kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Thadeus napisał/a:
Zapytaj się kolegi na której migawce.

Jezeli chodzi o przebieg, to kolega mowi ze 30K albo 50K ale nie pamieta.
Zaplacil cos ok 4600 i ma jeszcze rok gwarancji (w miare nowka).
Bez gwarancji wtedy byly po 3500.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
andybond napisał/a:
No i oczywiście więcej w jednostce czasu

W moim przypadku, to mniej istotny parametr. ;-)
andybond napisał/a:
prawie każda rzecz ma napis Made in China

Ja mam wszystkie klamoty z napisem "Made in Japan". :shock:
andybond napisał/a:
Ten znak to po naszemu właśnie wygodniej szybciej łatwiej i przyjemniej dla producentów

Nie, dla mnie. Przynajmniej nie stresuję się czy mi AF trafi albo zdąży za galopującym ślimakiem. :-B I nie muszę podglądać każdego zdjęcia czy aby ostrość jest tam gdzie chciałem. :mrgreen: :-B
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:

Ciekawe czy ktoś się jeszcze daje nabrać na tę propagandę manualnych stałek K lub M42.


Ja. Ja daję się nabrać. Niekiedy również taką propagandę rozsiewam, ale tylko czasem.

A w muzeach będą w przyszłości oglądać Limitedy.
 
CanisLupus  Dołączył: 10 Sty 2007
Sam kupiłem 5D jakieś 2 miesiące temu z przebiegiem 100 klatek :mrgreen:

Miałem takiego farta że sprzedającemu padła migawka w okolicach 6000 i wymienił ją na nową w ramach gwarancji. Potem zrobił tylko 100 klatek ponieważ w plecaku pojawiła się nowa 5tka.
A zapłaciłem 800 funtów.

Zgodzę się z tym że piątki w większości przypadków są mocno zajechane, ale w Polsce.
W UK ludzi stać na tego typu wydatki w ramach domowego budżetu.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
andybond napisał/a:
Benek napisał/a:
Ograniczeniem jest kasa, a nie dostępność sprzętu.

Całkowicie się z tym zgadzam.jak słyszę od kogoś kto wybrał C czy N że wybrał te systemy ze względu na zatrzęsienie optyki a od 3 lat cyka tylko kitem to mnie krew zalewa :evilsmile:

Z dostępnością używanych szkieł to jednak w C i N jest znacznie łatwiej (taniej). Bo to nie o dostępność w sklepie tak naprawdę chodzi, a o ceny i dostępność na rynku wtórnym. Nie porównujmy z manualami bo to przecież niepoważne. Choć prawdą jest, że i na zajechany złom w tej masie też łatwiej trafić (przkonałem się na własnej skórze).

Z innej beczki, jak ktoś chce FF, to kupno 5d jest mimo jego leciwości (wyraźnej) dobrym pomysłem. Sprawdzić, i pstrykać. Tak to już jest z używkami, że nigdy nie ma pewności kiedy padną (mi akurat padały częściej szkła na gwarancji, na dodatek Pentaksy :-/ ). Za ok. 3000 można kupić body, które jeszcze długo pochodzi. Migawka - 900zł - nawet gdyby padła, to ciągle nie jest to straszna kwota za możliwości, które daje. Oczywiście, jak ktoś ma wstręt do używek, sprawa jest oczywista.

Co do użyteczności FF - można dyskutować, ale czym zastąpić jasne stałki z AF 24-35mm, jeśli się takie lubi, na APS-C? Chyba tylko Sigmą...

Co do argumentu o ciężarach i gabarytach - ba! też bym chciał FF z naleśnikiem i w rozmiarze PEN-a ;-) Wielu podpina do małego aparatu gripa, żeby był większyi cięższy , bo "się lepiej trzyma" - więc ergonomia to rzecz względna.

Ale, że nie ma ideałów- ciągle nie do końca leży mi kolorystyka fotek z Canona. Kręcę ustawieniami, balansem itd. - z Pentaksa jakieś ładniejsze. Może kwestia przyzwyczajenia :-D .
Problemy z kompatybilnością z innymi producentami. Metz z Canonem - to już nie Metz z Pentaksem... Sigma - ludzie legendy piszą... No i zielony guzik. Takie proste i takie genialne. Tego zwłaszacza przy pracy z lampą na manualu mi brak.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Mnie w sumie zielonego przycisku nie brak, bo i tak cały czas pracuję na AV. To czego brakuje mi z Pentaxa, to tego magicznego tryby TAV. Bardzo dobrze się sprawował zwłaszcza przy fotografii kolejowej.
W szklarni mam same używki w stanach od bardzo dobrego, do idealnego, prócz 50f1.4, którą nabyłem nową.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
rbucz napisał/a:
ciągle nie do końca leży mi kolorystyka fotek z Canona
to ja mam odwrotnie, wszystko mi nie pasuje oprócz samego obrazu, jaki generuje "piątka" :-P . Po prostu nie ma sensu obrabiać, jpegi są dla mnie wystarczające wyplute przez puchę. Ostrość jest lepsza oczywiście z rawów. Niestety mam PS3, który marka II nie obsługuje, a fabryczny program to dla mnie jakaś tragedia. Następny wydatek - lightroom :evil: .

 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Meggido, a jak włączysz trym M i AutoISO to nie masz tego samego co TAv?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
deckard, rzeczywiście. Nie wpadłem na to, jak to możliwe? :shock: Dziękuję za pomoc! :-B
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Meggido, tak przypadkiem zauważyłem, że AutoISO nadal działa na M. Uczę się dopiero D700 bo mam od tygodnia ale ta puszka jest niesamowita (ostatnie odkrycie - blokada siły błysku).
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
deckard, wiem, posiadam już ten sprzęt od marca i nadal mnie zaskakuje. Opanowanie światłomierza mi trochę zajęło i kompletacja szklarni. :-B
 

Viridian  Dołączył: 08 Paź 2006
andybond napisał/a:
Niestety gdy Sears Tower zamieni się w pył

Nota bene, biurowiec od paru lat nazywa się Willis Tower - macierzysta korporacja zdecydowała się go sprzedać i jednym z warunków zakupu była zgoda na zmianę nazwy przez nowego właściciela ;-)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Kończąc całe te moje rozważania na temat systemu to powiem, że zostaję w Pentaxie. Rzeczona Sigma znalazła się jednak na Żeromskiego. Szkiełko ze wszech miar mi odpowiada. AF bardzo szybki, rozdzielczość na F4 jest bardzo dobra.
Zaraz dam kilka sampli w oddzielnym temacie, bo widzę, że dotąd taki nie powstał.
 
MusicMan  Dołączył: 12 Maj 2008
rbucz napisał/a:
Ale, że nie ma ideałów- ciągle nie do końca leży mi kolorystyka fotek z Canona. Kręcę ustawieniami, balansem itd. - z Pentaksa jakieś ładniejsze. Może kwestia przyzwyczajenia .


Dla mnie K10D z 50/1.7, 135 dawaly kolory idealne, tak naturalne.. swietne. Ale brakowalo mi jasnych szerokich stałek jak 35/1.4 ( z FF) w canonie. Szkoda, że P nie ma takich limitedow bo bym nie zmienil systemu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MusicMan napisał/a:
Ale brakowalo mi jasnych szerokich stałek jak 35/1.4 ( z FF) w canonie. Szkoda, że P nie ma takich limitedow bo bym nie zmienil systemu.


Rozumiem, że masz w swojej torbie foto EF 31/1.4? ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Benek napisał/a:
Rozumiem, że masz w swojej torbie foto EF 31/1.4? ;-)

Aż sprawdziłem ile kosztuje... 5200-6000zł (ceneo) :shock: :shock: :shock:

Benek teraz już rozumiem skąd to pytanie :evilsmile:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Wcale się nie dziwię MusicManowi. To świetny obiektyw. Chyba najczęściej używany przeze mnie w Canonie. Lubię go tak bardzo jak DA40Ltd. Choć muszę przyznać, że oba wolę na pełnym 135, w wypadku Pentaxa, na analogu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
Wcale się nie dziwię MusicManowi. To świetny obiektyw.

Nie wątpię, że to b. dobre szkło. Pewnie porównywalne z ciutkę ciemniejszym FA 31/1.8. Gdybym się zawodowo parał fotografią i miał Canona, chyba bym sobie takie cacko kupił.

Ale biorąc pod uwagę jego cenę - zwłaszcza dla kieszeni fotoamatora - zastanawiam się czy nie mamy tu do czynienia z syndromem opisanym przez Jacka S
Jacek S napisał/a:
A tym co nie wystarczał APSC już dawno zmienili system, kupili Canona 40d i czekają spokojnie aż FF jeszcze stanieje. Znam też takich, którzy kupili nikona d700 na raty bo ma świetny autofokus, ale na razie z braku kasy inwestują w manualne szkła.
 
MusicMan  Dołączył: 12 Maj 2008
Jasiek, nic złego, są świetne, ale dla mnie nieco za wąskie. "moją" ogniskową jest 35mm w dół na FF.
Andrusz, rzeczywiście ta 35/1.4 nie jest tania, trochę sie dziwisz cenie, ale tak prześledzić Twoją stopke, to też się mozna za glowe zlapac :D - zliczałeś kiedyś? Nie polecam... :>
Powrzucam z czasen troche sampli z tego szkiełka do bokehow - sam chętnie porównam z legendarnymi 77 i spółką...
Benek, w przeciwieństwie do Jacka S ja zawsze przyklaskuje takim co ciułająna na wymarzony d700, potem jada kolejny rok na manualach a przy okazji na wodzie i sucharach zebyw koncu dokupic wymarzone 24-70/2.8.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
iphone

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach