Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mniejszy. Raczej FA43, ale z osłoną.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No to może jeszcze pociągnę w tym wątku szanownych kolegów za język. Rozumiem, że do DA 21, podobnie jak DA 40 bezproblematycznie można założyć taki oto dekielek? Nie będzie zawadzać o wbudowaną lampę?

 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Hmm, dlaczego miałby zawadzać? :roll:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Chodzi mi o to, czy po podczepieniu do np. DA 40, górny wystający uchwyt dekielka (uchwyt zwalniający dekielek) można bez problemu, wygodnie nacisnąć palcem. Patrzę teraz na obiektyw doczepiony do body, i widzę, że pomiędzy górną krawędzią obiektywu i dolną krawędzią wbudowanej lampki jest niewiele miejsca.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Na PPD Pentagram miał podpięte to szkiełko do k10 i tam jest pełno miejsca.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Meggido napisał/a:
Na PPD Pentagram miał podpięte to szkiełko do k10 i tam jest pełno miejsca.

Ja mam k-7.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Nie sądzę aby była jakaś gigantyczna różnica.
 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
Przecież ten dekielek (i każdy inny) można założyć w każdej dowolnej pozycji,
niekoniecznie z przyciskami w pionie :idea:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Meggido napisał/a:
Nie sądzę aby była jakaś gigantyczna różnica.

Ja też nie sądzę. Ale może ktoś wie, a nie tylko sądzi jak my dwaj. ;-)
 

Nazca  Dołączył: 06 Cze 2010
Żadnego problemu.
Google Twoim przyjacielem. :)
http://www.bhphotovideo.c...warovski-05.jpg
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Taki "dekielek" mozna załozyć na DA 21,ale ze zdjętą oryginalna metalową osłoną.Osłona-jak wiadomo-ma wycięty kadr.Trzeba ja zdjąć (sprytne mocowanie) w wtedy można dekielkowac i wekować.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Benek napisał/a:
Ale może ktoś wie,
Wiem, ale nie powiem. :-P :mrgreen: Każdy z DA LTD ma średnicę filtru 49mm. To nie wiem jak może zawadzać dekielek (a raczej palce) o lampę. No chyba, że w baaardzo grubych, zimowych rękawicach, to faktycznie, może byc trudno.
 

Nazca  Dołączył: 06 Cze 2010
Chyba w hokejowych, bo w zimowych to też ciężko... :mrgreen:
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Benek napisał/a:

A nie nazbyt sterczący ten DA 15? W sensie - czy nie jest już (stosunkowo) zbyt wielki jak na DA ltd?

Przecież nie wszystkie DA Limitedy to naleśniki ;-) DA 35 na pewno się nie kwalifikuje do tej kategorii, ale to w końcu obiekty makro. Zamieszczałem już na forum takie porównania:
- DA 35 vs DA 18-55 http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=647661#647661
- DA 35 vs DA 40 http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=647765#647765
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Benek napisał/a:
A nie nazbyt sterczący ten DA 15?

 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Benek napisał/a:
Ja właśnie mam zamiar w pierwszej kolejności kupić 21,

Tak żeby podkręcić atmosferę, ostatnio na fotozakuy.pl DA 21 trochę potaniał :-)
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
O Dżizas :shock: Wygląda jak w Szopie obrabiane :shock: Kurna następna gruba kasa idzie na 43 Dzięki MacRayers za te sample-dzięki nim przejrzałem na oczy a inni mogą nam tylko pozazdrościć tej magii :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Porownanie 21 Ltd i krotkiej gwiazdki zostalo przeniesione tutaj:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=31773
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Wiecie co, niedawno kupiłem sigmę 30mm f1.4 . I jak tak patrzę na te ciemne limitedy...
Zanim kupiłem tę sigmę,tez uważałem że to żadna wada ale teraz widzę, że to jednak dość powazne ograniczenie. Oczywiście, limitedy sa często takie małe, zelezy co dla kogo jest priorytetem.

Ktoś powie jest 31mm 1.8, 43mm 1.9, 77mm 1.8.
Ale ja wolałbym jasniejsze i większe.
przecież k-x z siga 30mm to żadna kobyła, tylko mały i poreczny zestawik. Jasne z limitedem 40mm byłoby jeszce lepiej(czy napewno? ergonomia?) ale jakim kosztem(światło, kąt). I ta cena limiteda 31mm. Czasem jakoś tak żal, że do pentaxa mam prawie same kundelki, co nie zawsze jest podyktowane strona finansową.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tofik, zamiast się martwić, że to nie Ltd, ciesz się, że ma fajne światło i rób ładne zdjęcia. Mam nadzieję, że te najładniejsze pokażesz na forum. :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach