Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dołączam się do pytania marcinn'a, też potrzebuję jakiegoś światełka ciągłego do domu i myślę, że mogło by to być niegłupie rozwiązanie. Nie ma chyba regulacji mocy ale można wyłączać jedną żarówkę więc coś tam zrobić można.

[ Dodano: 2009-12-14, 07:54 ]
No i nie ukrywam, że i cena jest kusząca. ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Jeśli już to proponuję samemu sobie taki zestaw kompletować. I tak w wersji minimum - po pierwsze: oprawka trzy-żarówkowa i trzy żarówki. Po drugie: parasolka powinna być ODBIJAJĄCO-ROZPRASZAJĄCA. W wersji maksimum to proponuję coś TAKIEGO. Oczywiście mogą się przydać jeszcze blendy i uchwyty do ich mocowania dodatkowego na statywach.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
izbkp, ale to wychodzi tak ze 3x drożej, chodzi o to czy to co pokazał Marcin to nie jest jakiś totalny shit, przynajmniej na początek.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Eldred napisał/a:
Dołączam się do pytania marcinn'a, też potrzebuję jakiegoś światełka ciągłego do domu i myślę, że mogło by to być niegłupie rozwiązanie. Nie ma chyba regulacji mocy ale można wyłączać jedną żarówkę więc coś tam zrobić można.

napisze tak mam cos podobnego i napiszę tak dobre jakos światło modelujące i zeby af sie w ciemnosciach nie gubił nic więcej za mala moc zamist jednej ze swietlówek dac żarówke błyskową i wtedy dopiero można cos z tym zrobić ewentualnie kupić potrójną oprawkę i pokombinować z samymi świetlówkami nie polecam raczej
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Eldred, imo to do czego podlinkował Marcin można wrzucić w kategorię "shit" właśnie przez parasolki i słabiutkie żaróweczki. Zwracam uwagę na to, że mimo tego, że na stronie opisują żarówki o mocy 85W to w zestawie są takie o mocy 30W, kto nie doczyta to się zdziwi ;)

Kompletując sobie samodzielnie takiego coś możemy przecież zacząć od 1 (ale mocnej) żarówki a potem wraz z czasem dokupić następne żarówki, blendy, uchwyty do nich etc.
Czyli na początek:
statyw - 45,-
oprawka potrójna - 42,-
żarówka 125W - 55,- (i już mamy 4 razy mocniej niż w linkowanym zestawie)
parasolka - najtańsza odbijająca: 17,-
razem: 159,-

No i wydaje mi się, że na minimum to trzeba mieć takie dwa zestawy ;)

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
joker333, izbkp, dzięki za konkrety :-D :-B :-B
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
To juz chyba zostalo w tym watku napisane, moze sie powtorze, ale naprawde odradzam te wszystkie wynalazki typu zarowki blyskowe, jakies kombinacje zarowki + swiatlowki i tego rodzaju eksperypenty. Jezeli mozecie sobie pozwolic na wydanie okolo 220zl na lampke, to szczerze i z calym przekonaniem polecam lampe CY-100MR.
Ta lapka ma calkiem przyzwoita moc (do domowych warunkow wystarczy), moc ta jest regulowana i jest jeszcze swiatelko pilotujace. W zasadzie wszystko czego potrzeba.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Moim zdaniem światło stałe jest fajne - ale warunek jest taki, że musi go być dużo - bardzo dużo ;) a i odpada wtedy wieczny problem polegający na tym, jak z głową wyzwalać błyski ;)
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
izbkp napisał/a:
Moim zdaniem światło stałe jest fajne - ale warunek jest taki, że musi go być dużo - bardzo dużo ;) a i odpada wtedy wieczny problem polegający na tym, jak z głową wyzwalać błyski ;)

ja sobie zbytnio tego nie wyobrażam no może poza ringiem polecam na zime jak ktos ma zimno w mieszkaniu szczególnie
Sebastian napisał/a:
CY-100MR.

a to sie zgadzam najwiekszy minus tej lampy to brak bowensowskiego mocowania i jak już człowiek ma kase na tą lampę to się zastanawia czy nie lepiej dopłacić do cy200k i tak wkoło :mrgreen:
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
joker333 napisał/a:
najwiekszy minus tej lampy to brak bowensowskiego mocowania


w ofercie jest taka prowizorka:

http://funsports.pl/p,pl,...cm++bowens.html
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
joker333 napisał/a:
Sebastian napisał/a:
CY-100MR.

a to sie zgadzam najwiekszy minus tej lampy to brak bowensowskiego mocowania i jak już człowiek ma kase na tą lampę to się zastanawia czy nie lepiej dopłacić do cy200k i tak wkoło :mrgreen:


Tylko po co Ci mocowanie bowensa do takiej lampki? Przeciez przyzwoity softbox kosztuje prawie tyle co ta lampka, a do tego jest pewnie od niej ciezszy. Mocujesz do niej parasolki i wszystko gra. Do mini studia z niskim bedzetem nadaja sie idealnie.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Są także parasolko-softboxy dedykowane do tej lampy ;)
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
Sebastian napisał/a:
Tylko po co Ci mocowanie bowensa do takiej lampki? Przeciez przyzwoity softbox kosztuje prawie tyle co ta lampka, a do tego jest pewnie od niej ciezszy.

chociazby kiedyś możesz zmienić na lampy większe to dobrze jest móc nie zmieniać juz oprzyrządowania
DarekK napisał/a:
w ofercie jest taka prowizorka:

widziałem w sumie wyjście to jest jakieś myślałem ze droższy jest chociaż już to plus lampa to prawie używana cy200k będzie
 

marcinn  Dołączył: 30 Mar 2009
Dzięki za poruszenie tematu..
Więc z tego co zrozumiałem, to nie opłaca się tego kupować , ponieważ jest to shit??
http://www.systembank.pl/produkt,993,1581.html :-|
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
marcinn, TAK, Tak, tak ;P
 

marcinn  Dołączył: 30 Mar 2009
Dzięki,dzięki, dzięki :-P
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Podczepię się tutaj, bo nie mogę znaleźć innego adekwatnego wątku (ale chyba gdzieś już ktoś o to pytał).

Mianowicie szukam systemu mocowania tła (oraz same tła), który można w każdej chwili złożyć i schować np. za zasłonami. Wielkość tła taka, aby dało się sfotografować całą postać. Ktoś, kiedyś o czym takim pisał, chyba plwk, jeśli się nie mylę? Może macie coś podobnego i używacie i możecie polecić (albo odradzić)?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pewno to nie byłem ja ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
andrusz, zamówiłem takie coś: http://allegro.pl/item967...tlo_1_6x5m.html
Pomijając fakt że przysłali mi dwa razy to po pierwszym złożeniu wygląda przyzwoicie. Problem jest taki że poprzeczka jest nieskładana - są zestawy po 240zł bodaj ze skręcaną poprzeczką, powinny być znacznie lepsze, mnie na razie nie stać. Natomiast z teł polipropylenowych polecam tylko białe - faktura jest beznadziejna, jeśli tego nie przepalisz chociaż o 1EV na powiększeniu będziesz miał kropeczki pod stopami (biorę pod uwagę to o pełnej postaci :-) )
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
http://www.foto-net.pl/sk...a-te%C5%82.html
tutaj coś w miarę taniego jak na takie zestawy. nie wiem, czy warto polecać, bo nie używałem nigdy.
na tło najlepiej kupić fizelinę w różnych kolorach (np. biały i czarny). wyjdzie w miarę tanio, a takie tła wytrzymują trochę dłużej niż papierowe. oczywiście i tak, i tak trzeba przygotować się na wymianę tła co jakiś czas.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach