazyjnie na naszej giełdzie ... niecałe 400 PLN.
Na gwarancji, z papierami i wszystko to co dają w sklepie:-)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
W którym temacie pisał o tym bodajże dan, że lepsze skany wychodzą z Epsona 3490 niż v350.
Na flickr przeglądając sporo różych można odnieść takie wrażenie. Wiem, że przy tym procesie wszystkie czynniki mają duże znaczenie, jednak po kilkudziesięciu fotografiach różnych osób snuję takie stwierdzenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach