DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Duże bańki mydlane.
Sposób na zrobienie ogromnych baniek mydlanych domowym sposobem za grosze.
Przedstawię to w sposób łopatologiczny.

Potrzebujemy:
płyn do mycia naczyń i to najzwyklejszy jak LUDWIK ( podobno w biedronce jest porównywalny FELIX )
gliceryna , można dostać w każdej aptece ( im więcej % tym lepsza, ja miałem 86% )
woda demineralizowana ale ja użyłem przegotowanej kranówy
cukier

Proporcje, to tak na oko, nie trzeba się dokładnie trzymać tego przepisu:
0,3 l wody
50 ml ( 2 kieliszki ) gliceryny
50 ml ( 2 kieliszki ) płynu do naczyń
2 łyżki stołowe cukru

Przyrząd do puszczania baniek:
2 kijki i tasiemka bawełniana ( można dostać w każdej pasmanterii ) ja mam taką szerokości 8mm długość to około 1,6 m

Jak używać przyrządu można podejrzeć
tutaj

Wskazówka: najlepiej zrobić mieszankę kilka godzin lub nawet dzień wcześniej a przed samym puszczaniem baniek najlepiej mocno podgrzać miksturę. No i tak ze 2 litry lub więcej trzeba zrobić bo te ilości podane w przepisie to na jakieś 20 min zabawy tylko wystarczy.

Na jakiejś amerykańskiej stronie w przepisie był jeszcze jakiś lubrykant ale mnie do szczęścia nie potrzebny.

Pierwsza próba i uważam ją za udaną, jutro dalsza zabawa. No i jest to zabawa dla całej rodziny. Żona puszczała bańki ja robiłem zdjęcia a córka "bańkowała" znaczy pękała bańki.








 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Chyba też tak się pobawię :mrgreen:
Dzięki za przepis :-B
 
efke
[Usunięty]
WOW
Jutro zakupię składniki i akcesoria :mrgreen:
 
tadeuszd2  Dołączył: 06 Gru 2009
Świetne.Na razie mam składniki i strzelę bańkę.
 
efke
[Usunięty]
tadeuszd2 napisał/a:
strzelę bańkę.


Należy i strzelić fotkę tejże bańki ;-)
 
hopeandcare
[Usunięty]
hahaha ale świetny pomysł na miłe spędzanie czasu :D na pewno skorzystam :) zdjęcia bardzo pozytywne :)
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
DeKa, dzięki! Koniec kupowania baniek dla dzieciaka! :-)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Z tego co wiem (bo sama próbowałam) to wykonać płyn do tych naprawdę gigantycznych baniek nie jest tak prosto. Trochę trudno wymierzyć składniki. No i najlepiej się puszcza bańki w pochmurny dzień (albo żeby chociaż nie było dużego słońca)

Moje focenie z kiedyśtam:
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Moje córeczki uwielbiają bańki, te duże udawało nam się tylko z oryginalnego płynu. Na pewno wypróbuję Twoją recepturę, bo już próbowałem różnych kombinacji z gliceryną i słabo to wychodziło.
 
Pulover  Dołączył: 08 Maj 2012
To w zasadzie mój pierwszy post na tym forum - więc przy okazji witam wszystkich wielbicieli pentax'a. Czytam już od dawna i natrafiłem dzisiaj na ten wątek o fotografii baniek mydlanych.
Jeżeli kogoś interesuje zrobienie płynu do ogromnych tunelo-baniek domowym sposobem to polecam ten wątek:

http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=1709

tam robią cały czas próby i testy nad recepturą, która pozwala na zrobienie tych największych baniek puszczanych z pętli. Prawdziwe receptury są bardzo-ściśle tajne więc warto poczytać jak odkryć tą właściwą, która da ładny efekt.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
MI wystarczą póki co małe bańki i wielkie dzięki za przepis. Córka będzie wniebowzięta :-)
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Ja mam jedno zasadnicze pytanie - strzelane heliosem ? ;)

[ Dodano: 2012-05-09, 23:12 ]
sorki, nie mogłem się oprzeć ;)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
jaczes, nie, sam ostatnio jak zobaczyłem znów te zdjęcia to chwilę musiałem się zastanowić bo zapomniałem czym robiłem a bokeh właśnie taki dziwny troszke. Exif - TAMRON SP AF 28-75mm F2.8 XR Di i TAMRON AF70-300mm F/4-5.6 LD MACRO

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach