pawel_p  Dołączył: 22 Mar 2011
  Metz 70 MZ5
Witam,
Mam w planach kupic lampe do mojego K20D, udalo mi sie znalezc owego Metz'a 70 MZ5 ale z adapterem do Nikona, nie jest to problem. Sam adapter mozna kupic pod Pentaxa i po problemie. Tutaj moje pytanie czy ktos moze korzystal z owej lampy, lub modeli nizszych? Jakies odczucia, uwagi, male porady. Ile taka lampa jest w stanie wyprodukowac blyskow? Wszelka pomoc co do tej lampy lub innych modeli jest mile widziana.
 
marbus  Dołączył: 15 Sie 2008
Cytat
Witam,
Mam w planach kupic lampe do mojego K20D, udalo mi sie znalezc owego Metz'a 70 MZ5 ale z adapterem do Nikona, nie jest to problem. Sam adapter mozna kupic pod Pentaxa i po problemie. Tutaj moje pytanie czy ktos moze korzystal z owej lampy, lub modeli nizszych? Jakies odczucia, uwagi, male porady. Ile taka lampa jest w stanie wyprodukowac blyskow? Wszelka pomoc co do tej lampy lub innych modeli jest mile widziana.


Pisałem w innym temacie na temat lamp Metza. Podobnie ja i TY mam Pentaxa k20 D. Używałem lampy Metz 48 AF-1 i padła. Serwis też sobie nie poradził z nią.

Moja rada nie kupuj tej lampy. Nie wiem ile kosztuje ta lampa,ale doradzałbym zakup lampy dedykowanej np: AF 540 FGZ z dwuletnią gwarancją. Sam chyba się skuszę na zakup właśnie tej lampy.
 
pawel_p  Dołączył: 22 Mar 2011
Dzieki, za porade. Interesuje mnie ta lampa poniewaz moge ja kupic za rozsadne pieniadze, ale jak widac problem z czesciami itp:/ Rowniez mialem Metz 48 af-1, swietna lampa za male pieniadze, jednak na krotki czas przeszedlem na strone zla i pracowalem na Canonie, przy okazji wyzbylem sie calego sprzetu pod Petaxa, to byl blad. Teraz mam problem zeby znalezc lampe. Zastanawialem sie nad Pentax 360 FGZ, ale brak obrotowej glowicy moze byc dla mnie koszmarem, ze wzgledu na portrety w pionie(szczegolnie w pomieszczeniu, brak mozliwosci odbicia od sufity)Chociaz to jedyny powod dla ktorego omijam ta lampe. Co powiesz o Pentax 500FTZ? Wiem ze dziala z K20D ale tylko manual, i ty moze byc problem z dodatkowym swiatlem w ciemnosci(tzn dodatkowa pomoc lampy zeby zlapal ostrosc).
Co sadzisz o 360FGZ? :?:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
marbus napisał/a:
Używałem lampy Metz 48 AF-1 i padła. Serwis też sobie nie poradził z nią.
Moja rada nie kupuj tej lampy. Nie wiem ile kosztuje ta lampa,ale doradzałbym zakup lampy dedykowanej np: AF 540 FGZ z dwuletnią gwarancją. Sam chyba się skuszę na zakup właśnie tej lampy.

Nie kupuj Citroena, ja mam i mi się zepsuł. Dziwne podejście.
Ja miałem Metza 58 oraz 44mz-2 i byłem zadowolony.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
marbus napisał/a:
Używałem lampy Metz 48 AF-1 i padła

marbus napisał/a:
Moja rada nie kupuj tej lampy

marbus napisał/a:
doradzałbym zakup lampy dedykowanej np: AF 540 FGZ z dwuletnią gwarancją

Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania nie ma sensu kupowanie żadnego sprzętu, zawsze znajdzie się ktoś, komu padł, więc nie warto. Dwuletnia gwarancja nie gwarantuje też, że lampa będzie działała po okresie gwarancyjnym.
Akurat Metz jest jednak cenionym producentem lamp i sporo osób jest zadowolonych, więc nie ma co demonizować.
 
marbus  Dołączył: 15 Sie 2008
yusuf napisał/a:
marbus napisał/a:
Używałem lampy Metz 48 AF-1 i padła

marbus napisał/a:
Moja rada nie kupuj tej lampy

marbus napisał/a:
doradzałbym zakup lampy dedykowanej np: AF 540 FGZ z dwuletnią gwarancją

Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania nie ma sensu kupowanie żadnego sprzętu, zawsze znajdzie się ktoś, komu padł, więc nie warto. Dwuletnia gwarancja nie gwarantuje też, że lampa będzie działała po okresie gwarancyjnym.
Akurat Metz jest jednak cenionym producentem lamp i sporo osób jest zadowolonych, więc nie ma co demonizować.


Forum jest po to,aby wymieniać się swoim spostrzeżeniami i uwagami. Jedyni piszą,że są zadowoleni, a drudzy,że nie. Akurat jestem tą osobą, która jest w gronie tych niezadowolonych.

Dla przykładu dwóch moich znajomych zakupiło lampę Metza ten sam model 48 AF-1,ale do Nikona i mieli również problemy z tą lampą.

Na szczęście to osoba stojąca przed dylematem wyboru ostatecznie zdecyduje, którą lampę wybrać.
 
marcinez  Dołączył: 26 Mar 2008
marbus napisał/a:
(...)Dla przykładu dwóch moich znajomych zakupiło lampę Metza ten sam model 48 AF-1,ale do Nikona i mieli również problemy z tą lampą. (...)

Wszystko dobrze, ale autor wątku pytał o metza MZ-70 a Ty ciągle wyjeżdżasz z modelem 48 AF-1. Jeśli MZ-70 jest tak trwały jak poprzednie modele "młotków" to autorowi jeszcze trochę posłuży.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach