wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
Pentax AF 400 FTZ
Mam pytanie odnośnie tej lampy jeśli ktoś ją używał.Ustawiając zoom na lampie(24/28/35/50/105)podświetlają się poszczególne cyferki ale tylko gdy palnik jest podniesiony do góry w pozycji poziomej świeci tylko 24 myślę że to tylko problem z połączeniem(coś nie styka) ciekawi mnie czy podświetlane cyferki to tylko informacja jaki zoom mamy w danej chwili ustawiony na lampie czy wraz ze zmianą zoomu zmieniają się też jakieś ustawienia lampy.
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
wufel napisał/a:
Mam pytanie odnośnie tej lampy jeśli ktoś ją używał.

TAK.

wufel napisał/a:
Ustawiając zoom na lampie(24/28/35/50/105)podświetlają się poszczególne cyferki

Tak powinno być, od 28mm do 105mm. "24" nie powinno się zapalać przy "zoomowaniu" palnika.

wufel napisał/a:
ale tylko gdy palnik jest podniesiony do góry w pozycji poziomej świeci tylko 24 myślę że to tylko problem z połączeniem(coś nie styka)

Mniej więcej. Do 24mm nie wystarcza ruszanie palnikiem, konieczna jest dodatkowa nasadka rozpraszająca. Jej zamontowanie na lampie powoduje wciśnięcie mikroprzełącznika (czarna "kulka" o średnicy ok. 1.5 mm na górnej części palnika, przy zawiasie). Pewnie przy kręceniu lampą naciskasz ten przycisk i zapala się "24".

Pozdrawiam.
M.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
dzięki miałeś rację z tym bolczykiem do nasadki,blaszka latała wewnątrz było urwane mocowanie,naprawione i teraz podświetlane są te ogniskowe które trzeba
dzięki :-B
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Odświeżę wątek
Nabyłem lampę jak w tytule. Zdaję sobie sprawę, że lampa nie będzie miała automatyki TTL z k100d super tylko manual. Mam 2 pytania:
1. lampa błyska mi robiąc zdjęcie cały czas pełną mocą nawet jak ustawię na 1/4 błysku (pozycja L), czy to normalne przy cyfrowych korpusach?? dodam że mam też lampę 280T i tam da się błysnać słabszą mocą.
2. na pozycji S.B (stroboskop :?: ??) lampa nie błyska wogóle, nawet bez aparatu; świeci się tylko czerwona diodka nad włącznikiem. O co caman :?:
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi...
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
Ad. nr 1. Mam k200D i u mnie ta lampa wyraźnie błyskała 1/1 i 1/4 w zależności od ustawienia suwaczka.
Ad. nr 2. Pozycja S.B. jest odpowiedzialna tylko i wyłącznie za wspomaganie AF`u w aparacie. Tryb S.B. nie służy do błyskania. Zrób eksperyment, w bardzo ciemny pomieszczeniu spróbuj ustawić ostrość samym aparatem i aparatem z lampą na pozycji S.B. powinieneś zauważyć taki wzorek czerwony. Czas ostrzenia powinien być zauważanie krótszy.
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Dzięki za odpowiedź. Już odkryłem o co chodzi z tym słabszym błyskiem. Lampa AF 280T lepiej współpracuje z body cyfrowym, błyska słabszą mocą na wszystkich trybach pracy aparatu, natomiast AF 400 FTZ tylko w M; a ja zazwyczaj pracuję na Av.
Czyli z lampą jest wszystko ok tylko fotograf nie bardzo :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach