fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
SMC Pentax-FA* 85mm F1.4 IF
Czy ktoś ma doświadczenie z obiektywem SMC Pentax-FA* 85mm F1.4 IF .Szukałem w internecie testów ale ten obiektyw za bardzo chyba nie jest popularny . Chodzi mi o obraz i AF
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
obiektyw zoptymalizowany do portetów w przeciwieństwie do A* 85/1.4.
Porównywanie go do 77Ltd trochę mnie dziwi - mam oba. 77Ltd to kompromis - maksymum portretówki w małej formie. FA*85 to obiektyw ekstremalny - zero kompromisu.

Wystarczająco ostry do portretów od f1.4. Wyjątkowy bokeh. AF działa z niezwykłą kulturą - bardzo precyzyjny dla K20D.

f1.4


f1.8
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szkło, którego po prostu nie da się nie lubić. Zarówno na filmie jak i na cyfrze, choć przy tej ostatniej lubią wyłaniać się aberracje. Polecam każdemu, jako podstawowe wyposażenie obok kita i dodatkowego zestawu eneloopów.

MZ-S, Fuji NPC 160
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Dawno nie widziałem takiego szkła, ile może być ono tak realnie warte?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Michu napisał/a:
Polecam każdemu, jako podstawowe wyposażenie
Michu rzadko, bo rzadko, ale jak się wypowie.... :evilsmile: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Polecam każdemu, jako podstawowe wyposażenie obok kita i dodatkowego zestawu eneloopów.
Mają w Lidlu?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Co to za nic niewarty klunkier.. Po co komu obiektyw, który robi jedno oko ostre, a drugie nieostre? Przecież to się do niczego nie nadaje ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
volender napisał/a:
Dawno nie widziałem takiego szkła, ile może być ono tak realnie warte?


tyle
 

charfa  Dołączył: 03 Maj 2009
Tyle będzie warte, jak ktoś zdecyduje się kupić :)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Piotr, malutki błądzik się wkradł w info z przysłonami. Pierwsze zdjęcie wg exifa robione na 1.8 a drugie na 1.4. :-P
Oczywiście nie zmienia to faktu, że jak to zobaczyłem to bylem pod dużym wrażeniem. A jak się spisuje pod słońce?
Poza tym szkoda, że to szkło jest raczej mało dostępne. No i póki co nie ma swojego nowego odpowiednika. Też uważam, że 77/1.8 to jednak nie to samo.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Piotr napisał/a:
obiektyw zoptymalizowany do portetów w przeciwieństwie do A* 85/1.4.

Powszechnie rozpowiadany w czasach analoga mit ;-) Serio, w praktyce swietnie sprawdza sie rowniez na odleglosciach sporo wiekszych niz portretowych. Warte kazdej wydanej zlotowki - oczywiscie w rozsadnych granicach :-) Do tego niemilosiernie ostre. Zeby nie byc goloslownym, ponizej testy DXO, gdzie obiektywnie pokazuje to, ze na f2.8 to szklo jest tak ostre jak uchodzacy za najostrzejszy w naszym systemie FA 50/2.8 macro(!!!!)
http://diabolpif.ifrance.com/bxurev7.html
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sculptor napisał/a:
No i póki co nie ma swojego nowego odpowiednika.

To sie okaze, jak to pojawi sie w handlu :-)
http://www.dpreview.com/n...15sigma85mm.asp
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Po portretach Piotra widać że to super szkiełko tylko że cena też super . Może warto zaczekać na sigme
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Sigma 50/1.4 jest droga, nie sądzę, żeby z 85/1.4 było inaczej.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Droga będzie. Tylko że będzie w sprzedaży, w przeciwieństwie do Pentaxa.
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
do pentaxa jest np na ebay ale cena 1200 euro
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bardzo mozliwe, ze bedzie tansza od uzywanego FA* 85/1.4, a to juz niezle :-) Gdyby kosztowala z 1000 zl taniej niz nowe firmowki C, N, S, to bylaby to fajna oferta.
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
matth napisał/a:
Sigma 50/1.4 jest droga

niewiele droższa niż NOWY Pentax 50/1.4 :!:
czyli dwa razy droższa niż używana 50'ka Pentaxa :-P

a na 85/1.4 Sigmy już zaczynam odkładać ;-) oby było mniej niż 3k... :roll:
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
espresso napisał/a:
Już też sobie tak myślę kogo było by stać na takie szkło gdyby się pokazało z logo Pentaxa...

A kogo stać na 70-200 Nikona? (tak mi się przypomniało bo dzisiaj w sklepie widziałem :-) ). Wcale nie mamy aż tak strasznie drogo w naszym systemie. Jak już będzie Sigma, to niech lepiej P wypuści *85/2 w cenie poniżej 2000 ostrą od pełnej dziury.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach