sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Akumulatorki - zamienniki do K10D - opinie po 1/2 roku?
Wlasnie. Troche juz czasu minelo od czasu jak K10D jest na rynku i byc moze niektorzy mieli juz mozliwosc potestowania zamiennikow akumulatorkow przez dluzszy czas. Ja wlasnie stoje przed koniecznoscia zakupu dodatkowego akumulatorka i nie bardzo wiem czy w ogole kupowac cos z tych tanich, czy jednak doplacic troche i nabyc bardziej renomowanego Hahnela czy Hame???
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wiec ja mam jednak wrazenie ze hahnel szybciej mi "schodzi"
ALE
nie moeg tego potwierdzic na 100%......uzywajac akumulatora w gripie i w body (ustawione na baterie z gripa) - wydaje mi sie ze hahnel jest slabszy....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmmm... czyli nie mozna byc pewnym niczego? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, - to jest troche tak ze pamietajac ile zdjec zrobilem - bardzo sie dziwilem ze wlasnie padla bateria......
Ale z drugiej strony padla w czasie super intensywnej sesji.......dobrze ze lampy blyskowe wytrzymaly...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmmm... chyba wyjdzie tak, ze kupie ze 3 najtansze zamienniki tam, gdzie juz kupowalem w W-wie, w KM D7D dzialaly nieco krocej od orginalu, ale nie bylo tragedii...
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
sylwiusz, używam Hahnela i jest OK, wytrzymuje spokojnie około 700set fotek, więc nie jest źle, tylko jego cena trochę nie tego jak na zamiennik (około 90parę zł).
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dzieki, rozwaze wiec i Hahnela :-)
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Myślę że ze względu na doświadczenie w temacie akumulatorów Ansmann będzie dobrym wyborem robią baterie i akumulatory od wielu lat i jeżeli to co u nas sprzedają to nie są podróbki to powinny być jedne z lepszych aku
Niestety nie miałem okazji ich przetestować :-(
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
A mi wczoraj nie wiem z jakiej przyczyny Impel przestał działać, a prawie wogole go nei używalem. Wie ktoś może o co chodzi? wkladam do ładowarki i przezz ułamek sec pali sie czerwona lampka ladowania i gaśnie a jak włoże do aparatu to aparat nie działa?

[ Dodano: 2007-05-29, 16:53 ]
A i jeszcze jedno pytanko , jakie sa dokladnie modele tych akumulatorków Ansmanna i Hahnela , których używacie??
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz, Także mam Hahnela. Na razie wytrzymuje tyle samo, co oryginalny Pentax.

[ Dodano: 2007-05-29, 17:00 ]
jakub_chojnowsk napisał/a:
A i jeszcze jedno pytanko , jakie sa dokladnie modele tych akumulatorków Ansmanna i Hahnela , których używacie??
mój jest KL-HM 400. Taki, jak do Minolty.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Hmm a żeby wybrać dobry akumulator to jedynie patrzy sie na V ma byc 7,4 V i kształta, a reszta bez roznicy ?? I od mAh zależy długość czasu jaki pracuje bateria tak?? bo juz sam sie poglubilem czym sie kierowac ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
I od mAh zależy długość czasu jaki pracuje bateria tak
- tak jakby :mrgreen: ale pomiedzy bajki wsadz te napisy ze maja cos wiecej niz 1900
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
jakub_chojnowsk napisał/a:
wkladam do ładowarki i przezz ułamek sec pali się czerwona lampka ladowania i gaśnie

Czy tak samo zachowuje się oryginalny akumulator?
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Zdano, nie oryginalny normalnie sie laduje i dziala z aparatem .. Wlasnie dlatego niewiem o co chodzi . bateria siedziala w aparacie jakies 2 dni i po wyjeciu juz nie dzialala
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
sylwiusz, Także mam Hahnela. Na razie wytrzymuje tyle samo, co oryginalny Pentax.

Good news :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
jakub_chojnowsk, to mam gorzej, bo obydwa tak samo się zachowują. Podejrzewam, że mam padniętą ładowrkę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jakub_chojnowsk, ja bym reklamował. Dla mnie padnięta. Może by ją uratowało odświeżanie, ale nie znam takiej ładowarki do tych akku.
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
jakub_chojnowsk, zmierz napięcie na stykach. Jeśli spadło dużo poniżej deklarowanego, spróbuj na minutę/dwie ładować aku nieco większym prądem niż domyślny (jeżeli Twoja ładowarka na to pozwala). Jeśli to nie pomoże - serwis.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jeśli to ładowarka do K10d, to sobie mozesz... ;-) :-P
Jedynie możesz poszukać kogoś innego albo w sklepie pogadać i podłączyć na próbę.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
screwdriver, chyba pojde do servisu bo ladowarka moja nie ma takiej mozliwości :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach