Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
5D MKII i "garnitur" eLek? :evilsmile: :-B
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Meggido napisał/a:
5D MKII i "garnitur" eLek?
No to się zaczną skargi i żale na forum C :lol: , bo idąca para młoda nie załapała się w ostrości :evilsmile:
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Cytat
No to się zaczną skargi i żale na forum C :lol: , bo idąca para młoda nie załapała się w ostrości :evilsmile:
Żadnego,absolutnie żadnego problemu ,jeżeli na kilka ujęc jedno nie trafi to nie widzę problemu,w tańcach szybko i pewnie byc może nawyki z Pentaxa dodatkowo pomagają gdyż odruchowo szukam najlepszego miejsca na które ustawiam ostrośc,jest kilka rzeczy lepszych w Pentaxie ,przede wszystkim kolory no i znacznie lepiej rozwiazane sterowanie funkcjami za to w Canonie mam lepsze naświetlenie błyskiem i zastanym...
Zostawiłem sobie jednak K100 bo fajne M 42 za darmo dostałem ....
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
folab napisał/a:
nawyki z Pentaxa dodatkowo pomagają gdyż odruchowo szukam najlepszego miejsca na które ustawiam ostrośc
No widzisz jak Pentax się przysłużył ;-) . W "piątce" ciągły AF wcale nie jest lepszy niż w K-7 i gdybyś nie był zahartowany "żale" na pewno by wystąpiły. Powodzenia w walce z nowym sprzętem :-B .
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
popo76 napisał/a:
Jaki model aparatu kupiłeś i jakie szkła?
Najlepsze co mieli ,no prawie.... Ale nie pisz mi że najpierw trzeba było do k7 podłączyc Limitedy żeby miec wiarygodne porównanie bo wątpię żeby K7 nagle "ożył" z takimi szkłami.

[ Dodano: 2010-09-08, 12:04 ]
denvi napisał/a:
Powodzenia w walce z nowym sprzętem :-B .
dziękuję bo jednak zdjecia lepsze nie wychodzą ot tak i w podobnej sytuacji gdzie z K7 miałem dobre zdjęcia canonem o dziwo schrzaniłem ...
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
folab napisał/a:
Najlepsze co mieli ,no prawie....

Które Lki wybrałeś? Pochwal się.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
sculptor napisał/a:
D90 jest szybszy od K-7

Będąc tydzień na wyjeździe wraz z właścicielem D90, po kilku dniach, gdzie każdy z nas robił każdym aparatem po kilkadziesiąt zdjęć usłyszałem od właściciela D90, że jak na jego gust moja K-7 szybciej ustawia ostrość. Używałem przede wszystkim samsungowego 18-55. Jak dla mnie różnica w szybkości AF, o ile była, to była niezauważalna.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Podczas ostatnich nocnych zdjęć na łódzkim Lublinku AF w D90 sobie niestety słabo radził. Wśród ludzi obserwujących nocne lądowania nie było żadnego Pentaxa w celu porównania.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Ja porównywałem z kolegą na dwóch 50-tkach, Pentaxowej i Nikonowskiej. Dla mnie różnica była widoczna w sytuacjach opisanych wyżej. O skuteczności nie mogę nic napisać, bo za mało zdjęć zrobiliśmy a i warunki były statyczne.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
sculptor napisał/a:
folab napisał/a:
Najlepsze co mieli ,no prawie....

Które Lki wybrałeś? Pochwal się.
16-35/2,8 L 70-200/4 L i dodatkowo 50/1,4 USM 85/1,8 to do 5DMK2 natomiast do 50D 17-55/2,8 USM ....trochę przesadziłem pisząc że najlepsze co mają :roll:
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
folab napisał/a:
Najlepsze co mieli ,no prawie.... Ale nie pisz mi że najpierw trzeba było do k7 podłączyc Limitedy żeby miec wiarygodne porównanie bo wątpię żeby K7 nagle "ożył" z takimi szkłami.
Dlaczego zakładasz, ze chciałem to napisać? Nawet nie mam K7, nie mam też Limitedów.
folab napisał/a:
16-35/2,8 L 70-200/4 L i dodatkowo 50/1,4 USM 85/1,8 to do 5DMK2
Fajny komplecik.
Życzę udanych zdjęć.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
folab napisał/a:
Ale nie pisz mi że najpierw trzeba było do k7 podłączyc Limitedy żeby miec wiarygodne porównanie bo wątpię żeby K7 nagle "ożył" z takimi szkłami.

Porównywałem raz na nieco ciemnawej sali FA43/1.9 i FA50/1.4. Szybkość 50 była zauważalnie większa jednak częściej się gubiła przelatując cały zakres. Za to 43 wolniej kręciła, ale gdy miała problem ze złapaniem ostrości to doostrzała a nie przelatywała całego zakresu. Za to w statycznych warunkach 50/1.4 jest zauważalnie szybsza od 43/1.9.
Także samo podłączenie limitedów nie ożyje aparatu... :-)
Folab, opisz po jakimś czasie wrażenia z użytkowania innego systemu. Czy to jest to czego szukałeś.
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
folab napisał/a:
Meggido napisał/a:
No to D90 chodzi mniej więcej jak k-7.
Chyba bardziej mniej jak więcej ,bawiłem się D90 na sali ślubnej i był zdecydowanie pewniejszy od mojej K7 gdzie K7 miał jasne szkło a D90 z jakimś pośrednim obiektywem,może na dworze porównywalne szybkości ,ale i tak D90 dokładniejszy na szerszych kątach...


wszystko zależy od szkła. Ostatnio Nikon wypuszcza stałki z własnym silnikiem i nie są okazami szybkości. Sam mam 35/1.8 i nie jest szybki ale nie ma problemów czy jest jasno czy ciemno. Ustawi za pierwszym razem bez żadnego doostrzania czy błądzenia
Z kolei z 18-105 czy z sigma 10-20 AF jest szybki.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
lux napisał/a:
statnio Nikon wypuszcza stałki z własnym silnikiem i nie są okazami szybkości.


True, true.

24/1.4 - taki spory zolwik :-)
 

piotr.tr  Dołączył: 24 Paź 2006
Wczoraj miałem okazję potrzymać w ręku D90 + Sigma 20 f1,8 + Sigma 50 1,4 HSM i jeśli chodzi o AF oraz jakość obu szkieł to zestaw ten sprawiał naprawdę miłe wrażenie. Na tą chwilę jest to mój typ!
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
folab napisał/a:
sculptor napisał/a:
folab napisał/a:
Najlepsze co mieli ,no prawie....

Które Lki wybrałeś? Pochwal się.
16-35/2,8 L 70-200/4 L i dodatkowo 50/1,4 USM 85/1,8 to do 5DMK2 natomiast do 50D 17-55/2,8 USM ....trochę przesadziłem pisząc że najlepsze co mają :roll:


Teraz pochwal się co MASZ a nie co CHCIAŁBYŚ MIEĆ ;-) .
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
A ja nie mam porównania do żadnej nowej cyfrówki. Szybko ustawiał ostrość E-3 razem z 50-ką, nawet nie wiadomo kiedy to robił. No a mały e-510 to tak sobie,
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
denvi napisał/a:
W "piątce" ciągły AF wcale nie jest lepszy niż w K-7

Jestem zgoła odmiennego zdania ;-) Porównanie proste - K-7 z FA 50/1.4 i 5D II z EF 50/1.4. Nie zamierzam robić statystyki, ale celność Canona wyniosła by pewnie ok. 80-90% (przestrzelone zdjęcia tylko w tańcu), w Pentaxie na f/1.4 żeby trafić musiał się zdarzyć cud lub modele musieli stać spokojnie przez 3 sekundy. Oczywiście mowa o trudnych warunkach oświetleniowych (f/1.4, 1/100 sek, ISO 800)

W C nie używam właściwie przysłon powyżej 2.0, zwykle 1.8 lub 1.6 (na 1.4 GO bywa po prostu śmiesznie mała). Co robienia na f/2.8 mam zooma, stałki kupuję żeby mieć światło i małą GO, lpm nie liczę dopóki nie widzę różnicy na odbitce 20x15cm z normalnej odległości oglądania. A przypominam że EF 50/1.4 ma silnik miniUSM, do tego z 24-70L to mu daleko ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Bruinen,Moze denviemu chodzi o 5D a nie 5DMkII
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Bruinen, Ogólnie wiadomo ,że ciągły AF to pięta achillesowa piątki. We wszystkich testach jest to wytykane. Sprawdzałem marka II z 24-105 L na spokojnie spacerujących ludziach, czasy około 1/60 na 5-6 fotek 1 ostra, 1 prawie pozostałe około metra przestrzelone(no może przesadziłem ;-) ). Jeszcze się pobawię w lepszym świetle, chociaż nie sądzę, żeby to była wina zbyt długiego czasu albo za małej GO.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach