deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Phoenix Zoom Telephoto 100-400mm f/4.5-6.7 ?
Witam wszystkich! Z wielka uwaga od kilku tygodni czytam wasze forum i powoli wciagam sie w pogon za super szkielkami, ktore jak niektorzy sadza zastapia talent i umiejetnosci. Bedac o tym przekonany(patrz wyzej :-) mam male pytenie czy mial ktos stycznosc z takim szkielkiem i czy jest warte zachodu. cena okolo 210$. Dziekuje i sledze nadal wyscig za tym co najlepsze ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Byl podobny temat jakos nie dawno, ... raczej bez rewelacji.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
deniel napisał/a:
powoli wciagam się w pogon za super szkielkami

deniel napisał/a:
cena okolo 210$

To trochę chyba przeczy jedno drugiemu :roll:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na początek:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3258
Światło 6,7 na długim końcu sugeruje nostalgię w oczach tego szkła podczas poszukiwań autofocusa. Tym bardziej, że to 400mm. Z drugiej strony 6-7 baniek za owe 400mm wydaje się mało, ale nie sądzę, byś był zadowolony z jakości obrazu na tej ogniskowej. Może po przymknięciu o działkę - dwie. Tylko że wówczas robi się już tak ciemno, że niezłym pomysłem wydaje się przyspawanie na stałe statywu do tego obiektywu.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Cytat
Wlasnie zamowilem 50-200 i zastanawiam sie nad SMCP-D FA 100mm f/2.8 bo jest okazja kupic taniej w USA. Zapytalem o ten obiektyw ,bo nie slyszalem wczesniej o takich cudach za takie pieniadze :-) a poza tym cos dluzszego by sie przydalo a kolejne 500euro to tak szybko samo sie nie uzbiera :-) Dzieki za pomoc chyba trzeba to szkielko odpuscic bo nie lubie spawac statywow.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
deniel napisał/a:
SMCP-D FA 100mm f/2.8 bo jest okazja kupic taniej w USA


Tzn za ile? Bo u nas 2k co i tak chyba bardzo drogo nie jest...
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Znalazlem za 439$ i nie sprawdzalem ile kosztuje w Polsce tylko w Niemczech.Przesylka odchodzi bo przywiezie go znajomy.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
deniel napisał/a:
Znalazlem za 439$ i nie sprawdzalem ile kosztuje w Polsce tylko w Niemczech.Przesylka odchodzi bo przywiezie go znajomy.


No to ladna cena, jesli masz gotowke to bierz, a za fajna portretowke bedzie tez robic.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Dzieki waszemu forum tez juz sie dowiedzialem ,ze mozna robic makro fajne portreciki.Cena jak sam mowisz jest niezla wiec jest to godne uwagi a dokladniej kupienia.Tylko ma mam dylemat czy nie kupic troche drozszego Pentax SMCP-FA 77mm f/1.8 Limited Edition,jakie sa roznice i o ile jakie takie istnieja?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Różnica to ponad 1 działka światła. Nie wiem, jak bokeh, ale kupując FA 100 masz jednocześnie obiektyw macro. Natomiast jeśli macro jest dla Ciebie czymś totalnie zbędnym i jesteś o tym głęboko przekonany - bierz "77".
Przynajmniej ja bym wziął.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
deniel napisał/a:
Dzieki waszemu forum tez juz się dowiedzialem ,ze mozna robic makro fajne portreciki.Cena jak sam mowisz jest niezla wiec jest to godne uwagi a dokladniej kupienia.Tylko ma mam dylemat czy nie kupic troche drozszego Pentax SMCP-FA 77mm f/1.8 Limited Edition,jakie sa roznice i o ile jakie takie istnieja?


Powiem tak, 100 uzyjesz do macro i portretow, 77 nie... 100 jest ciemniejsza, no i najwaznejsze 77 to limited, i jest w sumie legenda, 100 zawsze zdazysz kupic 77 podobno sie koncza...
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
Cytat

Teraz to juz zglupialem,to do czego uzyje 77?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
deniel napisał/a:
Teraz to juz zglupialem,to do czego uzyje 77?


77 uzyjesz do:
Szpanowania!
Portretow
Szpanowania!
Lekko oddalonych scen
Szpanowania!
Szpanowania!
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
deniel napisał/a:
Teraz to juz zglupialem,to do czego uzyje 77?


77 uzyjesz do:
Szpanowania!
Portretow
Szpanowania!
Lekko oddalonych scen
Szpanowania!
Szpanowania!

dodatkowo będziesz hejtowany (jak już kupisz) ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
macioh napisał/a:
dodatkowo będziesz hejtowany (jak już kupisz) ;-)


Ale to raczej skutek uboczny ;)
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
No to dzieki ,ze nie ma opcji prania bez bez zamaczania bo to bylby szpan :-) Wezme jednak 100 ,bo makro obiektyw sie przyda. Jest jeszcze jakis fajny obiektyw do szpanowania poza 77 bo u mnie tutaj to maja juz takie 77. :-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Wszyskie gwiazdki sa do szanowania. Mozesz tez sobie kupic 35/2. Bardzo dobre szklo.
 

deniel  Dołączył: 15 Kwi 2007
milo napisał/a:
Mozesz tez sobie kupic 35/2. Bardzo dobre szklo.
a tak naprawde do czego mi takie szkielko? Znalazlem za 300$ i chyba nie jest to zbyt drogo? Moze jednak zostac przy 100 bo chyba ro bardziej uniwersalne szklo,czy sie myle?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
NO to jest szklo dosc uniwersalne. Ostre od pelnej dziury. Pieknie rysyjace.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach