akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
zgrywanie filmów z dekodera telewizji N
wie ktoś czy jest możliwość zgrania filmu z dekodera turbo telewizji N ? A jeśli tak - to jak to zrobić ?
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Jak na razie z dekodera N zgrać filmy można poprzez złącze scart ( lub przez hdmi przełączajac rozdzielczość na SD). Wyjście USB jest programowo zablokowane i danych zdysku nie da się ściągnąć. Może kiedyś jakiś "haker" da radę... A na razie na moim panasie mam konflikt hdcp i legalnego blu raya z kompa nie mogę oglądać. Ten sam protokół jest w n;(
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mirekin napisał/a:
lub przez hdmi przełączajac rozdzielczość na SD
Jakie urządzenia mają wejście HDMI i mogą zapisać sygnał?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Albo rozkręcić i przepiąć dysk...
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Tak, tylko po zerwaniu plomb płacisz kary umowne zgodne z regulaminem telewizji n. Naprawdę nie warto płacić 650 PLN + koszt dekodera i chyba zerwanie umowy.

[ Dodano: 2010-01-05, 12:47 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
mirekin napisał/a:
lub przez hdmi przełączajac rozdzielczość na SD
Jakie urządzenia mają wejście HDMI i mogą zapisać sygnał?
Racja w nagrywarce z hdmi np panasonica jest tylko wyjście nagrywa się i tak przez skarta.
Ale chyba kiedyś będą nagrywarki blu ray, skoro są już w laptopach...

 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
mirekin napisał/a:
Naprawdę nie warto płacić 650 PLN + koszt dekodera i chyba zerwanie umowy.

Zależy jakie to filmy, może warto? :mrgreen: Ale fakt, że kara odstrasza. To już lepiej sobie kupić własny dekoder i robić z nim, co się chce. Ale co do zerwania umowy, to chyba nie robią Wam z n-ki co tydzień nalotu na mieszkanie, żeby sprawdzić, czy jeszcze są plomby?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
To już lepiej sobie kupić własny dekoder i robić z nim, co się chce.
Pod warunkiem, że dostawca sygnału nie paruje kart z dekoderami. Nie wiem, jak jest w N-ce.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Tak ,ale ja mam już drugi po 2 latach użytkowania... Wszystko kiedyś się może zepsuć lub będziesz chciał zmienić na cyfrę lub inny Polsat . Wtedy dekodera bez plomb ci nie odbiorą. Karta jest powiązana zdekoderem . Własnie dla tego mam w kuchni inna telewizje, bo splitterów jeszcze nie zrobili.:)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Pod warunkiem, że dostawca sygnału nie paruje kart z dekoderami. Nie wiem, jak jest w N-ce.
O żesz, w mordę, czyli nawet własnego sprzętu mieć nie można?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
O żesz, w mordę, czyli nawet własnego sprzętu mieć nie można?
U mnie w kablówce (Vectra) - nie. W Cyfrze+ chyba tak.
A w swoim TV mam gniazdo na moduł CI i tuner cyfrowy - nic, tylko włożyć kartę i mieć wszystko w du... znaczy w telewizorze. Jeden pilot, zero jakichś dziwnych pudełek z niedorobionym softem. A tak, to co najwyżej sobie mogę EPG pooglądać, no i dźwięk chyba jest, nie pamiętam już.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
A tak, to co najwyżej sobie mogę EPG pooglądać, no i dźwięk chyba jest, nie pamiętam już.

Polsat Syfrowy chyba się nawet nie uruchamia - nie wiem jak to jest na różnych modelach dekoderów, ale było sprawdzane na 2 ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
mirekin napisał/a:
Jak na razie z dekodera N zgrać filmy można poprzez złącze scart ( lub przez hdmi przełączajac rozdzielczość na SD). Wyjście USB jest programowo zablokowane i danych zdysku nie da się ściągnąć. Może kiedyś jakiś "haker" da radę... A na razie na moim panasie mam konflikt hdcp i legalnego blu raya z kompa nie mogę oglądać. Ten sam protokół jest w n;(

czyli konkretnie jak - podpiąć dekoder pod kartę telewizyjną kompa ? Komp by też musiał mieć HDMI albo trzeba by jakieś międzymordzie dokupić ? 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Polsat Syfrowy chyba się nawet nie uruchamia - nie wiem jak to jest na różnych modelach dekoderów, ale było sprawdzane na 2
Ale ja pisałem o wpięciu koncentryka bezpośrednio w telewizor. Nie wiem, czy sygnał cyfrowy puszczany przez kablówki różni się czymś od tego bezpośrednio z talerza, ale u mnie TV rozpoznaje mi wszystkie cyfrowe kanały i pokazuje EPG, bez udziału żadnego urządzenia zewnętrznego. Ino obrazu nie ma.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale ja pisałem o wpięciu koncentryka bezpośrednio w telewizor.

aaa, chyba że tak :-)

Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie wiem, czy sygnał cyfrowy puszczany przez kablówki różni się czymś od tego bezpośrednio z talerza,

wydaje mi się że tak, i że bez tunera nie da rady - vide

analogowa kablówka tunera nie potrzebuje, cyfrowa już tak (tuner widocznie służy jedynie do rozkodowania sygnału, a nie dostrojenia do konkretnego kanału)


w przypadku "satelity" działa to na trochę innej zasadzie

Jarek Dabrowski, po prostu myślałem że piszesz o C+, nie o kablu :-B
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
offtopujeta chopy aż strach :evilsmile: to jak zgrać , że wrócę do tematu głównego 8-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Wygląda na to, że wyczerpującą temat odpowiedź dostałeś w pierwszym poście mirekina. Więc już sobie offtopujemy. :mrgreen:
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
aha - a jak podłączysz kompa pod hdmi ?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Zdaje się, że można takim dżinksem za skromne 200 baksów.
http://www.hdfury.com/
Ale też nie jestem pewien.

A jak nie, to pozostaje scart/rca.

 

Viator  Dołączył: 08 Maj 2008
PiotrR napisał/a:
Albo rozkręcić i przepiąć dysk...
- nie da rady, te dyski są szyfrowane. Tam sporo pary poszło w zrobienie tego tak, żebyś nie mógł sobie zgrać :).
opiszon napisał/a:
wydaje mi się że tak, i że bez tunera nie da rady - vide

analogowa kablówka tunera nie potrzebuje, cyfrowa już tak (tuner widocznie służy jedynie do rozkodowania sygnału, a nie dostrojenia do konkretnego kanału)


w przypadku "satelity" działa to na trochę innej zasadzie

Jarek Dabrowski, po prostu myślałem że piszesz o C+, nie o kablu
Nowe telewizory mają tunery DVB, więc wystarczy im podpiąć sygnał - na przykład koncentrykiem, i mogą chodzić z telewizją cyfrową. Niestety nasi kochani nadawcy nie doszli jeszcze do tego, żeby dostarczać kartę klucz jako jedną z opcji (bez dekodera) - i co im zrobisz - mają lokalne monopole, musisz brać co jest. Jak chcesz nagrywanie to płać haracz.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
A nie można używać własnego tunera z dyskiem, lanem, usb etc? Np TAKIEGO.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach