Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
ulro napisał/a:
teo napisał/a:
Ale nadal nie widzę w tym uzasadnienia dla zdania, że Pentax nie wyprodukuje FF body, bo to będzie zloty strzał.


Pentax prawie na pewno nie ma w planach FF, bo:
1. nie ma co do tego podpiąć - nie ma w systemie jasnego 24-70 ani 70-200; nie ma 50/1.4 ani 85/1.4, ani też 135. Nie ma nic szerszego niż 31mm. Nie ma nic dłuższego niż 300mm. Nie ma! Trzeba by to najpierw zaprojektowac i wyprodukowac, a to kosztuje krocie. Żaden profi reporter (albo portrecista, czy fotograf ślubny) nie spojrzy na FF od Pentaxa bez tych szkieł w systemie.
2. projekt i produkcja aparatu FF kosztuje krocie, a rynek zbytu jest mały, poza tym jedynymi zainteresowanymi FF w obecnej sytuacji byliby ludzie, ktorzy mają limitedy FA, a takich osób jest MAŁO.
3. profesjonalistom trzeba zapewnic profesjonalny serwis - a to sa potężne koszty
4. Dla profi Pentax wypuscił niedawno 645D.
5. Rynek jest podzielony i ugruntowany. Przykład FF Sony pokazuje, że nie jest łatwo się na niego wbić.

Rozumiesz już dlaczego firma, która ledwo dopina budżet nie zainwestuje ciężkiej kasy w nowa zabawkę dla Ciebie?


A ja robię śluby K7 i KX i spokojnie daję radę :) I nie mam zamiaru na C ani na N się przesiadać :)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Michal Sosnicki napisał/a:
A ja nadal czekam na pełną klatkę...

Michal Sosnicki napisał/a:
A ja robię śluby K7 i KX i spokojnie daję radę :)


Mimo wszystko legendarne FF kusi co? :-)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
ulro napisał/a:
Pentax prawie na pewno nie ma w planach FF, bo:
1.
2.
itd.

A może jednak nie znasz planów Pentaksa. Miesiąc temu raczej nie przewidywałeś, że mają w planach da35/2.4 albo da18-135.

Może znów wszystkich zaskoczy i pokaże FF z 24-90 albo 80-200 i budżetowym 85/1.4 w zestawie. A może nie. Tym bardziej że optymalizacja pod cyfrę szkieł, które już się produkowało to mniejszy wydatek niż projektowanie nowych.

Zresztą podniecacie się tak, jakbym wieszczył, że FF od Pentaksa będzie w przyszłym roku. Nic takiego nie napisałem. Napisałem o sw2oim przekonaniu, że to nastąpi i Pentax wypuści body FF. Choćby dlatego, że aparaty z takimi matrycami są coraz tańsze, i coraz częściej trafiają pod strzechy.

Tak widzę rozwój sprzętu do fotografii, że przy coraz lepszych kompaktach z wymienną optyką i apsc, lustra będą konkurować szybkością i właśnie większą matrycą.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Pełna klatka pełną klatką, ale mnie ciekawi używalne ISO w K-5. Jeżeli 6400 będzie bardzo przyzwoite a 12800 w miarę OK to mnie to wystarczy zamiast FF. Żeby jeszcze dynamika tonalna była dobra... :-P Jestem bardzo ciekaw pierwszych testów tej matrycy. Moja ciekawość jest większa niż wtedy jak wychodziła K-7. :-)
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
sculptor napisał/a:
Michal Sosnicki napisał/a:
A ja nadal czekam na pełną klatkę...

Michal Sosnicki napisał/a:
A ja robię śluby K7 i KX i spokojnie daję radę :)


Mimo wszystko legendarne FF kusi co? :-)


Pewnie że kusi i to jak! :) Więc liczę że w końcu... Żeby K7 miała taką matrycę jak KX byłoby super :) KX poza matrycą nie podchodzi mi zupełnie... Wszystko tam dziwnie działa... Ale to temat do innego działu :)
 
Marcus  Dołączył: 21 Wrz 2010
Pentax K-5 pojawił się już w sprzedaży cena body wynosi 4999 zł. Z kitem 5299 zł. Opcja z kitami WR sztuk dwie 5949 zł. Te ceny są kosmiczne i chyba nici ze spadku ceny K-7 do 3000 zł :(
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
No cóż, nie to żebym się rzucał na ten aparat i kupował, ale obawiałem się że będzie kosztował w kicie jakieś 5600zł, a to co podałeś to są praktycznie ceny startowe K-7 z ubiegłego roku.
A i tak to są ceny palcem pisane, zobaczymy jak to będzie wyglądać w listopadzie.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Marcus, skąd masz takie informacje? Podobne info zostawiłeś w wątku nt.: kredki.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
http://fotozakupy.pl/lust...e-canon,68k,28p
Dół strony...

Ach nie zdążyłem :D

Przez 5 minut na owym sklepie cena 18-135 była 450zł ale już poprawili na 2800pln :evilsmile:
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Dzwoniłem przed chwilą. Dostępne będą (k-r i K-5) po 15 października i cena może nieznacznie wzrosnąć, ale w przypadku, gdy kurs euro przekroczy 4PLN.
Swoją drogą 5000 za K-5 nie uważam żeby to było dużo.

EDIT:
K-7 chyba na starcie kosztowała coś koło 5500... ale nie jestem pewien.

 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
triger napisał/a:
Przez 5 minut na owym sklepie cena 18-135 była 450zł ale już poprawili na 2800pl


heh, to prawie jak L canona ;)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Może wreszcie rzucą jakiegoś nowego pentaxa do mojego miasta z tej okazji wypuszczenia tych fajnych puszek :-/
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
sculptor napisał/a:
Dzwoniłem przed chwilą. Dostępne będą (k-r i K-5) po 15 października i cena może nieznacznie wzrosnąć, ale w przypadku, gdy kurs euro przekroczy 4PLN.

Dziękować :-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
no jak będzie taki fajny ten k-5, to trzeba będzie zacząć grać w totka, aby co ugrać
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
dlugas1982 napisał/a:
to trzeba będzie zacząć grać w totka, aby co ugrać

Ja wygrywam co losowanie! :lol: Nie grając mam co tydzień więcej zaoszczędzone... i tak od lat. :-)
A tak serio 5000 PLN to Ci piątka wystarczy. Nie musisz w szóstkę celować. :-)

Ciekawe kiedy pierwszy egzemplarz pojawi się wśród użytkowników forum. Jestem też ciekaw, kto będzie pierwszy w naszym gronie: właściciel K-redki czy K-piątki. :-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
A tak serio 5000 PLN to Ci piątka wystarczy
ale ale na bank znajdę sobie inne bardziej potrzebne na daną chwilę rzeczy :-(

Cytat
kto będzie pierwszy w naszym gronie: właściciel K-redki czy K-piątki.
siakiś napaleniec się na pewno dość szybko trafi ;-)
 
Marcus  Dołączył: 21 Wrz 2010
sculptor napisał/a:
Marcus, skąd masz takie informacje? Podobne info zostawiłeś w wątku nt.: kredki.


Przepraszam, że nie podałem źródła informacji, linku, ale nie przeczytałem jeszcze regulaminu forum (nie miałem czasu może dzisiaj to zrobie) i nie byłem pewien czy mogę - nie chciałem bałaganić. To dziwne, że dopiero po 15-tym października, bo na stronie fotozakupów jak zaglądałem był termin realizacji zamówienia 14 dni - mogliby to poprawić o ile jeszcze tego nie zrobili.
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Witam! Nie czesto zabieram tutaj glos (raczej tylko czytam), ale musze sie pochwalic, ze w piatek bede trzymal K5 w reku...:)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Chwalipięta.... :-P :-P

A tak serio, jakim sposobem? :-)
 
Papirus1  Dołączył: 22 Lut 2010
doors napisał/a:
Witam! Nie czesto zabieram tutaj glos (raczej tylko czytam), ale musze sie pochwalic, ze w piatek bede trzymal K5 w reku...:)

Zatem czekam na recenzje.
PS. Ja też tylko czytam. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach