szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Eldred napisał/a:
przecież ta sigma nie jest nawet pełnoklatkowa??

Winieta jest w modzie ;-)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
szczypiorrr napisał/a:
Winieta jest w modzie

No niezupełnie nikony tak jak soniacze po podpięciu szkieł niepełnoklatkowych wykorzystują tylko część matrycy do obrazowania Apsc. Jak pamiętam to Nikon ok 5Mpix, a sony ok 11
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
pawel1967 napisał/a:
Nie wiadomo jak zadziała lampa . Trzeba było robić testy .


Tak miałem w K 100,w K-7 jest bardzo dobrze ,biały kolor czy odblaski już nie wpływają nie korzystnie na pomiar.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
A jednak miałem w sobote K7 kę w praniu . Poprawiło się co do K10 i K20 ale nie tak aby było dobrze . Pentax musi poprawić współprace z fleszem . Ucina błysk . Ale następny model Pentaxa jestem pewny poradzi sobie z tym i wypuszczą lampę nowocześniejszą niż 540FGZ

[ Dodano: 2010-05-21, 08:10 ]
Za to łatwość pracy pokrętło (to ważne ) czynią K7 dużo łatwiej obsługiwalny aparat niż D300s . Tutaj aby przestawić funkcjęszybko muszę użyć obu rąk w Pentaxsie jednej i jest szybciej . Lustrzanka ta jest przyjazna dla użytkownika
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
pawel1967 napisał/a:
Ucina błysk


Tak z ciekawości to co masz na myśli?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Lampa Pentaxa wysyła błysk jeśli na swej drodze napotka białą suknie lub coś białego . Po prostu nie dopuści do przepalenia pikseli co skutkuje niedoświetleniem i dużym ziarnem widocznym po obróbce . Zdjęcia ze starego DSa i 500ftz były o niebo mniej zaziarnione niż np K10 i 540FGZ , 500ftz obficie naświetlała bez przedbłysków , rozproszone światło to było coś pięknego . Gdyby Pentaxy nadal stosowały wsteczną kompatybilność z lampami przy zachowaniu funkcji TTL nikt by nie chciał nowych lamp , pamiętam że gdy założyłem pierwszy raz do DSa 540FGZ byłem zniesmaczony nawyciągałem się zdjęć w photoshopie . Teraz na świecie jest gonitwa za poprawieniem jakości błysku dlatego Pentax też dopędzi tak jak zrobił to w dziedzinie autofokusa . Któremu można już zaufać
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
rbucz napisał/a:

A swoją drogą b. chętnie spotkałbym się z kimś z Wa-wy mającym K7 + 16-50, żeby porównać bezpośrednio, bo mnie ciągle K7 nęci.. Jak są chętni, to :-B się znajdzie albo co tam kto lubi... ;-)


nie posiadam niestety 16-50* ale gdybys chcial zrobic deal na moje K7 :-) to jestem w stanie przyjsc na piechote z Kabat, a po drodze przeplynac w plaw wezbrane nurty Wisly :) dla Twojego C5d :shock:

tyle sie naczytalem, jaki to moj K7 beeeeee, czas go chyba sprzedac :-/
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
A wracając do tematu głównego ;-)
Nie da się chyba wybrać body bez dokładnego obejrzenia, obmacania i wypróbowania. Komfort pracy z body to moim zdaniem najważniejsza jego cecha. Jednym wygodniej pracuje się malutkim K7 a innym z wielgachnym 1D.
Moim zdaniem wszystkie cechy amatorskiego body są mniej ważne od poziomu radości jaki zapewnia ono użytkownikowi.
 
hasky  Dołączył: 23 Maj 2010
Jak na razie używam K10 i nie narzekam na jakość zdjęć a biorąc pod uwagę to , że wszędzie piszą o dużym skoku jakościowym między K10 a K7 myślę , ze to rewolucyjny aparat. Potrzebuję drugiej puszki więc zakup jest bliski...
Nawet jeśli canon byłby lepszy nie ma to dla mnie znaczenia ponieważ pentax nigdy mnie nie zawiódł :)
Może nie jestem jakimś tam wielkim artystą ale zapraszam do
obejrzenia kilku zdjęć z K10 i z obiektywów 31mm i 77mm Limited

http://www.hasky.net
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
hasky, fajne fotki. Jakiego tele używasz?
 
hasky  Dołączył: 23 Maj 2010
tak jak pisałem wcześniej praktycznie 99% zdjęć na mojej stronie to
wspomniane limitety...
Pozdrawiam :)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
hasky, sluby i eventy K10? :) Toz to szok :)
Dobre zdjecia. Kiedys bede mial ta 31.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
zdjęcia bardzo fajne :-B - i wracamy do punktu wyjścia to nie pucha a obiektyw robi zdjęcie no i fotograf a dobre obiektywy do każdego systemu są drogie.
ja robię zdjęcia pentaxem bo go lubię póki co w planach mam kx i k7 jak jeszcze troszkę stanieje
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
adriano210 napisał/a:
zdjęcia bardzo fajne :-B
w kosciele ISO 100 i lampa na wprost :shock:
 
hasky  Dołączył: 23 Maj 2010
folab napisał/a:
adriano210 napisał/a:
zdjęcia bardzo fajne :-B
w kosciele ISO 100 i lampa na wprost :shock:


jest tylko jedna fota z lampą na wprost , więc nie rozumiem Cie troszkę ?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
hasky napisał/a:
jest tylko jedna fota z lampą na wprost , więc nie rozumiem Cie troszkę ?
A to przepraszam ,zasugerowałem się bardzo głębokimi cieniami na tych zdjęciach myslałem że to z powodu nieumiejętnego zastosowania lampy błyskowej.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
espresso, a jak spisuje się Twoja K-7? ,pytam bo kiedys miałes problemy.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
espresso napisał/a:
wpadł do mnie dzis kolega, jedniodniowy, szczęśliwy posiadacz 50D (dotychczas D7D, użytkowany wyłącznie w trybie Av +jpg :-P ).

Są też ludzie robiący na trybie ręcznym i w rawach niewyobrażalne kaszany. Sam rzadko używam rawów, bo nie mam takiej potrzeby ani wielu kart, a i zdjęcia wywołuję zazwyczaj tyko do albumu (z wyjątkami), używam też trybów Av/Tv/M. Znając pewne zasady w trybie AV można robić zdjęcia tak samo dobre i lepsze jak na M. Tak więc nie szufladkujmy tak łatwo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach