wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
Na razie tylko skany 135, do 120 musze jeszcze trochę dorosnąć mentalnie.
Na razie ewolucja postąpiła CCD->135
Moduł sknery podpowiedział, że lepiej kupić jakiś skaner dedykowany używany do filmów niż tracić fortunę na skany klisz w labie (i tak nie w nominalnej rozdzielczości)
Wydaje mi się, że wydanie 500 na starą minoltę nie będzie jakimś specjalnym szaleństwem, tylko tak jak już wcześniej zaznaczyłem, nie wiem, czy taka minolta będzie tyle warta.

[ Dodano: 2011-02-06, 12:04 ]
Prosiłbym użytkowników o argumenty za/przeciw zakupowi Minolty Scan Elite F-2900
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
wintermute napisał/a:
przeciw zakupowi Minolty Scan Elite F-2900
Nie wiem jaki sprzęt możesz przeznaczyć do podłączenia skanera.
Nie spotkałem się w realu z tą Minoltą ;-) ale jej "drugi koniec" to SCSI - II.
Druga wymieniona przez Ciebie, Scan Elite II, ma już USB. Wprawdzie 1.1 ale ma też FireWire (400). http://www.konicaminoltas...on/v_scan_e.htm
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
scsi-II nie jest problemem
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zalezy pod jakim systemem...
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
linux XP :) jest chyba wystarczajacy, żadne viśta wio7 ani inne cukierkowe wydumki
 
nyanko  Dołączyła: 14 Sty 2010
Czy Minolta 5400 różni się bardzo od 5400II? Na necie ciężko znaleźć jakieś konkretne informacje. Gdzieś znalazłam, że w nowszej wersji usprawniono grain dissolver i że ponoć jest szybsza (dla mnie mało znacząca różnica). Teoretycznie specyfikacje wyglądają podobnie... Help :->
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007

 
nyanko  Dołączyła: 14 Sty 2010
wintermute, dzięki :-B aczkolwiek specyfikacje na stronie Minolty widziałam już wcześniej i nie widzę różnic między nimi - szczerze mówiąc miałam nadzieję, że ktoś miał do czynienia z jedynka. Zastanawia mnie zwłaszcza różnica w cenie :->
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
nyanko, tam: Minolta Scan Elite 5400 II AF-5400-2
znajdziesz opis i porównanie AF-5400 i AF-5400-2 (po eng.)
 
nyanko  Dołączyła: 14 Sty 2010
wintermute, dzięki :-)
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
np
mam akurat tyle roboty, że nie wiem w co ręce włożyć, wiec postanowiłem przekopać trochę gógle i Ci pomóc :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wintermute napisał/a:
Prosiłbym użytkowników o argumenty za/przeciw zakupowi Minolty Scan Elite F-2900
Za.

Jeśli SCSI nie jest dla Ciebie problemem, a gotówka i owszem, to dobry wybór. Miałem, używałem, zmieniłem na LS-50, z tego samego powodu, dla którego pies liże się po jajkach. Bo mogłem. Róznica jest na korzyść Nikona, ale na pewno nie tak duża, jak w cenie. Robiłem odbitki 20x30 z Minolty i były bardzo ładne. Pamiętaj też, że skaner sam nie zeskanuje, tak jak aparat sam nie zrobi zdjęcia. Skany trzeba "dopieszczać".
Z wad Minolty wymieniłbym:
- upierdliwa ramka na negatywy, taka delikatna, chybotliwa i "niepewna".
- głośność
- problemy z przebiciem się przez gęstsze slajdy (np, niedoświetlona Velvia).
- mi nie podpasował soft Minolty, skanuję Vuescanem (inna sprawa, że NikonScan to dwa razy większa porażka).
- no i zapytaj jeszcze Micha, bo do niego powędrowała moja, a z tego co wiem, to u niego wybuchła, czy coś. Nie wiem, co on z nią robił, ale możliwe, że nie można nią skanować mokrych kąpielówek i kanapek z pastą z tuńczyka.

Tutaj przykładowe skany ze slajdu, nieostrzone:
http://jarekdabrowski.pen.../brooklyn01.jpg
http://jarekdabrowski.net/pub/da70_scanelite.jpg
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
Dzięki bardzo, masz :-B na PPD ode mnie
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A, zapomniałem o ICE.

To chyba akurat z Nikona, ale Minoltowy działał równie dobrze.
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
Jak to jest z napieciem skanera z USA? Trzeba kupic przejsciowke na nasze Volty?
Jak jest z clem i Vatem? Jezeli zaplacilem z gory paypalem to od czego nalicza sie clo lub Vat?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
rad500 napisał/a:
od czego nalicza sie clo lub Vat?

O ile nie namieszam to wydaje mi się, że działa to tak:
(Cena skanera + koszt przesyłki)*1,06 (cło wynosi chyba 6%? ale nie dam głowy). Potem całość mnoży się jeszcze przez 1,23 (23%VAT). Wychodzi kwota jaką zapłacisz w sumie za całą zabawę. Celnikom trzeba oddać różnicę między wyliczoną kwotą, a tą którą już wpłaciłeś paypalem.

[ Dodano: 2011-02-20, 02:11 ]
co do napięcia - z tego co widziałem zazwyczaj skanery z wbudowanym zasilaczem są na to przygotowane i przestawiają się automatycznie (lub ręcznie). Albo mają osobny zasilacz na kablu i to pewnie jego trzeba będzie zmienić na właściwy.
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
rad500, z tego co mi wiadomo to do 150E możesz dostać "prezent" z zagranicy i nie płacisz cła, aha no i wartości "prezentów" przysłane jednego dnia sumują się do wartości do oclenia ;-) to tak, żeby nie było za łatwo
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wintermute napisał/a:
do 150E możesz dostać "prezent" z zagranicy i nie płacisz cła
no tak
ale podatek 23% i tak musisz zapłacić (kwota wolna od podatku to jest coś koło 20-30 euro, nie pamiętam dokładnie)
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
kwota wolna od podatku VAT od 10 maja 2010 to 200PLN http://lex.pl/?cmd=artykul,4698
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
o widzisz, czyli na oko 50 euro
trzeba pamiętać o tym, że liczone razem z wszelkimi dodatkowymi kosztami (przesyłka ! )

ja mam zasadę - nie kupować niczego, co nie jest opłacalne po doliczeniu cła i vatu - pozwala uniknąć niemiłych niespodzianek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach