An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
Gruzja/Armenia
Nadejszła wiekopomna chwila, czas pomyśleć o tegorocznych wakacjach! (tak na poprawę humoru, bo najbliższe wolne dopiero w okolicach Wielkanocy). Myślałam, myślałam i wymyśliłam Gruzję i Armenię. Czy ktoś z szacownych forumowiczów był, lub zna kogoś kto był i mógłby polecić jakieś ciekawe miejsca (oprócz oczywistych oczywistości;-0) ?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak chcesz się tam dostać?

Polecam poszukać o wyprawach w tamte rejony na http://africatwin.com.pl/ - forum motocyklowe. Prawdziwa kopalnia informacji o podróżach, wizach, stosunkach międzynarodowych itp :-)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
mygosia napisał/a:
Jak chcesz się tam dostać?

Teraz są promocje na tanie loty do Tibilisi, więc dostać się to nie problem, o ile nie zestrzelą po drodze :->
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
romeoad napisał/a:
mygosia napisał/a:
Jak chcesz się tam dostać?

Teraz są promocje na tanie loty do Tibilisi, więc dostać się to nie problem, o ile nie zestrzelą po drodze :->


Kumpel podroznik hardkorowiec lecial do Gruzji przez Kijow, ale jemu moglo sie to oplacac bo ze Szkocji lecial. Opowiadal mi troche i polecal, kochaja nas tam podobno. Turystow brak, wszyscy chca cie zapraszac do domu albo placic za ciebie. Choc to wiadomo, zalezy od czlowieka - jak sie ubierzesz w europejski skafander i bedziesz wygladac i zachowywac sie jak ufolud to na integracje nie ma szans.

Jak sie nie dostane na studia to we wrzesniu chce leciec do Gruzji albo do Iranu :-)
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Z Polski przez Kijów jest dobre połączenie - nie widze w tym żadnego hardcoru.
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
radekone napisał/a:
romeoad napisał/a:
mygosia napisał/a:
Jak chcesz się tam dostać?

Teraz są promocje na tanie loty do Tibilisi, więc dostać się to nie problem, o ile nie zestrzelą po drodze :->


Kumpel podroznik hardkorowiec lecial do Gruzji przez Kijow, ale jemu moglo sie to oplacac bo ze Szkocji lecial. Opowiadal mi troche i polecal, kochaja nas tam podobno. Turystow brak, wszyscy chca cie zapraszac do domu albo placic za ciebie. Choc to wiadomo, zalezy od czlowieka - jak sie ubierzesz w europejski skafander i bedziesz wygladac i zachowywac sie jak ufolud to na integracje nie ma szans.

Jak sie nie dostane na studia to we wrzesniu chce leciec do Gruzji albo do Iranu :-)



No to możemy zacząć organizować spotkanie pentaksiarzy -oddział w Gruzji ;-)
Iran też mi chodził po głowie (naczytałam się relacji ludzi, którzy tam byli - wbrew nieciekawej sytuacji polit. - opinie były bardzo pozytywne) i wschodnia Turcja...Tylko jak to zmieścić w dwóch tygodniach urlopu??
Jako ufolud muszę jednak popracować nad swym zachowaniem. Będzie trudno ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ja byłem jakieś 2 miesiące temu na slajdowisku z wyprawy do Armenii.
Po drodze na Krym natomiast natknąłem się na Polaka, który właśnie wracał z Gruzji.
Wyjątkowo nas tam lubią, miejsce b ciekawe. Sam bym się wybrał b chętnie. Loty są, już nie pamiętam dokładnie, ale chyba gdzieś ze Śląska.

Jak nic nie przeszkodzi to w tym roku tam się wybiorę. To znaczy planuję i Gruzję i Armenię i jestem zdeterminowany. ;-)
Wyjazd pewnie jakoś na 3 tygodnie.

Jeszcze nie wiem jaka forma wyjazdu, ale coś mnie kusi coby przynajmniej część zrobić rowerową. Zobaczymy co z tego wyjdzie, kto się ze mną będzie chciał wybrać itd.

[ Dodano: 2011-01-20, 15:59 ]
An_wrocławianka napisał/a:
Tylko jak to zmieścić w dwóch tygodniach urlopu??
wziąć dodatkowy tydzień bezpłatnego :-P
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
H.M. napisał/a:
Z Polski przez Kijów jest dobre połączenie - nie widze w tym żadnego hardcoru.


Hardkorowiec to on jest niezaleznie od tego ktoredy leci.

Ja chce na 3-4 tygodnie sie wybrac bo krocej nie ma sensu, szczegolnie do Iranu. inny kumpel tam byl, pozniej zreszta razem pojechalismy wloczyc sie po Syrii i Jordanii.

Ludzie tam przyjazni, wystarczy sie usmiechac i sami podchodza zeby pogadac. A zdjecia mozesz robic komu chcesz, czasem sami o to prosza.
Ufolud to zorganizowany europejski turysta z kompaktem i szortami w kolorze ekri :-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Bardzo fajna destynacja :mrgreen:
Mam nadzieje ze Twoja wyprawa dojdzie do skutku, a pozniej napiszesz co i jak - chcialbym zwiedzic tamte rejony w przyszlym roku.
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
[quote="radekone"]
H.M. napisał/a:


Ufolud to zorganizowany europejski turysta z kompaktem i szortami w kolorze ekri :-)


A, to mnie kolega uspokoił. Jeśli chodzi tylko o wygląd fizyczny czyli o szorty to nie ma problemu, bo moje akurat są w kolorze khaki. Zresztą, żaden szanujący się ufolud nie założy szortów w kolorze ecri/ecru;-)
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
radekone napisał/a:

Ufolud to zorganizowany europejski turysta z kompaktem i szortami w kolorze ekri :-)


Coraz częściej zamiast kompaktu ma w rękach Sony Alpha.
Na kolorach się nie znam, jak każdy chłop, więc się nie wypowiem na temat szortów.
Jak chcecie hardcoru to teraz Tunezja nawet się nadaje :)
A Gruzja i Armenia to bardzo fajny kierunek. Zresztą gdzie by nie pojechać to może być ciekawie.
A ja od kilku lat się zbieram do Rumunii i jakoś mi nie wychodzi więc o Gruzji nawet nie marzę.
Może kiedyś...
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
No dobrze, ciesze się ze Wam się podoba ten pomysł, ale może jednak jakieś konkrety? :-) Tzn ktoś był w jakimś fajnym miejscu, o którym nie piszą przewodniki (tym bardziej ze przewodników nt Gruzji jest jak na lekarstwo).
Wymienię na informacje o Maroku :-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Moim marzeniem jest strzelić sobie fotkę przed siedzibą Radia Erewań :-D
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
a_czacha,
Jeżeli dojedziesz tam na rowerze to pewnie tez będziesz miał duże szanse na to żeby być gościem audycji specjalnej.
..
Ach, rozmarzyłam się czytając o tych Gruzjach, Rumuniach i innych dziwnych krajach.
A co do Rumunii to czytałam relację dziewczyny która tam pojechała. Bardzo mi sie spodobała bo ona taka trochę zgryźliwa obserwatorka i fajne komentarze do zdjęc dawała :mrgreen:
Poza tym podobno tam jest świetne piwo Ursus, którgo chyba nawet nie miała okazji kupic bo zawsze ktoś stawiał. Po drugie ludek wesoły no i co może się wydać dziwne niektórym bo niczego jej nie ukradli.
:mrgreen: w trakcie tej wyprawy Nie licząc fałszywej portmonetki. No ale to było na dworcu w Krakowie. To chyba nie jest w Rumunii.
Poza tym było kilka zdjęć fajnych rumunów. Dziwne że jakiegoś na ramie sobie nie przywiozła 8-)
:roll:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Vera napisał/a:
świetne piwo Ursus
potwierdzam! jest boskie! opijałem się tym jak goopi bo upały były :)

Vera napisał/a:
niczego jej nie ukradli.
Mi też nie. Za to spotkaliśmy wielu uczynnych Rumunów. W nocy zwiedzaliśmy za friko wielką kopalnię soli z przewodnikiem, który tam kiedyś pracował. Parkowaliśmy samochód przez tydzień za darmo jak ruszyliśmy na rowery, a miły pan jeszcze nas do knajpy zaprosił i jakiejś fajnej pripalanki dał - bo w górach zimno miało być...[i było]
Następnego dnia jak się pod sklepem zatrzymaliśmy i mapę przeglądaliśmy miejscowy zniknął i zaraz nam przyniósł i dał lepszą mapę.

Rumunia jest niesamowita, dzika i jest tam wszystko co by się chciało zobaczyć 8-)
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
Zaraz nas An_wrocławianka opieprzy za OT ale dodam tylko, że podobne wspomnienia jak te z Rumunii maja osoby podróżujące po Albanii.
Obiecuję, że już będę się trzymał Gruzji ;-)
Myślę, że ostatnio o niej trochę głośniej choćby z powodu "wyprawy" Pakosy do Gruzji. No i w ogóle jakby się bliżej zrobiło. Tamtejsze winko pite w otoczeniu gór musi smakować niesamowicie ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A, w Rumunii można wciąż spotkać takie widoczki: :-)

 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
An_wrocławianka napisał/a:
No dobrze, ciesze się ze Wam się podoba ten pomysł, ale może jednak jakieś konkrety? :-) Tzn ktoś był w jakimś fajnym miejscu, o którym nie piszą przewodniki (tym bardziej ze przewodników nt Gruzji jest jak na lekarstwo).
Wymienię na informacje o Maroku :-)


No przeciez Lonely Planet jest wiec po co inne:
http://www.amazon.co.uk/G...95560591&sr=8-1

W Maroko tez bylem ;-) Syria lepsza.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
An_wrocławianka, wpadnij może Tu, jest tam również forum którego zasoby warto przewertować.
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
andybond napisał/a:
An_wrocławianka, wpadnij może Tu, jest tam również forum którego zasoby warto przewertować.


Znam, to póki co moje podstawowe źródło informacji. Ale dzięki :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach