denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
d700 czy 5dII?
Mam pytanie do używających tych sprzętów, co brać do roboty? Niby wszystko przemawia za nikosiem, właściwie oprócz rozdzielczości. Tylko jest kwestia szkieł. Nie lubię za dużo dźwigać.
Jak się sprawuje C 24-105/4, fajny zakres ogniskowych tylko ciut ciemny. Do N myślałem o stałkach 24/2,8, 50/1,4, 85/1,8, dobrze myślę ;-) ? Albo sigma 24-70/2,8 i 85/1,8 w obu przypadkach najlepiej się sprawdzi? Poproszę juseruff o rady :-B .
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
denvi, hmm.. przecież te puszki kierowane są do zupełnie innych odbiorców. Nad czym tu deliberować?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Jak do roboty, to D700. :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Canon.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Meggido napisał/a:
Jak do roboty, to D700.
A Canon do zabawy?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dzerry, do lansu ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
matth, tzn.? Wiem, że Nikon to "koń czy też wół roboczy", tylko czemu "kotleciarze" z Canonami popylają. Czy jest jakieś drugie dno, czy o czymś nie wiem? :roll:
Wracając do tematu, poproszę o opinię o szkiełkach. Zwłaszcza nikosiowe 24 i 85 mnie interesuje.
Chociaż kusi C 24-105, jedno szkło do wszystkiego, sprawdzał ktoś w akcji?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Miałem to w ręku z C50d. Dość szybki i w miarę ostry, ale ostrością nie powala. No i pierścień ogniskowych pracujący odwrotnie niż "normalnie". ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
denvi, bo ND700 to sprzęt typowo reporterski, a 5D typowo nie reporterski. Jeden jest szybki i precyzyjny, a drugi niezbyt szybki ale odwdzięcza się obrazkiem. A tak poza tym i może nie do końca zgodnie z prawdą, ale dla mnie Nikon to zoomy, a Canon to stałki. Mimo tego, że Canon ma również dobre zoomy, a i w Nikonie zacna stałka się znajdzie.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Obecnie używam Nikkorów 35f2D i 50f1.4G. Oba są ostre, aczkolwiek 50 jest ostrzejsza.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
No, nowego Nikkora 24-70/2,8 byłoby miło przygarnąć, tylko troszkę drogo taki zestaw wyjdzie. Trochę krótki chociaż bokeh ładniusi i ta... CENA! Sigma za to paskudnie rozmywa, jak 20 letnia "pompka" :-( .
Dlatego w przypadku N celowałbym w tanie stałki.

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
denvi, rzuć monetą. Nikon ma lepszą 50kę, a Canon 85kę. Nikon ma sprawniejszy AF. Canon więcej pixeli, co akurat dla mnie nie jest zaletą, bo RAWy z nowej piątki są bardzo fajne, ale ważą za dużo. sRAWy mają gorszą jakość od RAWów ze starej piątki. Musisz zastanowić się nad szkłami i tym powinieneś się kierować.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
denvi napisał/a:
Jak się sprawuje C 24-105/4, fajny zakres ogniskowych tylko ciut ciemny.

Mam przyjemność na "codzień" korzystać z tego obiektywu. Ten zoom nie jest może najgorszym jaki można znaleźć (jest naprawdę dobry porządnym narzędziem), ale też niczym wybitnym się w sumie wg mnie nie popisuje. Na dole ogniskowych lekko winietuje (mi to nie przeszkadza, ale nie wszystkim może pasować).
Szkiełko dość ostre i nawet w miarę szybkie - jednak dla mnie to raczej dobre szkło podstawowe niż narzędzie do super ciężkiej pracy. W cięższych warunkach na pewno przydałoby się coś jaśniejszego. Co do stałek : korzystałem z 50/1.2 (jasne, ale na pełnym otworze miękkie), 35/1.4 - bardzo dobre szkło wg mnie. Klasykiem jest również 70-200/2.8 ale tutaj trzeba mieć dużo zaparcia (5D z gripem + 70-200 ważą naprawdę dużo) - niemniej, jest to bardzo dobry obiektyw. Nie jestem cherlakiem - przeszło 100 kg robi swoje, ale nie lubię się męczyć :)
Nikona nie używałem więc się nie wypowiadam.

Jeszcze jedno: abberacje w 24-105/4 : jak komuś przeszkadzają, to może i mieć uwagi, ale ja osobiście nie widziałem w tym problemu (albo nie było okazji zauważyć że są uciążliwe).

 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
Co do stałek : korzystałem z 50/1.2 (jasne, ale na pełnym otworze miękkie), 35/1.4 - bardzo dobre szkło wg mnie. Klasykiem jest również 70-200/2.8
Teraz to poleciałeś :mrgreen: , może na wstępie powinienem zaznaczyć, że celuję cenowo bliżej 10k a nie 30k ;-) . Więc światło bliżej 1,8-2 będzie wchodziło w grę. Tylko canonowe tańsze stałki bardzo badziewiasto się prezentują (budowa). Chyba właśnie sobie odpowiedziałem :-P . A może to tylko kanciastość nikorów z daleka wzbudza wrażenie solidności (muszę pomacać).
Jest trzecia opcja... patriotyczna! K-7. Mam ltd21 i 40, brać "kaśke" i 70. Jak myślisz MacRayers, ;-) ?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Zależy czy ile masz klamotów ze stajni Pentaxa i czy chce Ci się to wszystko przewalać....
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
denvi napisał/a:
Jest trzecia opcja... patriotyczna! K-7. Mam ltd21 i 40, brać "kaśke" i 70. Jak myślisz MacRayers, ;-) ?

Do ciężkiej pracy ? Da się nawet Zenitem, ale moim zdaniem lepszy komfort pracy da Ci jednak 5D czy D700. Zauważ, że np. DA40 i K7 to jest ogniskowa 60 i przesłona f/4 na takim 5D.
Poza tym jedna podstawowa rzecz - matryce! Nie mamy co porównywać matrycy K7 do tej z 5D czy Nikona (tutaj mogę tylko patrzeć na testy, bo nie robiłem nim zdjęć). Chodzi mi o wysokie ISO i dynamikę. Żal się powtarzać, ale gdyby K7 miał matrycę z Kiksa to ja bym to rozważył i próbował pozostać zawodowo w Pentaksie. Wtedy i tylko wtedy. Jeżeli chodzi o AF to K7 w gorszych warunkach dzięki diodzie daje sobie nawet lepiej radę niż 5DMarkII (parę testów robiliśmy z Kolegami Canonierami).
Jest inna opcja. Nie wiem czy możliwa. Poczekaj parę chwil... Pentax na pewno pokaże coś, co zaspokoi gusta ambitnego APS-owca czy nawet FF. Wszystko na to wskazuje i nie chcę się tutaj rozwodzić na ten temat, ale... wystarczy popatrzeć na zaawansowanych użytkowników naszego forum (tych lepiej poinformowanych). Sprzedali Limitedy DA, zoomy DA* nie kryjące FF. Naprawdę, wydaje mi się że rewolucja i do nas dojdzie. Ja jej raczej nie oczekuję (mi wystarczy K7Super czyli APS-C z matrycą taką jak w Kiksie) - za bardzo cenię wagę i kompaktowość K7 i Limitedów.
Zresztą, są u nas zawodowcy - oni nie bez przyczyny korzystają z FF Canona/Nikona.
Moje zdanie (amatora) jest takie - jak nie muszę (a tak jest najczęściej) to nie biorę ciężkiego, siermiężnego 5D+Grip+ciężkie eLżbiety. W zupełności i w większości przypadków mogę polegać na K7 (naprawdę nie porównujmy go z K20D w zakresie choćby AF). Bałbym się jednak matrycy K7 (ISO i dynamiki) z Limitedami w Kościele. No fakt, mam lampę, ale nie zawsze o to chodzi. Natomiast K7Super + Limitedy = rozwiązanie dla mnie IDEALNE.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
Natomiast K7Super + Limitedy = rozwiązanie dla mnie IDEALNE.
Dla mnie też, tylko nie będzie mnie stać na ładowanie w 2 systemy :-( . Do cykania dla przyjemności, na wakacje itp. zestaw z jakim inne systemy odpadają. Żadne "deczysta" i 7d mnie nie rusza. Wstydliwy jestem i z klocem typu d700+zoom na miasto nie wyjdę, krzaczory mi tylko zostaną :-/ . Ehh..., żeby chociaż sdm w da16-50 był szybszy.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
denvi napisał/a:
Dla mnie też, tylko nie będzie mnie stać na ładowanie w 2 systemy

No chyba naprawdę mało kogo kogo stać. Jak możesz - poczekaj. Pewnie niedługo wyjdzie nowy sprzęt w Pentaksie (ja liczę na K7Super, inni dodatkowo na FF). Jak musisz już teraz działać - zmieniaj na FF i koniec (byle nie SONY ;-) , bo Alfy pełnoklatkowe szumią bardzo zacnie... chociaż cały czas jak myślę o Zeissie 135/1.8 z AF jaki można podpiąć do niej...)
 
flaxalf  Dołączył: 22 Sty 2009
denvi, nie napisałeś do jakiej roboty (albo mi umknęło). Używałem przez kilka dni N D700 - wg mnie do roboty baardzo sie nadaje. Mały OT. Znajomy, który przez kilkanaście lat zawodowo używał C po przejściu na cyfrę (też C) narzekał na rożne rzeczy a głównie na współpracę z lampą. Kilka miesięcy temu z ciekawości wziął do ręki D700 z Nikkorem 24-70/2,8 i lampą. Efekt był taki, że pozbył się 5D i szklarni. Używa teraz D700 i jest zadowolony. Był w każdym razie 20 minut temu jak trafiłem na ten wątek i z ciekawości zadzwoniłem do niego :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Nie bierz pod uwagę 24-105/4 IS podczas wyboru systemu - to jest przeciętne, dość porządne szkło. Ale na pełnej klatce bez rewelacji (brzeg). Na cropa to już faktycznie dobry obiektyw, tylko wąski z kolei. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach