muzzle27  Dołączył: 04 Maj 2008
Jaki maly lustrzanko podobny do nauki dla kobiety? ;)
Witam,

Znajoma chce kupić cos lepszego niz kompakt, i mam zagwozdkę co polecic.. jestem szczesliwym posiadaczem K200d, i pomyslalem zeby kupila sobie Kxa, ktory teraz pewno będzie taniał.. allle ona ma takie potrzeby:

-zeby był amatorski- ale dajacy możliwość już robienia ładnych zdjęć (uczenia się).
-żeby można było nakręcić ładny filmik- bo kamery video to własciwie nie używam wogóle...
-zeby był poręczny- niezbyt duzy

Myslala o Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm , ale nie wiem czy chcialbym czegos takiego uzywac.. czy macie jakies inne opcje? Obecnie przeceniają np. Canona 500d, ktory FULLHD filmy kręci, i mozna go kupic za 2k ale czy to warto?
Z tych malych lustrzanek , to widzialem NX10, cos z Panasonica?

Dzieki za wszelkie porady - pewno kupiłbym K5 , ale jej chyba zalezy na czyms innym ;)

Pozdrawiam
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
muzzle27 napisał/a:
-zeby był amatorski- ale dajacy możliwość już robienia ładnych zdjęć (uczenia się).
-żeby można było nakręcić ładny filmik- bo kamery video to własciwie nie używam wogóle...
-zeby był poręczny- niezbyt duzy
Takie rzeczy to tylko w Erze ;-) Nie wiem, czy amatorska lustrzanka ma możliwość nagrywania filmów. Gdyby nie to, to bym polecił Olympusa E-ileś tam. Przynajmniej ma menu przeniesione wprost z kompakta, a przez to bardzo łatwe w obsłudze.

 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
muzzle27 napisał/a:
i pomyslalem zeby kupila sobie K-x

Pierwsza myśl jest zawsze najlepsza ;-)
 
muzzle27  Dołączył: 04 Maj 2008
..ale kx filmow nie kręci.. ;)
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
K-x kręci filmy, ale ma fatalny tryb auto jeśli chodzi o pracę z wbudowaną lampą...
 
Jeay  Dołączył: 16 Maj 2010
NX10 to nie lustrzanka, ale z czystym sumieniem mogę polecić, pasuje dobrze pod podany rysopis :).

Chyba, że coś ładniejszego i mniejszego miałoby być, to kosztem jakości pasowałby także aparat Sony z rodziny NEX (ew. NX100). PENy złe też nie są, ale wypadają ciut gorzej od NEXów, a na dodatek w Polsce sprzedało się ich do tej pory tyle, że nasuwa się pytanie o wsparcie w przyszłości...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
muzzle27 napisał/a:
Myslala o Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm , ale nie wiem czy chcialbym czegos takiego uzywac..

Masz jakiś konkretny powód niechęci do E-PL1? Bardzo fajny, lekki i dający przyzwoite obrazki aparacik. Podczas filmowania działa AF - w odróżnieniu od Pentaxów :-D
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Stoję przed podobnym dylematem - chcę na urodziny kupić małe lustro. Poluję właśnie na białego k-x :).
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Tylko NX10/11.
Zastąpiłem nim lustrzankę Pentaxa i nie żałuję.
Warto poszukać oferty z promocyjną ceną na stałkę 30 mm F2.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Jeay napisał/a:
(...) PENy złe też nie są, ale wypadają ciut gorzej od NEXów, a na dodatek w Polsce sprzedało się ich do tej pory tyle, że nasuwa się pytanie o wsparcie w przyszłości...

Taaaa... pewnie sprzedalo sie tego tyle ile Samsunga GX i NX razem wzietych ;-)


muzzle27 napisał/a:
-zeby był amatorski- ale dajacy możliwość już robienia ładnych zdjęć (uczenia się).
-żeby można było nakręcić ładny filmik- bo kamery video to własciwie nie używam wogóle...
-zeby był poręczny- niezbyt duzy

K-x jest amatorski, maly i kreci filmy. Mozesz tez kupic NXa i pekac z dumy ze masz matryce z K7 za polowe jego ceny ;)

muzzle27 napisał/a:
Myslala o Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm , ale nie wiem czy chcialbym czegos takiego uzywac.. czy macie jakies inne opcje?

Co maja Twoje checi do aparatu dla znajomej? ;-)


BTW. Prawie rok temu znajomy kupowal aparat. W MM czy innym centrum zbajerowali go na Canona 500D bo to Canon Panie i do tego FullHD. Kumpel kupil, po czym sie okazalo ze FullHD w 20fps to jednak lipa, a nawet gdyby bylo wiecej fps to 720p w zupelnosci starcza... a w sumie krecenie filmow to zbedny bajer i nie uzywam tego.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
muzzle27, bierzcie PL1. Fajny, wszystkomający aparacik i spory wybór obiektywów :)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
mas7odon napisał/a:
Stoję przed podobnym dylematem - chcę na urodziny kupić małe lustro. Poluję właśnie na białego k-x :).

Jest do kupienia w białostockim Auchan, 1700 z jakimś, chyba większym, kawałkiem, w razie czego mogę pomóc.
 
wyrwiflak  Dołączył: 24 Mar 2007
Re: Jaki maly lustrzanko podobny do nauki dla kobiety? ;)
muzzle27 napisał/a:
Witam,

Znajoma chce kupić cos lepszego niz kompakt, i mam zagwozdkę co polecic.. jestem szczesliwym posiadaczem K200d, i pomyslalem zeby kupila sobie Kxa, ktory teraz pewno będzie taniał.. allle ona ma takie potrzeby:

-zeby był amatorski- ale dajacy możliwość już robienia ładnych zdjęć (uczenia się).
-żeby można było nakręcić ładny filmik- bo kamery video to własciwie nie używam wogóle...
-zeby był poręczny- niezbyt duzy

Myslala o Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm , ale nie wiem czy chcialbym czegos takiego uzywac.. czy macie jakies inne opcje? Obecnie przeceniają np. Canona 500d, ktory FULLHD filmy kręci, i mozna go kupic za 2k ale czy to warto?
Z tych malych lustrzanek , to widzialem NX10, cos z Panasonica?

Dzieki za wszelkie porady - pewno kupiłbym K5 , ale jej chyba zalezy na czyms innym ;)

Pozdrawiam


Tylko czy chce lustrzankę czy jej nie chce - to podstawowe pytanie. Używam E-PL1 i daje świetne efekty przy minimalnym wysiłku włożonym w obsługę, jednak feeling jest totalnie kompaktowy. Jeśli nie przeszkadzają jej wymiary małej lustrzanki to może być bardziej perspektywicznym zakupem. NX10 i inne NEXy czy Panasy G/GF to nie lustrzanki.
 
Jeay  Dołączył: 16 Maj 2010
cube007 napisał/a:
Jeay napisał/a:
(...) PENy złe też nie są, ale wypadają ciut gorzej od NEXów, a na dodatek w Polsce sprzedało się ich do tej pory tyle, że nasuwa się pytanie o wsparcie w przyszłości...

Taaaa... pewnie sprzedalo sie tego tyle ile Samsunga GX i NX razem wzietych ;-)


GXy na rynek polski to rzeczywiście klapa, no ale czego się spodziewać kiedy Samsung nie uwarunkował sobie jeszcze dobrze gruntu na polu kompaktów? Natomiast NXy może nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki, ale ze swoich źródeł znam akurat rynek bezlusterkowców bardzo dobrze i wierz mi - sprzedają się o wiele lepiej niż PENy. Choćby dlatego, że każda kolejna sprzedana sztuka ewenementem nie jest i nie trzeba ich klientom wciskać. A PENy? Spórz tylko na ich reklamy gdziekolwiek (dla przykładu w Saturnie w Galerii Krakowskiej PEN ma osobny stand wielkości standu ze wszystkimi akcesoriami, a w Foto-Plusie już na głównej jest od jakiegoś czasu banner zachwalający PENy) albo zrób prosty eksperyment - poszukaj sklepu w którym sprzedawcy nie "zaświecą się" oczy jak go spytasz o PENa :).

No i na koniec jeszcze chciałem dodać, że do Samsungów póki co kursów fotografii, toreb, obiektywów i całej masy akcesoriów dodawać gratis nie trzeba, żeby kogoś zachęcić ;).
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Jeay - przykro mi, nie chadzam do galerii handlowych :cry:
Sam dojrzewam do kupna czegos stosunkowo malego/lekkiego z sensowna jakoscia obrazu i (na dzien dzisiejszy) wszystko wskazuje na PENa - mimo ze reklam olka nie widzialem.
 
nex
[Usunięty]
Jeay napisał/a:
Natomiast NXy może nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki, ale ze swoich źródeł znam akurat rynek bezlusterkowców bardzo dobrze i wierz mi - sprzedają się o wiele lepiej niż PENy.

Nie wierzę. Nic, a nic.
Jakiś czas temu kupowałem w jednym za znanych sklepów foto na necie aparat. Myślałem o e-pl1 (w końcu kupiłem inny). Pamiętam jak sprzedawca odpisał mi, że w związku z dużą sprzedażą e-pl1 możliwe jest tylko zapisanie się na aparat i realizacja chyba dopiero po tygodniu czy dwóch. Natomiast NX był bez problemu dostępny. Sklep ten jest oblepiony z każdej strony reklamami samsunga (nie da się wejść do niego bez oglądania 10s promocji NX'a i in.) ;-) .

Sam gdybym miał kupować dziś jeszcze raz pewnie kupiłbym PEN'a.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nex, jesteś mężczyzną czy kobietą :?:
 
Jeay  Dołączył: 16 Maj 2010
nex napisał/a:
Jeay napisał/a:
Natomiast NXy może nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki, ale ze swoich źródeł znam akurat rynek bezlusterkowców bardzo dobrze i wierz mi - sprzedają się o wiele lepiej niż PENy.

Nie wierzę. Nic, a nic.
Jakiś czas temu kupowałem w jednym za znanych sklepów foto na necie aparat. Myślałem o e-pl1 (w końcu kupiłem inny). Pamiętam jak sprzedawca odpisał mi, że w związku z dużą sprzedażą e-pl1 możliwe jest tylko zapisanie się na aparat i realizacja chyba dopiero po tygodniu czy dwóch. Natomiast NX był bez problemu dostępny. Sklep ten jest oblepiony z każdej strony reklamami samsunga (nie da się wejść do niego bez oglądania 10s promocji NX'a i in.) ;-) .

Sam gdybym miał kupować dziś jeszcze raz pewnie kupiłbym PEN'a.


Przeczytaj jeszcze raz mojego posta, podałem wiele przykładów z kilku sklepów. Być może w tym sklepie sprzedaż Samsungów nie idzie lepiej. Być może w wielu sklepach nie idzie lepiej. Nie przeczę. Twierdzę tylko, że z autopsji znam rynek i widzę różnicę pomiędzy zwykłymi akcjami promocyjnymi i marketingowymi, a paranoją z powodu niskiej sprzedaży objawiającą się dokładaniem do aparatu za niecałe 2 tys. kursu wartego od kilkuset złotych do ponad tysiąca ;). I na dodatek to tylko jedna z tych rozpaczliwych akcji.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Jeay, jak wytłumaczysz sprzedaż luster SONY jakiś czas temu (czasy A200/300/350) do ich akcji promocyjnych? Uważasz, ze te aparaty się nie sprzedawały, czy to nie była akcja marketingowa?
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
U nas Peny sprzedają się najlepiej z wszystkich bezlusterkowców, Nex też się dobrze sprzedają, a NX mimo że moim zdaniem najlepsze prawie wcale. Powód bo to SAMSUNG. Ja tam się nie znam ale wydawało mi się, że to dobra firma, czy się mylę?
Co do tematu w EURO AGD jest teraz w (sklepie internetowym) NX 5 z 18-55 za 1299 chyba niezła oferta.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach