TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Dwa nikkory Okiem pentaxarza 50/1.4D vs 50/1.4G
Witam witam, jako, że nie należę do onanistów sprzętowych zapytam o szkła Nikkor 50/1.4D i Nikkor 50/1.4G jako, że na forum mamy wielu nikoniarzy może ktoś coś powie? Forum nikona odpuszczam sobie .. z wielu powodów, jednym z nich jest onanizm sprzętowy ;-) . Czy Relatywnie jest sens kilka stów do wersji G ? Cenę Sigmy 50/1.4 pomijam 2k.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za G:

Lepszy bokeh
Wieksza rozdzielczosc na brzegach
Brak abberacji
Cichszy AF

Za D:
Wieksza rozdz. w centrum
Szybszy AF
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
G jest fajny ale woolny :-/
zależy co nim chcesz fotografować reszta w skrócie tak jak napisał alkos
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
joker333, portreciki i ogólnie bardzo mi pasuje kombinacja tej ogniskowej i światła.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
potwierdzam za alkosem, chociaż laboratoryjnie rozdzielczości nie sprawdzałem i po necie testów też nie szukałem, to moge potwierdzić tyle, że wersja D jest zauważalnie szybsza.

Wydaje mi się też, że w trybie autofokusa ciągłego (reportaż, ślub) wersja G ... ciężko mi to ubrać dobrze w słowa... tak jakby "częściej nie trafia".
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Może 50/1,8D cena niska a sprawdza się z D700 i od 2,8 z D300s znakomicie. W ostatnim numerze Foto-Video był artykuł dotyczący tych obiektywów plus 50/1,8D . Wszystko opisane
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
A różnice między 50/1.8D a wersji bez D (i G chyba też).
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Ej, a jak sie ma ta sigma 50/1.4 do nikkorow? Przegladajac zdjecia stwierdzilem z zaskoczeniem, ze jej bokeh najbardziej mi sie podoba. Moze jest tu jakis uzytkownik, ktory moglby cos napisac o sigmie a ma tez doswiadczenia z nikkorami?
PS: pytam, bo w przyplywie szalenstwa kupilem sobie F80, mimo, ze wczesniej siedzialem w Canonie. Celem zakupu lustrzanki bylo brak tele do G2 no i brak jasniejszych niz f2.0 szkiel.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Optyka obcych firm w Nikonie może ale nie musi zachowywać się bardzo dziwnie poprzez FF czy BF po złą współpracę z lampa błyskową . Mimo że sigma to wspaniałe szkło , to jednak trzeba z kilku wybierać najlepsze - tak najzdrowiej . Stosunkowo najwięcej z takich szkieł może wyciagnać pełnoklatkowy aparat np D700 natomiast już D300s czy D90 trzeba w starszych typach szkieł np 50/1,8D leciutko przymknać przysłonę . W 50/1,4 G nie muszę sie bardzo martwić . O ile pamiętam na 1,7 czy 1,8 w tym przedziale to szkło już ładnie ostrzyło . W starszych D nie jest to tak oczywiste dobra jakość to 2,5-2,8 (dla DX oczywiście). W nowszych G mozna przeostrzyć w D juz nie . Cena jednak robi swoje 50/1,8D kupiłem bodaj za 350zł i jest użyteczne . Jednak najbardziej użyteczne z jasnych do D300s jest 35/1,8G . Już od pełnej dziury zdjecia wychodzą ostre . Taki obiektyw standardowy ma lekka dystorsję ale trzeba sięwpatrzeć aby zauważyć . Winietowania brak - niewidoczne

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach