karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alekw napisał/a:
Jaka jest cena tego 'sputnika'?


Nakład się już chyba wyczerpał, pewnie dlatego nie mogłem znaleźć nigdzie ceny, ale spoko, wkrótce powinien do mnie trafić z rąk kogoś kto też nie czuje sentymentu do trzymania albumów na półce jako pożywki dla moli, to Ci dam :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alekw napisał/a:
Jaka jest cena tego 'sputnika'?
Trzy dychy. Brak ceny na stronie nie ma nic wspolnego z wyczerpaniem nakladu, bo od poczatku nigdzie jej nie bylo Milach calkiem niedawno pisal, ze jeszcze polowa nakladu zostala. Wystarczy napisac mejla i sie spytac :-)

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Aaaa, to super, dzięki dzerry za info. :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zamawialem tutaj: info (małpa) sputnikphotos.com
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
dzieki

[ Dodano: 2010-12-06, 13:51 ]
Zamowilem, od razu z "At the border"
 

JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
zrobiłem sobie dzisiaj nie planowany prezent, przypadkiem trafiłem na "Street Photography Now" więc nabyłem ;-) , ale wrażenie zrobił na mnie ten: "Georgian Spring A Magnum Journal"


Polecam!
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Zamawialem tutaj: info (małpa) sputnikphotos.com


Szczerze mówiąc gorąco odradzam zakup tego "albumu". Masakra mnie zawiedli. Żeby w XXI wieku sprzedawać ludziom jakąś zszywkę na papierze lakierowanym, bez grzbietu (z resztkami kleju), bez niczego, to nie jest album, to jest broszurka. To jest brzydka broszurka, niechlujnie wykonana, bez dobrej typografii i bez szacunku dla odbiorcy. Do tego wszystkiego układ i cały zamysł broszury jest banalny i nieciekawy.

Powiem szczerze że byłem oburzony - i nie ważne ile to kosztuje, po prostu takiej ściemy robić nie wolno!

Coś w miarę ładnie zszyć, niech będzie o połowę chudsze, ale żeby się nie kwalifikowało od razu do kubła, tylko na półkę. A jak się do jasnej ciasnej nie umie przygotować publikacji, to się tego po prostu nie robi.

Raz jeszcze odradzam i mam nadzieję, że Sputnik Photos nie zaliczą więcej takiej wpadki.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
guerilla, to jest chyba jakas moda. Kuba Dąbrowski też tak wydał swój "Western". Mi to zupełnie nie przeszkadza. Co do składu i typografii nie mam uwag.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
dzerry napisał/a:
guerilla, to jest chyba jakas moda. Kuba Dąbrowski też tak wydał swój "Western". Mi to zupełnie nie przeszkadza. Co do składu i typografii nie mam uwag.


Mnie rowniez sposob podania nie przeszkadza, traktuje to jako swego rodzaju eksperyment edytorski. Podobnie przeciez bylo z in-publication gdzie dostales zbior "pocztowek" + broszurka.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alekw napisał/a:
dzerry napisał/a:
guerilla, to jest chyba jakas moda. Kuba Dąbrowski też tak wydał swój "Western". Mi to zupełnie nie przeszkadza. Co do składu i typografii nie mam uwag.


Mnie rowniez sposob podania nie przeszkadza, traktuje to jako swego rodzaju eksperyment edytorski. Podobnie przeciez bylo z in-publication gdzie dostales zbior "pocztowek" + broszurka.


No tak, ale jednak in-public było eleganckie. Sputnik nie jest ;-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
guerilla napisał/a:
alekw napisał/a:
dzerry napisał/a:
guerilla, to jest chyba jakas moda. Kuba Dąbrowski też tak wydał swój "Western". Mi to zupełnie nie przeszkadza. Co do składu i typografii nie mam uwag.


Mnie rowniez sposob podania nie przeszkadza, traktuje to jako swego rodzaju eksperyment edytorski. Podobnie przeciez bylo z in-publication gdzie dostales zbior "pocztowek" + broszurka.


No tak, ale jednak in-public było eleganckie. Sputnik nie jest ;-)


Troche przyznaje Ci racji, ale glownie z powodu tego, ze mam obawy ile ogladniec przetrwa "U" i faktycznie kiedy dostalem w kopercie "At the borders" i "U", to pierwsze wydawnictwo zrobilo na mnie lepsze wrazenie.

A z innej beczki, to bardzo zaluje, ze juz nie ma nowych numerow z serii Yours Portfolio :-(
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
a to na gwiazdkę od żony dostałem :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Stephen Shore, Uncommon Places - 20 funtow za taka ksiazke (amazon oczywiscie) to rozboj w bialy dzien. Wielka, piekny druk. Szczerze polecam!

Stephen Shore: Uncommon Places: The Complete Works
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Kurde, ten Sputnik rzeczywiście jest wydany gorzej niż przepisy kulinarne na święta z tygodnika Pani Domu :-/
Zdjęcia za to są przednie i kropka :-D

Tymczasem zdążyłem wymazać tłustymi paluchami od świątecznego sernika, coś czego się nie spodziewałem dostać :mrgreen:

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przepiekne, przepiekne zdjecie na okladce. Cudo, miod i pierniczki.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Powoli staje sie totalnie uzalezniony od albumow. Nie dosc, ze darmowy shipping z Amazona nie ulatwia walki z choroba, do tego Blake Andrews podrzuca takie linki:

Najlepsze albumy 2010
http://www.photoeye.com/m...ooks.2010.books
oraz oberzyj sobie albumy zanim kupisz:
http://claxtonprojects.tumblr.com/
 

JanZ.  Dołączył: 30 Paź 2008
dzerry napisał/a:
Stephen Shore, Uncommon Places - 20 funtow za taka ksiazke (amazon oczywiscie) to rozboj w bialy dzien. Wielka, piekny druk. Szczerze polecam!
Stephen Shore: Uncommon Places: The Complete Works


20 funtów to dużo? ciesz się, ze to nie pierwsze wydanie ;)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A ja se kupiłem o takie coś:



Wprawdzie wydanie średnie, ale album wspaniały bo w zasadzie zawierający wszystkie prace Gibsona. Lowli! Udało mi się wyszarpać za jakieś £20, co jest osiągnięciem.

W Rzymie na półkach widziałem 'Tropism' i 'Chiaroscuro' w obłędnych cenach... Ech.

Zdjęcie nie moje, przepraszam, że duże.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
JanZ. napisał/a:
20 funtów to dużo?
Dlaczego odbierasz kupujacemu prawo do bycia rozbojnikiem? Jak bardzo trzeba sie starac, zeby wbrew i na przekor jednoznacznemu wydzwiekowi calej wypowiedzi, opacznie odebrac tak prosty przekaz?

JanZ. napisał/a:
ciesz się, ze to nie pierwsze wydanie ;)
Ciesze sie. Po pierwsze nie jestem kolekcjonerem. Po drugie, to wznowienie jest 2 razy obszerniejsze, a po trzecie znacznie lepiej wydrukowane.
 

JanZ.  Dołączył: 30 Paź 2008
dzerry napisał/a:
JanZ. napisał/a:
20 funtów to dużo?
Dlaczego odbierasz kupujacemu prawo do bycia rozbojnikiem? Jak bardzo trzeba sie starac, zeby wbrew i na przekor jednoznacznemu wydzwiekowi calej wypowiedzi, opacznie odebrac tak prosty przekaz?

JanZ. napisał/a:
ciesz się, ze to nie pierwsze wydanie ;)
Ciesze sie. Po pierwsze nie jestem kolekcjonerem. Po drugie, to wznowienie jest 2 razy obszerniejsze, a po trzecie znacznie lepiej wydrukowane.


nie potrzebna ta spina, wyluzuj, to była ironia, nikomu niczego nie odbieram i cieszę się Twoim szczęściem posiadania tego jakże zacnego z punktu widzenia historii fotografii, wydawnictwa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach