maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Epson 1260
Po gruntownym przetrząśnięciu netu nie znalazłem sterów dla w/w sprzętu dla Windows ultimate (64 bity).
Czy jedynym sposobem jest:
1. Odinstalowanie Visty
2. Zainstalowanie XP
3. Zainstalowanie ponownie Visty.
Czy tylko dwa systemy ruszą ten skaner?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Zanim się do cna załamiesz, spróbuj ściągnąć to:
http://www.epson.com/cgi-...latform=Windows
i usunąć WSZYSTKIE sterowniki Twain poza Epsonowym z Windows\Twain (czy jak tam to się zwie)

U mnie przy 4490 Epson Scan wywalał się przy starcie z okazji interferencji ze sterownikami skanero-drukarki Della (Lexmark :)
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Dzięki Wojtekk, to już sprawdziłem. To nie styka. Te stery są dla Visty ale 32 bitowej. A ja siedzę na 64 bitowcu i nie ruszą.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Faktycznie, kurka wodna... Pod moje 4490 są i 64bit. Sorry za zamieszanie. Wiesz, zawsze zostaje Ci Vuescan... A tryb kompatybilności nie teges?
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Niestety. Coś mi się wydaje że postawienie dwóch systemów będzie konieczne bo za dużo mam starych "gratów" które nie chcą działać z nowym kompem. Walnięta polityk a M$ :evil:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
maser napisał/a:
Niestety. Coś mi się wydaje że postawienie dwóch systemów będzie konieczne bo za dużo mam starych "gratów" które nie chcą działać z nowym kompem. Walnięta polityk a M$ :evil:


A może VirtualBox Suna i po sprawie?
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Sprawdzę co to za ustrojstwo :)

[ Dodano: 2009-11-13, 09:53 ]
Też nie styka :( Ale ja to rozgryzę!
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Posiadam wyżej wymieniony skaner i nie znalazłem żadnych sterowników pod 64 bitową viste, pod 32 bitową też zresztą nie działał. Pozostaje windows XP. Zresztą skaner daje moim zdaniem bardzo słabą jakość skanów, szczególnie ostrość jest niska. Choć jako poglądówka może służyć, a zdjęcia po przeskalowaniu do 800 na 540 da się oglądać i można wrzucać do www.

PS
Chętnie oddam go w ręce pentaksiarza z w Wrocławia lub okolic, jeśli będzie mu się chciało
po niego podjechać.
Pozdrawiam :-D
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
No i do tego mi głównie służy. Do dokumentów skanowanie itp podobnych papierów. Stoi na biurku i mnie wkurza że nie działa (odpalę go pod XP jak tylko znajdę trochę czasu).
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Morg napisał/a:
Zresztą skaner daje moim zdaniem bardzo słabą jakość skanów, szczególnie ostrość jest niska. Choć jako poglądówka może służyć, a zdjęcia po przeskalowaniu do 800 na 540 da się oglądać i można wrzucać do www.

kurcze a zastanawiałem się właśnie nad kupnem tego skanera :-/
coś taniego do zeskanowania odbitek z powiększalnika ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
fotostopowicz napisał/a:
oś taniego do zeskanowania odbitek z powiększalnika


Ale przeciez do tego byle co ci starczy, byleby nie robilo jakichs pasow. Mowa powyzej o skanach z 35mm...
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
alkos napisał/a:
Ale przeciez do tego byle co ci starczy, byleby nie robilo jakichs pasow. Mowa powyzej o skanach z 35mm...

Aaa to podziękował :-)
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Mam skan negatywu zrobionego tym skanerem (z przystawką podświetlającą oczywiście).
Negatyw był złej jakości i dość mocno zniszczony więc tym prosze się nie sugerować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach