pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Problem z konwersją filmu
Zrobiłem filmik na K7 i złożyłem go w Windows Movie Maker (format WMV). Niestety tego formatu nie czyta zarówno Sub-Edit Player jaki VirtualDub. Dziwne trochę. Z reguły nie mam problemu z odtwarzaniem plików o rozszerzeniu WMV. Chciałem trochę skompresować ten filmik, bo ok.40s ma ok. 40MB.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Re: Problem z konwersją filmu
pawelek-79 napisał/a:
Zrobiłem filmik na K7 i złożyłem go w Windows Movie Maker (format WMV). Niestety tego formatu nie czyta zarówno Sub-Edit Player jaki VirtualDub. Dziwne trochę. Z reguły nie mam problemu z odtwarzaniem plików o rozszerzeniu WMV. Chciałem trochę skompresować ten filmik, bo ok.40s ma ok. 40MB.
WMV to format dosyć zamknięty ... lepiej operować na kontenerze AVI ... ew. docelowo MKV ... a kompresować w DivX choć najlepszą jakość do objętości daje X264 ... ale nie wszystko sobie z tym radzi.

... a co do wmv ... próbowałeś w windows movie maker? - osobiście nie używam, ale może znajdziesz tam to czego szukasz

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
TO SPRAWDZAŁEŚ ?
Czy ten program potrafi zmienić sam kontener bez rekompresji Video i Audio ?

ps. wiem że OT ale szukam czegoś do takich rzeczy
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Blesso, nie sprawdzałem, ale sprawdzę. :-D

[ Dodano: 2009-12-04, 17:58 ]
Sprawdziłem ten konwerter. Całkiem fajny i szybki, tylko ciągle przypomina się, czy aby nie chcę zmienić na wersję PRO. No cóż. Taka niedogodność wersji free. Da się żyć.
A filmiki prosto z kamery faktycznie są nie do oglądania - nuuuudne.
A tutaj nieśmiało materiał z K7 na 720p na jakości *, czyli najniższej. Dźwięk też z aparatu skonwertowany do mp3 64kb/s.
Nieśmiało moja nudna składanka. Teraz zastanawiam się nad muzyczką. Ale co tu wrzucić ;-)

http://wyslijto.pl/plik/kkaqrsdckz :oops:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Kuzyn Mygosi napisał/a:
najlepszą jakość do objętości daje X264


Jeśli miałeś na myśli standart kompresji obrazu i dźwięku, to nazywa się on h.264

x264 to nazwa wolnej (co nie znaczy, że niezbyt szybkiej :-D ) biblioteki, która umożliwia kompresję h.264.

Co do filmu, to wyjechałeś poldkiem z zakresu głębi ostrości wyjeżdżając z miejsca parkingowego. Poza tym, film powstaje z ujęć, a ujęcie to jest to co nagrywasz kamerą, więc nic dziwnego, że oglądanie ujęć jest wyjątkowo nieciekawe.
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
Poszukaj mpeg streamclip, jak na razie nie znalazlem formatu video, ktorego nie dal rady ruszyc, mam ten program na maca ale jest chyba tez wersja na win :-/
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
romeoad napisał/a:
Kuzyn Mygosi napisał/a:
najlepszą jakość do objętości daje X264


Jeśli miałeś na myśli standart kompresji obrazu i dźwięku, to nazywa się on h.264

x264 to nazwa wolnej (co nie znaczy, że niezbyt szybkiej :-D ) biblioteki, która umożliwia kompresję h.264.
X264/h264 nie są kompresorami dźwięku ;)

ps. x264 to "otwarty" odpowiednik h264 ale dekompresorem stricte h264 odtworzysz plik z x264 ?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Kuzyn Mygosi: x264 - myślę że tam znajdziesz na to odpowiedź.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
romeoad napisał/a:
Kuzyn Mygosi: x264 - myślę że tam znajdziesz na to odpowiedź.
Cytat
x264 is a free library for encoding H264/AVC video streams.


Aha czyli wg. tej strony x264 kompresuje dokładnie do tej postaci co h264.

ps. ale dziwne że kiedyś były problemy ze sprzętowym dekodowaniem x264 na kartach graficznych a z h264 było OK ... coś takiego pamiętam (wspomaganie sprzętowe dekodowania przy pomocy GPU na ATI)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach