piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
newcastle26 napisał/a:
czy na noc powinno sie sciagac lampe z aparatu?
Nie ma takiej potrzeby, a o stopkę nie musisz się martwić, wbrew pozorom nie jest taka słaba.
 

Kubańczyk  Dołączył: 29 Lis 2008
newcastle26,

a czy nie zauważyłeś, że po podpięciu lampy jakby zwolnił autofocus??
że podświetla teraz lampa, ale wcześniej jakoś aparat radził sobie bez niej i trwalo to ciut szybciej!?
Jakie masz spostrzeżenia?
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
Kubańczyk napisał/a:
a czy nie zauważyłeś, że po podpięciu lampy jakby zwolnił autofocus??

wydaje mi sie ze autofocus lapie rownie szybko jak bez lampy. ale byc moze jestem tak zafascynowany sprzetem nie zauwazam tego iz troszke zwolnil :mrgreen:

[ Dodano: 2010-08-19, 10:13 ]
nie wiem czy poruszany byl tutaj ten temat, ale moze doradzicie jaki dyfuzor do tej lampy.

[ Dodano: 2010-08-19, 10:24 ]
jeszcze jedno pytanie:
czy po wybraniu trybu pracy na ttl lampa pracuje w p-ttl, czy jakos p-ttl trzeba wybrac?

[ Dodano: 2010-08-19, 10:29 ]
jak pytac to pytac:
w instrukcji jest napisane "wskaznik prawidlowej ekspozycji "OK" zaswieci sie na okolo 5 s ....". No wlasnie nigdzie nie widze tego "OK". czy to trzeba ustawiac gdzies w lampie, czy w body?
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
newcastle26 napisał/a:
nie wiem czy poruszany byl tutaj ten temat, ale moze doradzicie jaki dyfuzor do tej lampy.

Wyciągnij białą kartkę, ustaw palnik pod kątem i będzie dobrze.
newcastle26 napisał/a:
czy po wybraniu trybu pracy na ttl lampa pracuje w p-ttl, czy jakos p-ttl trzeba wybrac?

Tak. Nie.
newcastle26 napisał/a:
No wlasnie nigdzie nie widze tego "OK". czy to trzeba ustawiac gdzies w lampie, czy w body?

Nie czekaj na napis OK bo się nie pojawi ;-) IMHO instrukcja jest przetłumaczona beznadziejnie.
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
wielkie dzieki :-B

[ Dodano: 2010-08-19, 10:52 ]
a wracajac do pytania o prawidlowej ekspozycji: czy jest wogole jakies potwierdzenie tego ze ujecie bylo prawidlowo naswietlone? czy poprostu trzeba obejzec zdjecie? ;-)
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Histogram ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
newcastle26 napisał/a:
w instrukcji jest napisane "wskaznik prawidlowej ekspozycji "OK" zaswieci sie na okolo 5 s ....". No wlasnie nigdzie nie widze tego "OK"

Jeżeli aparat uzna, że zdjęcie zostało prawidłowo naświetlone zaświeci się na czerwono przycisk "+" na lampie.

newcastle26 napisał/a:
nie wiem czy poruszany byl tutaj ten temat, ale moze doradzicie jaki dyfuzor do tej lampy

W tłoku polecam stofena i podróbki - skuteczniejszy niż płytka rozpraszająca przy obiektywach szerokokątnych i kieruję więcej światła do przodu. Problem w tym, że kieruje też sporo do tyłu i na boki. Jest osobny wątek na jego temat.

 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
No i pojawiła się odświeżona wersja:

Cytat

50 AF-1 digital

Mecablitz 50 AF-1 digital jest nową generacją 48 AF-1 digital, zdobywcy nagrody TIPA dla „najlepszych akcesoriów fotograficznych 2008”. Wszystkie zalety poprzedniego modelu zostały zachowane oraz dodano liczne udoskonalenia. Elegancka obudowa może być zamontowana na stopce lampy błyskowej poprzez nową metalową podstawę jednym ruchem, szybko i łatwo dzięki zoptymalizowanemu systemowi blokowania. Liczba przewodnia została podwyższona do 50/ dla ISO 100/210 oraz ogniskowej 105mm. Wydajność i niezawodność zostały zoptymalizowane poprzez ulepszenie konstrukcji obudowy. Co więcej, lampa została wyposażona w tryb servo poprzez wewnętrzną lampę aparatu, który działa również niezależnie od funkcji master aparatu. . Dyfuzor szerokokątny został dostosowany do iluminacji na ogniskowej od szerokiego kata 12mm ( format 135mm). Jak wszystkie lampy Mecablitz, nowa lampa dostępna jest dla wielu mocowań, doskonale dopasowana do aparatów cyfrowych wiodących producentów.

Moc lampy:

- Maksymalna Liczba Przewodnia wynosi 50 dla ISO 100/21’’ przy 105mm
- wysoka ilość błysków( np. 330 pełnych błysków przy zastosowaniu akumulatorów NiMH (2100mAh))
- czas błysku 0.1-3.5 sek. ( zależy od zasilania i mocy lampy błyskowej)

Podstawowa konfiguracja:

- Pionowy (-7/+900) oraz poziomy ( 3000) obrotowy reflektor
- podświetlana matryca LCD
- silnik zoom do iluminacji 24-105mm
- wbudowany szerokokątny dyfuzor do iluminacji 12mm
- wysuwana karta reflektora do zmiękczenia iluminacji („sztuczny sufit”)
- światło modelujące ( widoczne jako oświetlenie stałe na fotografiach)
- wbudowany wielo obszarowy system AF lampy
- wskaźnik gotowości oraz ekspozycji na lampie oraz aparacie
- wskaźnik zasięgu błysku
- automatyczne wyłączanie się oraz przycisk blokowania ustawień
- metalowa szybkoblokująca stopka ( oprócz Sony)


Standardowe tryby lampy:

- tryb TTL
- tryb manualny z 8 poziomami błysku
- HSS- wysoka prędkość synchronizacji
- synchronizacja na 1 lub 2 migawkę
- manualna korekcja ekspozycji błysku dla TTL lub trybu automatycznego
- automatyczny błysk dopełniający
- bracketing błysku


ciekawe jak wygląda to 12mm na 35 filmie
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
darkduch, zaraz pojawią się na giełdzie 48-emki ;-) Może ktoś chce moją ;-)
 

mikilys  Dołączył: 05 Mar 2010
48 tanieją właśnie dlatego.
Ja kupiłem za 819zł. Dziś w tym sklepie, bo byłem z kumpelą za Nikkorem 50mm f1.4; Pan powiedział, że 779zł kosztuje wersja dla Pentax'a :-)

No i 50 ma metalową stopkę. I nie trzeba kręcić, żeby zablokować.
To chyba największa zaleta i udoskonalenie :-)
Ciekawe, czy jakby 48 umierały to na 50 będą wymieniać...? :roll:

 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
mikilys napisał/a:
I nie trzeba kręcić, żeby zablokować.

Dlaczego tak sądzisz?
http://www.metz.de/en/pho...nformation.html

Pokrętło i bolec jest na swoim miejscu ;-)
 

mikilys  Dołączył: 05 Mar 2010
WuWu84 napisał/a:
mikilys napisał/a:
I nie trzeba kręcić, żeby zablokować.

Dlaczego tak sądzisz?http://www.metz.de/en/pho...nformation.html
Pokrętło i bolec jest na swoim miejscu ;-)
No tak, ale czytamy wyżej, że ma być szybkoblokująca stopka ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
mikilys napisał/a:
No tak, ale czytamy wyżej, że ma być szybkoblokująca stopka

No jak szybko pokręcisz :mrgreen:

Chyba polscy PRowcy trochę się zapędzili - na stronie producenta nic o tym nie ma.
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
WuWu84 napisał/a:
Chyba polscy PRowcy trochę się zapędzili - na stronie producenta nic o tym nie ma.


Jest.

Cytat
Metal base* with quick lock


To chyba jakaś szybkozłączka ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Marcin1978 napisał/a:
To chyba jakaś szybkozłączka

Taki sam opis jest przy starej AF 58... Kurde naprawdę dobry PR - trafili w to co ludzie chcą usłyszeć :evilsmile:
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
gregorisan, przepraszam, ale po prostu nie widziałem info ani na forum ani na fotopolis/itp. :evilsmile:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Darkduch, dobrze jest - 50 tak się od 48 różni, że nie widzę za bardzo sensu zakładać następnego wątku. Tylko ten PRowski bełkot mnie zastanawia, bo nie za bardzo potrafię go ze specyfikacją powiązać (montaż jednym ruchem, tryb servo? czas błysku 3,5 sec, wieloobszarowy system AF lampy) - ktoś się spieszył przy tłumaczeniu, albo pije za dużo :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
WuWu84 napisał/a:
newcastle26 napisał/a:
w instrukcji jest napisane "wskaznik prawidlowej ekspozycji "OK" zaswieci sie na okolo 5 s ....". No wlasnie nigdzie nie widze tego "OK"

Jeżeli aparat uzna, że zdjęcie zostało prawidłowo naświetlone zaświeci się na czerwono przycisk "+" na lampie.
Raczej jeśli lampa uzna, że dała radę naświetlić tak, jak jej aparat kazał.
 
macquaiers  Dołączył: 24 Mar 2010
k-x i metz 48AF-1
Witam,

czy toś z Szanownych forumowiczów ma doświadczenie w użyciu takiego zestawu: k-x i metz 48AF-1?
Czy da się uruchomić metza w trybie slave z lampy wbudowanej w k-x?

Pozdrawiam

macquaiers
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
jak dla mnie to 50-tka jest ciut ciut mocniejsza, ma ten tryb servo (średnia przydatność chyba że ktoś chce się bawić w studio nie mając lustrzanki) no i te 12 mm wiec nic szczególnego

Miałem nadzieję że nowszy model będzie miał więcej przycisków :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach